Kaip LED apšvietimas gali padėti sukurti norimą atmosferą namuose

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

LED – naujas požiūris į tai, kaip apšviečiame savo namus. Interjero dizaineriai jau ilgokai naudoja LED apšvietimą itin šiuolaikiškų viešbučių bei barų įrengimui, o dabar ši tendencija atkeliavo ir į namų interjero sprendimus.

Kokie LED juostų privalumai?

Šis apšvietimas, kaip taisyklė, „gyvuoja“ daug ilgiau nei kiti apšvietimo sprendimai, tad tai idealus sprendimas sunkiai pasiekiamoms vietoms – siauriems tarpams, aukštai esančioms lentynoms, laiptams. Kartą padarytą darbą galėsite pamiršti ir tiesiog mėgautis teikiama nauda – LED nereikalauja jokios priežiūros, nereikia keisti lempučių.

Instaliavimo išlaidos per visą LED gyvenimą atsiperka kelis kartus, yra draugiškesnis sprendimas aplinkai. Be to, LED diodai nemiršta iš karto, o palaipsniui silpsta.

Jei ruošiatės pats atnaujinti namus, nudžiugins ir tai, jog dėka specialių užspaudžiamų LED jungčių pranyksta poreikis lituoti, ko tikrai neišvengsite įrengdami bet kokį kitą apšvietimą. LED juostos pritvirtinimui užtenka pridedamos lipnios juostos, tad nereikės ir vinių ar varžtų, o norimą juostos ilgį galima atkirpti tiesiog buitinėmis žirklėmis.

LED juostoms taip pat reikės maitinimo šaltinio. Jei juosta labai ilga, tarkim norint apšviesti visas sekcijos dalis, gali prireikti ir kelių maitinimo šaltinių. Reikalinga galia apskaičiuojama paprasta formule dauginant LED juostos galią per metrą iš ilgio ir pridedant 20%. Visgi jei nesate užtikrinti, ar apskaičiuojate teisingai, LEMONA electronics parduotuvėse dirbantys specialistai gali padėti išsirinkti tinkamiausią būtent jūsų poreikiams.

Kokioms erdvėms tinka LED juostinis apšvietimas?

Parduotuvėse galima rasti daugybę įvairių spintelių bei indaujų su integruotu LED apšvietimu, suteikiančiu galimybę apšviesti ir taip išryškinti ypatingas asmenines smulkmenas ar meno dirbinius, tad lentynų apšvietimas – vienas populiariausių LED šviestuvėlių ir juostų panaudojimo paskirčių. Bet kuri lentyna, net jei taip gamintojo ir nesumanyta, gali būti apšviesta naudojant LED.

 

Įrengus LED apšvietimą taip pat galima įprastą šviesos jungiklį pakeisti į turintį pritemdymo funkciją (angl. dim switch, dimmer) – su juo galėsite reguliuoti šviesos intensyvumą, sukuriant norimą atmosferą. LEMONA electronics siūlo daugybe įvairių valdiklių, kuriais galėsite keisti ne tik šviesos intensyvumą, bet ir spalvą. LED juostos yra plonos bei lanksčios, todėl jomis galima apšviesti vietas, kurios tradicinėms lemputėms būtų nepasiekiamos, o, dėka plataus aliuminio profilių pasirinkimo, pats mechanizmas gali išlikti visiškai nepastebimas.

Labai dažnai LED juostos pasitelkiamos virtuvėje – viena juosta einanti po pakabinamomis spintelėmis užtikrina pakankamą, bet neįkyrų apšvietimą nakties metu. Tokiu pat principu subtilią bei jaukią šviesą galima užtikrinti vonios kambaryje ar koridoriuje.

 

Dažniausiai tokiu atveju LED juostos tvirtinamos už veidrodžių, įrengiant jutiminius šviesos jungiklius su piktogramomis, matomomis ant veidrodžio – vienu piršto paspaudimu galima įjungti/ išjungti apšvietimą bei reguliuoti jo intensyvumą. Neintensyvi šviesa itin tinka vakaro ar nakties metu, kai esame pavargę ar mieguisti, tačiau kartu – tai itin šiuolaikiškas sprendimas.

LED apšvietimas stalčiams, spintelėms ir laiptams – praktiška ir modernu

Galimybė LED apšvietimą derinti su įvairiais sensoriais dar labiau praplečia jų pritaikomumą. Stalčius ar dureles turinčiose spintelėse galima įrengti LED apšvietimą, suaktyvinamą jų atidarymu ar rankos judesiu. Itin tikslingas šviesos įjungimas ne tik tausoja elektros sąnaudas, tačiau leidžia priartėti prie futuristinių, išmanių namų, kuriuose patogumas kuriamas be pastangų. Papildomo patogumo gali suteikti ir į baldus įleidžiami ilgintuvai bei bevieliai USB krovikliai, kurių dėka tokie mechanizmai ne tik taps nematomi, tačiau ir atsidurs būtent ten, kur jų reikia labiausiai.

 

Taip pat ir laiptų apšvietimas naudojant LED juostas – kai kuriems tai tik praktiškas sprendimas, suteikiantis saugumo naudojantis laiptais tamsiu paros metu. Tačiau be praktinės pusės, taip apšviesti laiptai gali tapti papildomu modernumo suteikiančiu akcentu svetainėje.

Vis dažniau pastebimos tendencijos kai interjero dizaineriai LED juostas ar labiau koncentruotus LED šviestuvėlius naudoja ir įvairiuose erdvių apšvietimo sprendimuose visiškai atsisakydami įprastų šviestuvų. Toks apšvietimas – paslėptas priglaistomų LED profilių ir tarsi atsirandantis iš niekur – puikiai suderina modernumą ir jaukumą namuose.

LED apšvietimas – puikus sprendimas tiek besiruošiančiam patį pirmąjį kartą tobulinti namus, tiek srities profesionalui, ieškančiam iššūkių. Paprastas, kiekvienam greitai perprantamas įrengimo procesas bei minimalios išlaidos, o rezultatas – stulbinantis.

 

Plačiau skaitykite www.lemona.lt