Atnaujiname vaiko kambario apšvietimą!

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Šiame straipsnyje pateikiamos specializuotus šviestuvus importuojančios ir unikalius gaubtus bei langų uždengimo sprendimus gaminančios įmonės UAB „Ardena“ paprastos rekomendacijos, kurios leis protingai atnaujinti vaiko kambarį, kad jis būtų ne tik žaismingas, jaukus, bet ir skatintų norą mokytis.

1. Natūrali šviesa. Anot tyrimų, namų darbų ruošos zona, kurioje trūksta šviesos, skatina vaikus atidėliotioti atliktigautas užduotis vėlesniam laikui, taip susilaukiant vėlaus vakaro, kuomet produktyvumas stipriai krenta. Tėvai, siekdami, padėti vaikui susikoncentruoti pirmiausia turėtų pagalvoti, ar jis mokymuisi turi tinkamas sąlygas.

 

 

Pagrindinė klaida, kuri daroma įrengiant vaiko kambarį – nepakankamai išnaudojama natūrali šviesa (pvz. lova stovinti šalia lango, o rašymo stalas pastatytas tamsiausiame kambario kampe). Taip pat reiktų prisiminti, kad ypač saulėtame kambaryje priešais langą irgi sunku susikaupti, o šiaurinėje namo pusėje įrengtas kambarys gali būti niūrus ir keliantis nostalgiškas emocijas.

 

 

Natūralią šviesą sureguliuoti padeda langų uždengimo sprendimai – roletai su ypač tankiu audiniu (angl. Blackout) skirti apsisaugoti nuo saulės arba paprasti, plono, šiltų atspalvių uždengalai, pro kuriuos atrodys, jog lauke visada šilta ir šviesu.

 

2. Vaikiški langų uždangalai – funkcionalu, ryšku ir nuotaikinga. Remontuojant kambarį visada kyla dilema, kokius baldus pasirinkti, ypač kai interjero salonuose ir kataloguose vyrauja tokie vaikiški baldai, kurie išpuošti populiariausių personažų iliustracijomis. Augančios asmenybės gyvenime herojai keisis kur kas greičiau nei galima įsivaizduoti.

 

 

Siekiant sutaupyti, reiktų rinktis tokius daiktus ir baldus tarnautų ilgą laiką ir augtų su vaiku, o herojus ir princeses apgyvendinti tose vietose, kurias galima pakankamai pigiai ir greitai pakeisti.

 

„Ardena“ specialistai savo klientams siūlo vaikiškus roletų audinius, iš kurių gali būti priderinami ir šviestuvų gaubtai. Toks įdomus sprendimas yra nebrangus ir praėjus vieno personažo etapui galima pakeisti tik roleto ir/arba šviestuvo gaubto audinį ir vėl džiaugtis naujais atradimais bei pasikeitusia nuotaika kambaryje.

 

3. Tinkamas šviestuvų tipas. Jeigu vaiko kambario plotas yra nedidelis ir jame trūksta vietos pagrindiniams baldams ar vaiko daiktams, tuomet visos pastatomos apšvietimo alternatyvos – tik papildomas balastas. Toršeras ar net ir nedidelis pastatomas stalinis šviestuvas dar labiau apkraus paviršius, sukurs netvarkos įspūdį ir neužtikrins savo funkcijos – skleisti šviesą ir kurti jaukumą. Mažoje erdvėje rinkitės tokius šviestuvus, kurie tvirtinami ant sienų arba paprastu, specialiai pritaikytu mechanizmu „prisegami“ prie lentynos ar lovos atlošo.

 

4. Skirtingoms veikloms pritaikytos zonos. Psichologai teigia, kad tinkami vaiko įpročiai susiformavę vaikystėje, ženkliai prisideda ir prie to kaip jis elgsis suaugęs. Skirtingos žaidimų, pamokų ruošos, poilsio zonos – tai pirmas žingsnis vaiką mokyti atskirti veiklas bei koncentruoti dėmesį. Kiekviena zona net mažame kambaryje turėtų būti pakankamai unikali ir išskirtinė, o nereikalingi dirgikliai neturėtų blaškyti vaiko dėmesio. Pats paprasčiausias būdas, nestatant įvairių fizinių pertvarų, sukurti zonas – tinkamai apgalvotas apšvietimas.

 

 

Namų darbų ruošos stalas turėtų stovėti arčiausiai lango, būti gerai apšviestas iš viršaus bei papildomai šviesai užtikrinti naudojamas stalinis šviestuvas. Žaidimų zona irgi turėtų būti šviesi, bet šviesos intensyvumas mažesnis, naudojami šiltesnio atspalvio šviestuvai su didesniais gaubtais, kurie savo krintančia šviesa sukurtų atskirą erdvę. Miego zonoje turėtų būti užtikrinama rami, blausi šviesa, labai rekomenduojama pastatyti mažą šviestuvėlį, kuris galėtų degti ir visą naktį, jeigu vaikas bijo tamsos. Taip pat, jeigu vaikas mėgsta prieš miegą skaityti – pasirūpinkite funkcionalia skaitymo lempa virš lovos.

 

5. Šviesa = Saugumas. Tai bene svarbiausias punktas, nes kiekvienam tėvui yra ypač aktualu, kad jo vaikas namų erdvėje būtų saugus. Jeigu Jūsų vaikas turi įprotį atsikėlęs keliauti link tėvų miegamojo ar į virtuvę atsigerti, tuomet pagalvokite, kaip galėtų būti apšviečiamas jo kelias. Tam galima naudoti mažus šviestuvus sienose, iš kurių suformuojamas neišblaškantis miegų šviesos srautas. Taip pat tinkamas sprendimas – LED juostos palei grindis ar laiptus. Šis atnaujinimas gali būti sunkiau įgyvendinamas ir santykinai brangesnis, bet vaiko saugumas ir sveikata yra kur kas didesnė investicija nei galima įsivaizduoti.

 

Artėjanti rugsėjo 1-oji visada visai šeimai atneša ne tik džiaugsmo, bet ir nerimo. Ir visai nesvarbu, ar ji tikrai pirmoji, o jau gal ir paskutinė mokyklinė rudens šventė. Malonūs pokyčiai namuose, kurie džiugintų visus ateinančius metus – tai dovana Jūsų vaikui, puikus paskatinimas ir parodymas, kad tėvams svarbi jo emocija ir teigiamas nusiteikimas. Kurkite įspūdingą šviesos pasaulį, išnaudokite paprastus bei gudrius sprendimus ir džiaukitės dar vienu nauju etapu visos šeimos gyvenime.

 

Visus ieškančius išskirtinių langų uždengimo sprendimų ir šviestuvų vaiko kambariui, kviečiame užsukti į visiškai naują „Ardena“ saloną, įsikūrusį „UNIDECO“ namų apdailos centre, Verkių g. 44, Vilnius.

 

 

 

 

 

 

Daugiau informacijos:

www.ardena.lt