Apšvietimo ir langų uždangų tendencijos: nuo funkcionalumo iki impresyvaus modernizmo

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Surasti ir panaudoti naujas medžiagas, sukurti naujas formas, pritaikyti LED technologiją– tai pagrindinės užduotys visiems kūrėjams. Galutinis pirkėjas nori šiuolaikiško, išskirtinio, bet drauge ilgaamžio, nenuvertėjančio produkto, todėl nepasiduoda trumpalaikėms madoms – labiau vertina kokybę, subtilumą.

Šiais metais vykusiose pasaulinėse parodose didieji šviestuvų gamintojai stengėsi nustebinti niekur nematytomis, įspūdį keliančiomis naujienomis. Langų uždengimai įgauna visai kitą funkcinę ir dekoratyvinę prasmę. Šiame straipsnyje pristatome ryškiausias tendencijas, kurias greitai pamilo interjerų kūrėjai ir kurias jau galima pamatyti naujai įgyvendintuose projektuose.

 

  

1. Augaliniai motyvai – floristinės kompozicijos ir subtilūs akcentai

Augalų, gėlių raštų tema –ryškiausias šio sezono mados klyksmas. Minimalistinio dizaino gerbėjams ir vertinantiems natūralumą, kūrėjai siūlo daugiafunkcinius šviestuvus – vazas, į kuriuos pamerkti žalumynai pagyvins namus. Kiti šviestuvų gamintojai orientuojasi į įprastųformų, augalų motyvais dekoruotus šviestuvus: švelniai plazdantys plieno ar krištolo lapeliai, lašeliai, gamtos įkvėptos linijos, vaisius primenančios formos – daugeliui nepastebimas, bet ypač gražiai su kitais iš gamtos pakviestais dekoro elementais susišaukiantis sprendimas.

Langų uždangose vyrauja pačių įvairiausių tekstūrų audiniai – nuo stambių ir ryškių gėlynų iki vos pastebimo, vijoklius primenančio rašto. Pastebima nauja tendecija, kad sparčiai daugėja interjero dizainerių, kurie savo projektuose įprastas užuolaidas derina su funkcionaliais roletais, medinėmis ir spalvingomis aliumininėmis žaliuzėmis – tokie ansambliai sukuria ypač jaukų natūralios šviesos srautą.

2. Tegyvuoja spalvos!

Kelis pastaruosius metus Lietuvoje savo aukso amžių išgyveno skandinaviškos balta/pilka kompozicijos. Paskutinėse pristatomose šviestuvų naujienose vėlimama žaisti skirtingomis spalvų paletėmis. Daug dėmesio skiriama netradiciniams atspalviams ir jų tarpusavio deriniams. Turkio mėlyna, citrininė geltona, mėtų, salotinė ir kt. naudojamos daug drąsiau, ne tik detalėse, bet ir baldų furnitūroje, šviestuvų apdailoje. Pasak psichologų, tinkamai pagal žmogaus charakterį parinkti ryškūs deriniai, suteikia džiaugsmo pojūtį, tonizuoja, nuteikia optimistiškai.

Visiems tiems, kurie nepaisant visų tendencijų namus laiko poilsio oze bei sąmoningai vengia akį rėžiančių akcentų, rekomenduojama namus kurti pasitelkiant žemės atspalvius. Jie veikia raminamai, lengvai derinami tarpusavyje, be to toks pasirinkimas niekada nenuvertėja, bėgant metams išlieka madingas. Rusvų, rudų, smėlio tonų apstu naujosiose kolekcijose, todėl interjero kūrimo procesas nesukels iššūkių dėl spalvų pasirinkimo trūkumo.

 

  

3. Visose erdvėse pritaikomas industrinis loftų stilius

Industrinio stiliaus loftai išpopuliarėjo prieš gerą penkmetį. Grubus, lyg iš senų gamyklos patalpų atkurtas interjeras sužavėjo visus – ir įsigijusius tokio tipo netradicinę erdvę nuolatiniam gyvenimui, tiek kuriantiems asmeninę erdvę įprastose nekilnojamo turto formose: butuose, namuose. Betonas, plytos, atviri vamzdžiai ir prie jų derančios taisyklingos, per daug nenudailintos formos. Šviestuvų gamintojainaujienose pristato betoninius gaubtus, pramonės perversmo laikus primenančius šviestuvus, atviras, ant laidų kabančias lemputes.

Kalbant apie lemputes: skaidrūs gaubtai arba tiesiog cokoliuose kabančios senovinės Edisono stiliaus lemputės vienas populiariausių sezono pasirinkinimų. Retro stiliaus lemputės tik stiliumi primena praeitį, tačiau senoviškai atrodančiame stiliuje suderinamos jau ir LED technologijos. Šis dizaino sprendimas tiesiog apsigyvena kaimo sodybose, industriniuose pastatuose, moderniuose butuose ir šiuolaikiškuose verslo objektuose.

Langų uždangų gamintojai pasiūlė atnaujintas medinių žaliuzių paletes su prie interjero derančiais pilkšvais medienos atspalviais arba energetiškai efektyvius sprendimus. Nuo tendencijų neatsilieka ir Lietuvos mokslininkai, pasiūlę rinkai savo kurtas termožaliuzes, žiemą surenkančias saulės šilumą ir padedančias šildyti, o žiemą apsaugančias nuo patalpų perkaitimo.

 

4. Kabantys sietynai netikėtose erdvėse

Daugybę metų krištoliniai, ypač dekoratyvūs sietynai buvo siejami tik su didelėmis erdvėmis, svetainės ir valgomojo zonomis. 2017 metai žada revoliuciją šioje srityje ir šviestuvų gamintojai teigia, kad reikia būti laisvesniems kūryboje. Užsienio dizaineriai masyvius, kabančius šviestuvus perkelia iš įprastų vietų į virtuvę, vonią, koridorių, netgi lauko terasą. Rezultatas – netikėtai pasikeitusios kasdienės erdvės.

„Jaukumas gyvena ne sienose, o žmonių širdyse“ – pasakė vienas nežinomas autorius ir jis buvo teisus. Kiekvienas šeimininkas savo namus dėlioja su dideliu atsidavimu ir meile, su noru išpildyti slapčiausius troškimus. Mados tendencijos padeda atrasti kažką naujo, o stilius ir pajautimas – tai apgyvendinti savo širdžiai mielose erdvėse. Nebijokite eksperimentuoti, bet visada vadovaukitės širdimi.
 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.