Apšvieskime vonios kambarį!

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Šiame straipsnyje pateikiami UAB „Ardena“ ekspertų patarimai padės susikurti vonios kambaryje asmeninę šventyklą su maloniu, apgalvotu apšvietimu, kurį būtų lengva transformuoti iš funkcionalaus į emocionalų, atpalaiduojantį šviesos prieglobstį.

1. Naudokite kelių tipų šviestuvus.

Geriausią rezultatą pasieksite naudodami bent 3 rūšių šviesos šaltinius su galimybe juos valdyti atskirai vieną nuo kito. Profesionalai teigia, kad kambario apšvietimą turėtų sudaryti bendrieji (užtikrinantis tolygią šviesą), akcentiniai ir dekoratyviniai šviestuvai. Taip pat paieškokite specializuotų šviestuvų – pavyzdžiui, ypač populiaru vonioje sumontuoti veidrodėlį su integruotu pašvietimu, jis ypač gelbsti darantis makiažą ar skutantis, kai patalpoje daug šešėlių ar netolygiai krenta šviesa.

 

2. Bendrasis apšvietimas – svarbiausia saikas

Prieš pradėdami projektuoti ar rekonstruoti vonios kambario apšvietimo sistemą, pirmiausia numatykite, kaip bus užtikrinamas pakankamas šviesos kiekis šioje namų erdvėje. Bendrąjį apšvietimą tapo įprasta kurti mažų, įleidžiamų LED šviestuvų arba LED juostų pagalba. Taip pat, siekiant vonios kambariui suteikti dar daugiau žavesio, pagalvokite ne tik apie lubas – įvairiose nišose (sienose, tarp baldų, palei grindis ar grindyse) sumontuoti šviestuvai padeda sukurti neįprastai jaukų ir šiltą apšvietimą.

 

Kuriant vonios apšvietimą ir norint įspūdingo efekto, labai svarbu nepersistengti, nes čia kaip ir visur galioja taisyklė, kad daugiau – ne visada geriau. Jūsų vonia visais atvejais turėtų būti labiau jauki nei pernelyg stipriai apšviesta.

 

3. Pabrėžkite gražiausius akcentus

Akcentinis ir dekoratyvinis apšvietimas gali atrodyti stulbinamai. Prieš projektuodami apšvietimą, apgalvokite visus vonios daiktus, kurie nuostabiai atrodytų apšviesti – galbūt bus naudojamas porcelianas, stiklas, vitražai, nerūdijantis plienas ar marmuras. Tik nepersistenkite – nebūtina apšviesti visų šių šviesą atspindinčių paviršių, nes gausite priešingą variantą, bet nukreipti grakštų akcentinį šviestuvą taip, kad būtų apšviesta dekoratyvi vonios kambario mozaika – visada labai elegantiška idėja.

 

Namuose jau įprasta virš valgomojo stalo ar laisvalaikio zonos kabinti ištaigingą šviestuvą, taip sukuriant prabangos ir rafinuotumo įspūdį. Šis sprendimas puikiai tinka ir vonios kambariui – pakabinę masyvų, dekoratyvinį šviestuvą virš vonios, pabrėšite jos grožį ir prabangą (rekomenduojama, kai vonios įrengimui naudojama itin kokybiška ir išskirtinė įranga).

 

4. Natūraliai šviesai – pirmenybė

Visi naujakuriai svajoja apie vonios kambarį su langu, tačiau galutiniame rezultate šis langas būna apkraunamas per sunkia užuolaida ar kitu sprendimu, kuris dažniausiai visados būna stacionariai uždengtas ir dienos šviesa pro jį niekada nepatenka. Savaime suprantama, kad vienoje iš privačiausių erdvių namuose norisi apsisaugoti nuo pašalinių žvilgsnių, bet pasirinkę tokį sprendimą, kuris vos pridengtų langus, bet drauge leistų patekti saulės spinduliams – niekada neapsiriksite. Rekomenduojami variantai – matintas stiklas arba šviesai pralaidūs, drėgmei atsparūs roletai, kurie puikiai pridengia, nepelyja, bet leidžia sklisti natūraliai šviesai.

 

5. Saugūs ir atsparūs drėgmei

Visiems Europoje gaminamiems vonios šviestuvams keliami itin griežti saugumo reikalaivimai. Rekomendacijose siūloma naudoti įleistus įrenginius arba tokius, kuriuose lemputė yra visiškai paslėpta, o jungikliai sumontuoti išorėje. Naujausios technologijos leidžia rinktis iš kur kas didesnio šviesos šaltinių asortimento, nes jie yra gerai izoliuoti, apsaugoti nuo drėgmės poveikio ir elektros šoko. Profesionalai pataria, renkantis vonios apšvietimą pasitarti su ekspertais, kurie padėtų pasirinkti būtent vonios kambariui tinkančius šviestuvus ir jungiklius, nes pasiūloje pasiklysti nesunku, o vis dėlto dėl itin didelio drėgmės kiekio, šioje erdvėje draudžiama naudoti įprastus, nespecializuotus gaminius.

 

„Kiekviena namų erdvė yra unikali ir turinti savo paskirtį, todėl įrengimo metu būtina pagalvoti apie savo įpročius, pomėgius ir kad visi sprendimai tarnautų Jums. Grožis ir elegancija neturės jokios prasmės, jeigu krentantys šešėliai ar netinkamas šviesos srautas kas kartą erzins ir trukdys susiruošti. Visi patarimai šiame straipsnyje – tai tik idėjos apmąstymui, kurios su specialistų pagalba gali tapti nepakartojamų namų dalimi. Užsukite, rinkitės, konsultuokitės – mes visada šalia Jūsų, sako UAB “Ardena” apšvietimo konsultantė Jolanta Kijakovska.”

 

Nuo rugpjūčio UAB “Ardena” salonas dar arčiau Jūsų – “UNIDECO” namų apdailos centre, Vilniuje arba internetu www.sviestuvai.lt
Suraskite tai, ko taip ilgai ieškojote!