Sienų dažymas- patogiausias būdas atnaujinti namus
Pateikiame keletą patarimų, kaip greitai ir kokybiškai atlikti šias užduotis.
1) Svarbiausia – gerai paruošti paviršių. Kaip atrodys jūsų nudažyta siena, priklausys nuo to, kaip gerai ją paruošite dažymui. Svarbu žinoti, jog paviršiaus nelygumų nepaslėpsite po dideliu dažų sluoksniu. Atvirkščiai, jie dar labiau paryškės, nes nudažytas paviršius blizga labiau nei nedažytas.
2) Ruošiant sienas dažymui, svarbu kruopščiai nuvalyti dulkes. Ant dulkėto paviršiaus dažai blogai prikimba ir laikui bėgant gali atšokti. Nepamirškite, jog apie 75 procentus viso sugaišto laiko užims paruošiamieji darbai, o tik 25 procentus – dažymas. Todėl kokybę lemia atsakingas sienų paruošimas.
3) Ruošiant dažyti kaimo sodybų ar sodų namelių sienas, atkreipkite dėmesį, ar ant jų nėra sakų ar pelėsio. Jei paviršių apėmęs pelėsis, nepamirškite jo gerai išnaikinti tam skirtomis priemonėmis, kad vėliau neplistų. Jei medinį paviršių padengę sakai, tuomet užtepkite specialaus lako, kad sakai nesisunktų pro dažų sluoksnį.
4) Kiekvienam paviršiui dažyti – tam tikri dažai. Patalpas, kuriose gali būti šlapia, pavyzdžiui, vonioje, reikėtų dažyti vandeniui atspariais pusiau matiniais, o svetainės sienas pakaks nudažyti matiniais, gerai valomais dažais.
Rekomenduojama dažus rinktis ne tik pagal spalvą, bet ir pagal jų kokybę. Atkreipkite dėmesį, kad vaikų kambariai ar koridoriai būtų dažomi plaunamais dažais. Juk paprasčiau dėmę nuvalyti nei iš naujo perdažyti visą kambarį.
Visai kitaip su lauko dažymo darbais. Išorės darbams būtina naudoti tuos dažus, kurie atsparūs lauko sąlygoms, mat vidaus dažai nepasidengia tokia stipria plėvele. Nepamirškite, jog ankščiau lateksiniais dažais dengto paviršiaus nevalia dažyti aliejiniais dažais, nes paviršius sutrūkinės.
Neretai nutinka, kai žmonės atlieka darbus ir vėliau piktinasi blogu rezultatu. Tačiau pasidomėjus ima aiškėti, kad atliekant darbus nebuvo laikomasi pačių paprasčiausių taisyklių – buvo dažoma prieš lietų ar po jo, kaitinant saulei, tinkamai neparuošus paviršiaus.
Kaip su šakute nevalgome sriubos, taip ir su teptuku nenudažysime didžiulės arenos. Taigi, kokius įrankius reikėtų rinktis darbui?
5) Nedideliam plotui (pvz. durų staktos) pakaks teptuko. Jei dažote vandeniu skiedžiamais dažais, pasirinkite minkštesnį teptuką. Natūralių šerių teptukas netiks, nes jis sugeria drėgmę ir praranda tvirtumą, šereliai išsikraipo. Šiuo atveju naudokite sintetinių šerelių teptuką, kuris nesugeria drėgmės ir paviršių padengia lygiau.
6) Mediniams lauko paviršiams dažyti rinkitės tvirtos konstrukcijos teptukus. Universaliausi yra kombinuoti teptukai, kurie padaryti naudojant tiek natūralius, tiek sintetinius šerelius.
7) Didesniems plotams dažyti – naudokite volelį. Voleliai būna skirtingo ilgio, dydžio ir paviršiaus. Ilgesnio plauko voleliai sugeria daugiau dažų ir palieka stambesnį raštą. Trumpesnio plauko voleliai naudojami dažyti mažesniems paviršiams ir dažus padengia tolygiau.