Renkamės tapetus svetainei

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Egzotiški sienų dangalai

Šiandien nesunku nusipirkti sienų dangalus, padarytus iš šiaudų, bambuko, vandens augalijos arba ryžių popieriaus. Jie daromi rankomis Kinijoje ir Japonijoje, kur šitoks darbas priskiriamas prie tradicinių liaudies amatų. O visi atspalviai yra sukurti motulės gamtos, tad meistrams lieka tik parinkti natūralias medžiagas, nenaudojant dirbtinių dažiklių.

Rytų šalių dizaineriai išplėtė tokių tapetų asortimentą bei sukūrė tapetus – tikrus kabančius žolynus, kur sausi lapeliai pritvirtinami voratinklio gijos storio siūlais. Šitokie egzotiški tapetai labai tinka padengti sienas, esančias netoli akvariumo.

 

Tapetai iš folijos

Kol kas šis tapetų tipas nėra plačiai paplitęs. Tapetai iš folijos puikiai tiktų klasikinio arba ultramodernaus stiliaus svetainės dizainui. Be dekoratyvinės funkcijos, šie tapetai gerina patalpų garso izoliaciją, saugo nuo kenksmingos technogeninės spinduliuotės. Be to, svetainėje, kur sienos padengtos tapetais iš folijos, žiemą nebus labai šalta, o vasarą – per karšta.

 

Flizelino tapetai

Jie tebėra populiarūs iki šiol, o juos klijuoti – tikrai nesudėtinga: klijais ištepama tik siena, o sausi tapetai tiesiog prispaudžiami prie jos.

 

Vienas iš flizelino tapetų privalumų – jų nedidelė kaina. Visai nedidelei svetainei gali prireikti 6-7 rulonėlių. Patys pigiausi iš šios rūšies tapetų – tie, kurie yra skirti dažymui (dažomieji). Tačiau, jeigu ateityje neketinate jų perdažyti, vis tik reikėtų susilaikyti ir nepirkti. Visiškai išdžiūvę šitie tapetai tampa permatomi, dėl to svetainė atrodys neestetiškai.

 

Audinių tapetai

Tradicine medžiaga svetainės apdailai laikomi iš šilko, lino arba aksomo pagaminti tapetai. Tekstilės tapetai suteiks svetainei jaukumo, subtilumo, išskirtinumo. Gaminami įvairiausių spalvinių gamų, faktūrų bei piešinių, galinčių tenkinti ir rafinuotą skonį.

Tekstilės tapetai dažniausiai turi tefloninį sluoksnį, patikimai saugantį nuo užteršimo, terminio poveikio, drėgmės, kvapų įsigėrimo. Visi iš natūralių medžiagų gaminami tapetai apdirbami dulkes atstumiančiomis medžiagomis, dėl to nebereikia jų priežiūrai skirti daug laiko. Pakaks kartą per metus sienų dangas išsiurbti dulkių siurbliu.

Audinių tapetai pasižymi ilgaamžiškumu. Ir šiuo faktoriumi jie gerokai lenkia popierinius tapetus.

Tapetų piešinio parinkimas

Parenkant tapetus svarbu vadovautis ne tik individualiu skoniu, bet ir suvokti, kokią tas ar kitas piešinys turi įtaką kambario apšvietimui, erdvei, stiliui. Keletas rekomendacijų:

1. Žemos patalpos atrodys aukštesnės, jei sienas išklijuosime tapetais, turinčiais vertikalias linijas.
Efektas bus dar labiau jaučiamas, jeigu maksimaliai nušviesinsime lubas.

2. Kambarys atrodys žemesnis bet erdvesnis, jeigu tapetuose kartojasi horizontalios juostos. Efektas bus dar didesnis, jeigu piešinys nesieks lubų. Panašų efektą galima išgauti lubas nudažius tamsesne spalva negu sienų tapetai, o šviestuvus reikėtų nukreipti žemyn.

3. Kambarys atrodys esąs „gilesnis“, jeigu vieną jo pusę išklijuosime tapetais, kurių spalvinė gama tarytum yra patraukta į antrąjį planą (pavyzdžiui, pastelinių tonų tapetai). O greta esančias šonines sienas padarysime šviesesnes. Panašų efektą gausime lubas išklijavę tapetais su išilginėmis juostomis.

4. Vizualiai padidinti mažą erdvę galima šviesiais, vienatoniais tapetais su smulkiu piešiniu.

5. Didelis kambarys vizualiai sumažės, jeigu jį išklijuosime ryškių spalvų ir stambaus piešinio tapetais, turinčiais pasvirusių linijų.