Naudingi patarimai renkantis plyteles

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Seniau plitelių panaudojimas buvo gana ribotas, jos buvo klijuojamos tik vonios ir virtuvės patalpose.  Tobulėjant technologijoms pavyksta pagaminti vis įdomesnį plytelių paviršių, kuris neretai primena audinį, metalą, tapetą ir pan., vis didėja atspalvių pasirinkimas, todėl atsiveria neribotos galimybės susikurti išskirtinį namų interjerą. Kitos apdailos medžiagos buvo priverstos užleisti savo pozicijas svetainėse, miegamuosiuose, prieškambariuose, terasose ir t.t. Neliko  patalpų, kuriose negalima būtų panaudoti plytelių.

 

 

Visame pasaulyje daugėja alergiškų žmonių, tame tarpe labai daug vaikų. Gydytojai siūlo atsisakyti tapetų, kilimų,  kurie kaupia dulkes, o patalpas dažnai valyti  drėgnu būdu. Ir vėl gi geriausia išeitis  būtų rinktis plyteles.

 

Atsarga
Pardavėjai rekomenduoja pirkti plytelių 5-10 % daugiau, nei faktinis plytelėmis klijuojamas plotas. Paprastai patiriama apie 5% nuostolių, dėl plytelių nepanaudojamų atraižų, nepasisekusio pjaustymo. Jei plyteles patalpose planuojate klijuoti įstrižai, atraižų liks šiek tiek daugiau. Kuo didesnė patalpa, tuo atraižų lieka santykinai mažiau. Dar likusių 5% jums gali prireikti ateityje smulkiems remonto darbams, su kuriais susiduriame tikrai dažniau, nei to norėtume. Pavyzdžiui, net stipriausia plytelė gali suskilti, jei ant jos iš didelio aukščio nukris sunkus kietas daiktas.

 

Taip pat net naujuose butuose dažnai pasitaiko santechnikų palikto broko ir tenka pakeisti keletą plytelių. Nemanykite, kad prireikus visada galėsite nusipirkti tų pačių plytelių dar. Net jei ir pavyks rasti tos pačios kolekcijos plytelių parduotuvėje, jos jau bus kito atspalvio, kito kalibro. Be to, gamintojai, siekdami būti rinkos lyderiais, labai dažnai pakeičia senesnes kolekcijas naujomis.

 

Atsparumas šalčiui
Ten, kur nors retkarčiais oro temperatūra būna žemiau nulio, būtina klijuoti šalčiui atsparias plyteles: glazūruotas, ar neglazūruotas akmens masės plyteles, klinkerį. Šios plytelės gamybos procese yra suslegiamos žymiai stipriau, sumažėja poros, todėl plytelė neįgeria drėgmės. Jei plytelė šalčiui neatspari, joje esantis vanduo šąla į ledą ir sutrupina plytelės glazūrą.

Taip pat būtina pasirinkti šalčiui atsparius klijus, siūlių glaistą. Dažniausiai pasitaikančios klientų klaidos – neatspariomis šalčiui plytelėmis išklijuotos poilsiui skirtos sodybos, nešildomi pusrūsiai, įstiklinti, bet nepakankamai apšiltinti balkonai. Taip pat netinkami plytelių klijai.

 

Glazūros dilumas
Dar vienas be galo svarbus grindinių plytelių parametras – glazūros dilumas, taip vadinamas PEI indeksas. Niekas neabejoja, kad namų voniai ir prekybos centrui reikalingos skirtingo glazūros stiprumo plytelės. Jei norite, kad plytelės Jums tarnautų ne vienerius metus, būtina atsižvelgti į gamintojo nurodomą PEI indeksą.

Plytelių atspalvių ir išmatavimų neatitikimai skirtingose plytelių siuntose

Plytelės gamybos procese kinta tiek jos išmatavimai, tiek spalva. Todėl kiekvieną atskirai gaminamą plytelių partiją gamintojas žymi specialiu ženklinimu ant pakuotės. Labai svarbu, kad vienoje patalpoje klijuojamos plytelės būtų tos pačios partijos.

 

Jei pastebėjote, kad plytelių įsigijote per mažai, nedelskite ir kuo greičiau vykite į parduotuvę. Jei pasiseks, pardavėjas parinks Jums plyteles iš tos pačios partijos. Žinoma, įspėkite apie problemą pardavėją ir turėkite su savimi tuščią plytelių pakuotę.

 

Plytelių rūšys
Pagal vieningus Europos Sąjungos standartus (Lietuvos standartas LST EN 14411) reikalaujama, kad ne mažiau, kaip 95 % 1 rūšies plytelių atitiktų griežtus kokybės reikalavimus, o likę 5 % gali turėti kokybinių defektų. 2 rūšies plytelių kaina yra žymiai mažesnė nei pirmos, bet jei renkatės 2 rūšies plytelės, tai turėtumėte žinoti, kad šios plytelės yra su žemesniais kokybiniais rodikliais, todėl tarp jų gali pasitaikyti nežymių geometrinių matmenų skirtumų, nedidelių glazūros pažeidimų, šiek tiek skirtis atspalviai.

 

Dar prieš klijuodami 2 rūšies plyteles, įsitikinkite, kad visos plytelės dėžutėse yra panašaus atspalvio bei matmenų. Prireikus, suklijuokite taip, kad šie skirtumai būtų mažiausiai pastebimi. Patartina tarp plytelių palikti kuo didesnes siūles, kurios padės nepastebimai išlyginti plytelių išmatavimų skirtumus.