Kokius dažus pasirinkti dažant namus?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Pagrindinės vidaus apdailai skirtos dažų rūšys yra dvi. Tai vandeniu ir vaitspiritu skiedžiami dažai. Vandeniu skiedžiami yra populiaresni, nes skleidžia ne tokį aštrų kvapą. Tokie dažai pagal rišliąsias medžiagas skirstomi į lateksinius, akrilinius bei vinilinius. Dažant akriliniais dažais paviršiai turi būti sausi. Svarbu, kad iš jų nesiskirtų drėgmė. Be to, akriliniais dažais dengti paviršiai palaipsniui gali prarasti savo spalvos ryškumą, tad jie nėra ilgaamžiai.

Lateksiniai dažai yra ypatingai atsparūs drėgmei, purvui bei valymui. Šios rūšies dažų pagrindinis minusas – jie prastai praleidžia garus. Kitaip tariant, jie neleidžia sienoms „kvėpuoti“. Dėl šios priežasties lateksiniais dažais nerekomenduojama dažyti senų pastatų.

Viniliniai dažai labai gerai ir tolygiai pasiskirsto ir padengia paviršius, nes jų sudėtyje nėra kreidos. Taip ant sienų nesusidaro lašelių. Kadangi daugiausiai judama koridoriuose, čia rekomenduojama naudoti plovimui ir trinčiai atsparius dažus arba dekoratyvinius tinkus. Virtuvės sienas taip pat ne pro šalį dažyti gerai valomais dažais – juk čia įvyksta įvairių ekscesų.

Plaunamus dažus patariama naudoti ir vaikų kambariams dažyti, nes mažieji mėgsta savo piešiniais „dekoruoti“ sienas. Tam puikiai tiks ir matiniai keraminiai dažai, kurie neleidžia įsigerti purvui. Taip sienas išpaišius net „flomasteriu“ dėmes galima lengvai pašalinti panaudojus paprastą trintuką, nesibaiminant, kad trinta vieta liks blizgi. Be to, svarbu, kad vaikų kambarių sienos būtų padengtos ekologiškai švariais dažais.

Plaunami dažai būna ir blizgūs, ir matiniai. Tačiau matiniai sunkiau išvalomi. Valant jais dažytus paviršius, tikėtina problema, kad valoma vieta ims blizgėti. Norint to išvengti, patariama sienas dažyti blizgiais dažais.