Dažų tonavimo būdai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Dažų tonavimas (koleravimas) padeda išspręsti šią problemą. Iš pirmo žvilgsnio tai gan paprastas procesas. Į išsirinktą pagrindinę spalvą pridedama koncentruoto spalvinio pigmento, taip vadinamos koleruotos pastos.

Pirmo laipsnio koleravimo būdas
Naudojant pirmo laipsnio koleravimo būdą galima išgauti pageidaujamą atspalvį namų sąlygomis. Reikia parduotuvėje nusipirkti tam reikalingus pagrindinės spalvos dažus bei išsirinkti koleruotą pastą, namuose pagal ant koleruotos pastos buteliuko esančias instrukcijas supilti koleruotą pastą į pagrindinės spalvos dažus. Šis būdas suteikia galimybes neribotai eksperimentuoti namų sąlygomis, bet neįmanoma taip dukart išgauti tą patį atspalvį.

 

Antro laipsnio koleravimo būdas

Antro laipsnio koleravimas atliekamas pagal specifines dažus gaminančios firmos instrukcijas, kurios nurodo kaip pakis viena ar kita pagrindinė spalva į ją pridėjus tam tikrą konkrečios koleruotos pastos lygį. Dažų gamintojai siūlo gan paprastus spalvų katalogus, kuriuose nurodyta kiek procentų koleruotos pastos reikia pridėti norint gauti tam tikrą atspalvį. Vienok tokiuose kataloguose nenurodyta kaip išgauti atspalvius naudojant keletą koleruotų pastų. Taigi ir naudojantis šiuo koleravimo būdu labai sunku atrą kartą išgauti tą patį atspalvį.

 

Trečio laipsnio koleravimo būdas
Trečio laipsnio koleravimo būdas leidžia žmogui pačiam iš parduotuvėje parduodamų palitrų (specialūs dažus gaminančių firmų iškeisti koleravimo katalogų) išsirinkti jam tinkančią spalvą bei ją sumaišyti čia pat parduotuvėje. Tokiu būdu užtikrinama jog klientui prireikus daugiau tos pačios spalvos dažų (pavyzdžiui, perdažymui), jis gaus lygiai to pat atspalvio dažus. Dažų gamintojams telieka paruošti tikslią dažų koleravimo receptūrą. Receptuose nurodoma pagrindui naudojama spalva ir išvardijamos koleruotos pastos bei jų kiekiai, reikalingi išgauti tam tikriems atspalviams. Parduotuvėms reikalingos specialios mašinos, kurios užtikrintų tikslų pridedamos pastos kiekį. Vis dėlto klientui tereikia iš parduotuvėje siūlomo katalogo išsirinkti pageidaujamą spalvą, ir ji čia pat sumaišoma.

Parduotuvėms reikalingos koleravimo mašinos ir bazinių dažų atsargos. Dažus gaminančios firmos atlieka labai didelį paruošiamąjį darbą kurdamos bazines spalvas, koleravimo receptūrą ir spalvų katalogus. Balti dažai paprastai naudojami kaip visų pastelinių ir šviesių atspalvių pagrindas, juos galima naudoti ir tiesiog kaip paprastus baltus dažus. Paprastai tai būna apie 50-60% viso spalvų katalogo atspalvių. Tamsiems ir intensyvesniems atspalviams naudojami bespalviai dažai. Norint užtikrinti geras dažų apsaugines savybes (patvarumą) ir tai, kad jie tiksliai atitinka kataloguose aprašytus atspalvius, sukurtos specialios bazinės spalvos.

 

Sunkumai gali kilti jei klientas iš spalvų katalogo išsirenka labai intensyvią (stiprią, aktyvią) spalvą. Tam, kad išgauti tokias spalvas gali prireikti specialių bazinių dažų, o jie savo ruožtu gali būti ne visose parduotuvėse. Paprastai tai būna intensyvūs raudoni ir geltoni atspalviai, nes žmogaus akis geriausiai skiria būtent šio spektro atspalvius.

 

Iškilo klausimų? Užduokite klausimus mūsų žinovams statybos, įrengimo, interjero, ir aplinkos temomis: KLAUSK ŽINOVO