Dažų pasirinkimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Teoriškai jų sudėtys yra panašios, skiriasi tik sudedamosios dalys ir jų kiekiai. Dažus būtina rinktis kiekvienu atveju atskirai, priklausomai nuo patalpų paskirties, žmonių judėjimo intensyvumo, patalpų drėgnumo, atmosferinio poveikio, individualūs tai namas, ar visuomeninės paskirties patalpos.

Gyvenamose patalpose reikia naudoti dažus, kurie neturi kenksmingų medžiagų, yra ekologiškai švarūs, netoksiški. Miegamuose kambariuose rekomenduojama naudoti matinius, turinčius adhezinių savybių (kvėpuojančius) dažus. Nerekomenduojama naudoti blizgančių, vandeniu skiedžiamų akrilinių dažų. Šie dažai sudaro sluoksnį, kuris tarsi hidroplėvele aptraukia patalpą.

 

Jau daug kas pastebėjo, kad namuose pakeitus langus, dėl gerų naujųjų langų hermetinių savybių ir vėdinimo stokos langai aprasoja, ant stiklo kaupiasi vandens lašai. Nudažius blizgančiais akriliniais dažais, tą patį efektą galima gauti ir sienoms. Tai gali sukelti įvairiausius susirgimus, ypač alergiškiems žmonėms, kurių kasmet vis daugėja. Koridoriuose galima naudoti atsparius plovimui ar atsparius trinčiai dažus arba dekoratyvinius tinkus.

Drėgnose patalpose reikia naudoti atsparius, vandenį atstumiančius dažus. Jie privalo būti skirti vidaus darbams. Fasadinių dažų pagrindinė paskirtis – apsaugoti fasadą nuo vandens iš išorės. Jie turi būti atsparūs atmosferiniam poveikiui, ir, jei tai aukštos kokybės dažai, neleisti veistis mikroorganizmams. Šiuose dažuose gali būti cheminių priedų , dėl kurių negalima dažyti patalpų iš vidaus. Butuose šeimininkėms svarbu, kad netyčia išteptas sienas būtų galima nuvalyti.

 

Yra ir matinių, ir pusiau matinių, ir blizgančių dažų, kuriuos galima ištepus išvalyti drėgnu skudurėliu. Deja pasitaiko dažų pardavėjų, kurie sako, kad dažai "plaunami", ir pasirodo , kad iš tikrųjų plaunami – paimi sudrėkintą skudurą ir nuplauni dažus. Prie kiekvienų dažų turi būti informacija apie pagrindines savybes: paskirtį, difuzines savybes, (pralaidumas garams), atsparumą plovimui, atsparumą trinčiai, dažų išeigą. Turi būti nurodyta , kuo skiedžiami, ar kenksminga su jais dirbti.

Kaip pasirinkti fasadinius dažus?
Dažų pasirinkimas priklauso nuo to, ar fasadas apšiltintas ir kokios medžiagos tam panaudotos. Jei fasadas apšiltintas akmens vata, būtina naudoti fasadinius dažus, pasižyminčius geromis difuzinėmis savybėmis. Akmens vata, kaip ir pats fasadas, "kvėpuoja", t.y. sugeria kažkokią dalį drėgmės, ir, atitinkamai, turi garų pavidalu tą drėgmę išleisti. Šiuo atveju labiausiai tinka mineraliniai dažai.

 

Fasadus apšiltintus putų polistirolo plokštėmis galima dažyti akriliniais dažais, kurie turi silpnas difuzines savybes. Kadangi polistirolas nesugeria drėgmės, galima naudoti ir šiuos pigesnius dažus. Dažant reikšmės, turi pigmentas. Galiu tvirtai pasakyti, kad pigių ir gerų pigmentų nebūna. Dažai, nuspalvinti pigiais pigmentais, po kelerių metų išblunka.

 

Visos rimtos dažus gaminančios kompanijos skiria daug dėmesio spalvos išblukimui laikui bėgant. Kam kurti gerus dažus, jeigu nuspalvinus juos po kiek laiko prapuola pirminė spalva, ir klientui atrodo , kad tai blogi dažai. Todėl dažant, ypač fasadą, nenaudokite pigių pigmentų.