Tvoros. Kokios madingiausios?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Galima sakyti, kad pastaruoju metu ši namų ir kiemo apsauga tampa vis labiau reikalinga, nes vagysčių iš gyvenamųjų namų, kiemų vis daugėja, o tvoros gali padėti išsaugoti žmonių turtą.

Tačiau, kai jau prireikia rinktis tvorą, šeimininkams tenka nemažai pasidomėti, susižinoti, konsultuotis, kad pasirinkti patį tinkamiausią tvoros variantą. Juk tvorų funkcija – ne tik apsaugoti teritoriją bei joje esantį turtą, bet ir puošti aplinką, taigi, tvora turi būti ir estetiškai patraukli bei deranti prie bendro vaizdo. O taip pat, žinoma, nebūti labai brangi – į tai juk irgi atsižvelgia dauguma lietuvių. Taigi – kokios tvoros šiuo metu madingiausios?

Deja, turbūt tvorų mados kaip reiškinys visiškai neegzistuoja – tokią išvadą galėtumėm priimti pasidairę po gyvenamųjų namų kvartalą, kurio gyventojai negaili pinigų savo gerbūviui, taigi, neturėtų jų taupyti ir geriausiam tvoros variantui.

Lietuviai nuo amžių amžinųjų iki šių dienų vis dar itin vertina medį ir gana dažnai savo namus aptveria medine tvora. Mediena nėra labai jau dėkinga medžiaga fantazijai „skleistis“, tačiau ir medinės lentelės, rąstukai sugeba sukurti patrauklų tvorų dizainą. Kuo daugiau namo apdailoje yra medinių detalių, tuo labiau prie jo dera medinė tvora su vartais.

Tačiau tokios tvoros priežiūrai turi nusiteikti jos šeimininkai, nes per keletą metų, veikiama gamtos sąlygų, ji taps visiškai kitokios išvaizdos. O kad medinės tvoros būtų ilgaamžės, jos turi būti pakankamai impregnuotos ir apsaugotos nuo drėgmės, puvimo, pelėsio ir kt. Viena iš dažnesnių tvorų, kurias pasirenka išvaizdžių, prabangių namų savininkai, yra metalinės tvoros, kurias gamina kalvis ir tai jau yra daugiau rankų darbo tvora. Išskirtinis tokios tvoros elementas yra vartai, kurie dažniausiai būna lyg meno kūrinys, atspindintis šeimininkų skonį, stiliaus suvokimą, išskirtinumą.

Kartais tokiuose vartuose šeimininkai trokšta matyti šeimos ar giminės simbolius ar tik tiems namams prilygstantį ženklą, raides ar reikšmingą ženklą. Tokios tvoros trūkumas – didelė kaina, tačiau visuomet tai, kas sukurta rankomis ir įdėta nemažai kūrybos, yra brangu.