Medinės tvoros impregnavimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Jeigu jūsų namą ar sklypą juosia medinė tvora, būtina ją tinkamai impregnuoti, tokiu būdu, prailginant jos tarnavimo laiką. Parduotuvėse galima įsigyti įvairių tam skirtų priemonių. Taip pat galima kreiptis į specialistus, tačiau tai gana brangi alternatyva.

Vandeniui nepralaidus hermetikas

Norėdami apsaugoti medinę tvorą nuo drėgmės, galite naudoti vandeniui nepralaidų hermetiką. Dauguma hermetikų yra pagaminti silikono pagrindu ir pasižymi ilgaamžiškumu. Hermetikas apsaugo medį nuo drėgmės, aukštos temperatūros, bei ultravioletinių spindulių. Kai kurie vandeniui nepralaidūs hermetikai yra pagaminti akrilo ir latekso pagrindu, kurie atlieka apsauginę silikono funkciją.

Hermetikai gali būti įvairių spalvų. Spalvoti hermetikai suteikia medinei tvorai spalvą ir patamsina šviesų medį. Neutralios spalvos hermetikai išlaiko natūralią medžio spalvą. Hermetikus galima tepti ir ant impregnuoto arba nudažyto medžio, taip pat ir ant nebaigto apdoroti medžio. Vandeniui nepralaidžius hermetikus galima nesunkiai nuvalyti šepečiu.

Vandeniui nepralaidūs dažai

Tvorą hermetizuoti galima drėgmei atspariais dažais. Prekyboje yra platus tokių dažų pasirinkimas. Latekso ir alkilo pagrindu pagaminti dažai yra plačiai naudojami medinių tvorų hermetizavimui. Latekso dažai apsaugo medžio struktūrą nuo pažeidimo. Alkidiniai dažai yra pagaminti aliejų pagrindu ir yra atsparūs oro sąlygoms.

Jie yra nepralaidūs vandeniui ir sudaro kietą, nepralaidų sluoksnį. Tiek lateksiniams tiek alkidiniams dažams būdingas tam tikro laipsnio blizgesys, matiškumas, glotnumas ir lygumas. Būtinai perskaitykite etiketes prieš pirkdami tam tikrus vandeniui neatsparius dažus. Kai kurie dažai gali būti netinkami naudojimui lauke ir gali pažeisti medį.

Vaškavimas

Medinę tvorą nuo drėgmės galima apsaugoti ir naudojant vašką. Ši medžiaga taip pat apsaugo tvorą nuo purvo, smėlio ir dulkių. Vaško sudėtyje yra įvairių produktų, įskaitant karnubą ir bičių vašką. Vašku galima tepti bet kokį medį, netgi nuteptą aliejais, padengtą laku ir šelaku.

Parduotuvėse galima įsigyti įvairių rūšių medžio vaško, netgi spalvoto, pušų ir bespalvio vaško. Spalvotas vaškas paryškina medžio spalvą ir efektyviai maskuoja tvoros defektus, tokius, kaip nedidelės duobutės ir įbrėžimai. Pušų vaškas labiausiai tinka neapdirbto ir šviesaus medžio tvoroms. Jis apsaugo tvorą nuo drėgmės, ir suteikia nuostabią tamsiai geltoną spalvą. Bespalvis vaškas puikiai tinka jei norite išsaugoti originalią medžio spalvą.