Kokybiški stumdomi kiemo vartai – ką svarbu žinoti?
Kokios medžiagos stumdomiems vartams yra pačios patvariausios, ilgaamžiškiausios?
Stumdomiems vartams svarbiausia, kad būtų naudojami konstrukciją sustiprinantys metalo profiliai. Apatinė nešančioji gembė turi būti sutvirtinta virš jos esančiu profiliu. Kuo vamzdžio profilis bus aukštesnis, tuo vartai bus stabilesni. O profilio storumas garantuoja, kad vartai geriau atlaikys šoninę apkrovą – vėjo gūsius, kurie yra pavojingi vartams įvažiuojant į vartų gaudyklę. Todėl Tvirta Tvora gamybos komanda ant gembės montuoja 80x80x2 mm dydžio apatinį stiprinantį profilį. Mūsų žiniomis, kiti šios srities darbų vykdytojai naudoja 60x40x2 mm dydžio profilį – skirtumas labai akivaizdus. Visas kitas rėmas iš esmės gali būti montuojamas iš bet kokio storio metalo (mes naudojame 60x40x2mm). Esant tvirtai atraminei gembei, rėmo storis nebeturi didelės reikšmės vartų stabilumui.
Užsakant stumdomus vartus, svarbu atkreipti dėmesį kaip vartai įsilies į kiemo ir aplinkos visumą. Vartai turi lygiuotis su tvoros aukščiu – tai vizualiai ir estetiškai labai svarbu. Dažnas atvejis, kai kiemo vartai yra užsakomi ne pagal vietą. Tokiu atveju jie būna aukštesni arba žemesni nei tvora ir nesukuria vientiso kiemo vaizdo.
Kas apsaugo kiemo vartus nuo rūdijimo?
Kiemo vartų gamybai turi būti naudojamas cinkuotas metalas ir dažomas milteliniu būdu. Tai yra dvi pagrindinės gaminio apsaugos priemonės, kurias visada naudojame Tvirta Tvora metalinių gaminių gamyboje. Jei vartai pažeidžiami ir yra įskeliami dažai, pasimato apnuogintas metalas. Cinkuotas metalas ir liks cinkuotas – jis nepradės rūdyti, kol bus sutvarkyti dažai. Dažymas milteliniu būdu turi daug privalumų, nes dažas yra patvaresnis, ilgaamžiškas, neblunkantis, didelis spalvų pasirinkimas ir gražus pasidengimas.
Taip pat vartų ilgaamžiškumui turi įtakos ir suvirinimas, siūlių suleidimas. Kuo gražiau gaminys suvirinamas, prišveičiamas, tuo lygiau nusidažo, geriau pasidengia dažai. O dažai yra pirmas apsaugos sluoksnis, nuo aplinkos poveikio.
Ar stumdomiems kiemo vartams svarbus pamatas? Koks jis turi būti?
Pamatas yra vienas iš svarbiausių gerų vartų elementų ir labai svarbu jį padaryti teisingai. Vartai uždarytoje pozicijoje laikosi vien tik ant pamato ir pamatas yra veikiamas ištraukimo/rovimo jėgos. Atidarytoje pozicijoje pamatas yra gniuždomas sunkių vartų. Todėl pamatas turi būti ne tik kokybiškai išbetonuotas, bet ir gilus, nes jį veikia įšalas. Taip pat, vartų pamatas turi būti platus, kad šalia vartų tilptų vartų automatika. Pamatas turi būti 1400x600x2000 mm išmatavimų. Jei vartai ilgesni, atitinkamai ilginamas ir pamatas, kad vartų atsvara baigtųsi su pamato galu.
Labai dažnai susiduriame su vartų gedimais, nes pamatas būna blogai padarytas. Tada žmonėms daug kainuoja, nes pamatą reikia perdaryti, o perdaromi dalykai kainuoja dvigubai brangiau.
Kokia turi būti vartų automatika?
Verta išsiaiškinti ar vartų automatika pradeda važiuoti iš vietos greičiau – ar turi startinį greitį ir stiprumą. Tai aktualu mūsų klimato žiemomis, nes ratukams prišalus prie gembės, automatika turi sugebėti juos išjudinti iš vietos. Taip pat svarbu kiek pravažiavimo ciklų ji gali atlaikyti, kol užkaista. Tokiu atveju vartų automatika, apsaugodama save perdegimo, apie 15min vėsta, o po to vėl pradeda veikti.
Ir paskutinis svarbu klausimas – ar vartų automatikai daromas aptarnavimas. Jei įmonė teikia garantijas ir turi savo aptarnavimą ar net pogarantinį servisą, tada viskas bus gerai. Niekas nenori dirbti su automatika, kurią reikia nuolat važiuoti taisyti ir prižiūrėti. Būtent Tvirta Tvora meistrai garantuoja gerai veikiančius ir ilgaamžius stumdomus kiemo vartus, kuriems teikiamas ir pogarantinis servisas.