Kiemo vartai- svarbi interjero detalė

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Renkantis vartus patariama atsižvelgti į bendrą aplinkos ir namų įvaizdį, derinti spalvas prie vartelių ar tvoros. Taip sukursite harmoningą aplinką, atitinkančią jūsų poreikius. Dažniausiai vartus tenka gaminti pagal specialius išmatavimus, todėl juos reikia užsisakyti. Tokiu atveju galite rinktis ne tik medžiagas, bet ir spalvas, stilių, dekoratyvias detales.

 

Vartų įvairovė
Vartai gali būti aklini, ažūriniai, kombinuotieji. Estetinis dekoravimo sprendimas priklauso nuo namo architektūros. Rėmo užpildas geriausiai atrodys iš tokios pat medžiagos, tačiau gali būti ir kitoks. Masyvūs vartai tiks senovinėms sodyboms, atstatomiems dvarams. Modernių namų tvoroms ir vartams pasirenkamos lengvos medžiagos, nepretenzingi stiliai. Ypač mėgstami meniškai kalti vartai, tačiau jų priežiūra sudėtingesnė, kaip ir pats montavimas. Blogai, kad tokie vartai neatsparūs korozijai, todėl dažomi tik specialiais dažais.

 

Kaltiniai vartai sunkūs, todėl jų stulpai įleidžiami į žemę ne mažiau kaip metrą ir įcementuojami. Varčių vertikalės baigiasi puošniais smaigaliais. Mediniai vartai tinka ir tradicinių namų kaimo sodyboms, ir užmiesčių moderniems namas. Jie nesunkūs, tačiau grožiu nenusileidžia kaltiniams. Mediena turi būti impregnuota ir apsaugota nuo ligų – grybelio, pelėsio, vabzdžių. Blogu oru labai praverčia, kai vartai atidaromi iš automobilio. Galima įsitaisyti, kad tuo pačiu pulteliu būtų atidaromi ir kiemo, ir garažo vartai.

Stilius – panašus
Vartai turi būti to paties stiliaus, kaip tvora, bet puošnesni. Žinoma, jeigu jie yra tos pačios medžiagos, kaip ir tvora. Beje, vartai reikalingi net ir tada, kai sodybą riboja tanki gyvatvorė arba akmenų sienelė. Tada vartai turi papildyti architektūrinį sodybos statinių sprendimą, pavyzdžiui, derėti prie balkonų tvorelių arba laiptų turėklų. Turi atitikti ir dydis – prie kuklaus namelio juokingai atrodys milžiniški vartai. Todėl užsakant namo projektą reikėtų pagalvoti ir apie vartus įvažiuoti ir vartelius vaikščioti. Vartai neturi būti tik atsiribojimo detalė, o įsilieti į visumos kompoziciją.

Veikimo būdai
Vartai būna arba varstomi, arba slankieji. Varstomi užima daugiau žemės. Kadangi atsidaro dideliu kampu, šalia įvažiavimo nieko nebus galima sodinti. Jeigu automobilis stovės labai arti, vartų nepasiseks uždaryti. Slankieji vartai patogesni, nes jie stumiami išilgai tvoros specialiais bėgiais. Slankieji turi tik vieną trūkumą – žiemą jie apledėja ir sunku naudoti. Tokiais atvejais  arba kasdien valoma, arba įsirengiamas šildymas.

 

Įprasti klasikiniai vartai tinka, kada kiemas didelis. Varstomų vartų konstrukcija patikima ir nesudėtinga, jie tarnauja ilgai, tačiau jų stulpai turi būti pagaminti labai kokybiškai. Sunkiems, rankomis atidaromiems vartams būtini ratukai. Kai kurie vartai turi tik vieną varčią, šalia jų būna siauri įėjimo varteliai. Varčios gali būti dešininės arba kairinės.

Aukštis ir plotis
Dažniausiai vartai būna tokio pat aukščio, kaip tvora – iki 2 metrų. Kartais centre jie aukštėja. Vidurinė dalis gali būti ir žemesnė. Įnoringi šeimininkai pafantazuoja – sumąsto padaryti tik vieną vartų šoną aukštesnį. Jei tai dera su kitais kiemo statiniais, atrodys originaliai. Įvažiavimo plotas neturi būti siauresnis nei trys metrai. Vartų plotį lemia atidarymo būdas: varstomieji būna 3-5 metrų, slankieji – 3-6 metrų, jei varčia viena – iki 5 metrų. Varteliams skiriamas metro plotis. Populiariausios tipinės varčios sveria ligi 200 kg.

Tvirti stulpai
Paprastai vartams statomi stambesni to paties stiliaus stulpai. Kad labiau trauktų akį, juos galima apmūryti smulkiais akmenukais. Stulpai – pagrindinė konstrukcija, todėl turi būti tvirti. Jeigu jie mediniai arba akmeniniai ar plytiniai, turi būti armuoti. Jeigu vartų atidarymas automatizuotas – tvirtinama pavara.

Elektronika
Šiais laikais jau sunku rasti sritį, kurioje nebūtų galima pritaikyti elektronikos. Vartai – ne išimtis. Naujausios technologijos leis atidaryti vartus nė neišlipus iš automobilio, naudojantis nuotolinio valdymo pultu (itin patogu naktį ar kai lyja, sninga). Elektroniniai vartai – grumtynių su dideliais ir sunkiais vartais pabaiga. Žiūrint iš saugumo pusės, tokie vartai dažnai turi vienkrypčius redukcinius variklius, kurie sumažina įsibrovimo per vartus tikimybę.

Vis dar gaji nuomonė, kad elektroniniai vartai gerokai brangesni nei paprasti, tačiau tai ne visiška tiesa. Prieš 25 metus, kai technologijos vystėsi ne taip sparčiai kaip dabar, elektroniniai vartai buvo išskirtinai pačių turtingiausiųjų privilegija, tačiau dabar jie vis labiau prieinami platesniam žmonių ratui. Žinoma, tokie vartai reikalauja papildomų išlaidų (įrengimo, priežiūros), todėl reikėtų gerai pasverti savo galimybes prieš nusprendžiant juos įsigyti.

 

Reklama: vartai