Terasos priežiūra – lakuoti ar alyvuoti?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kuos skiriasi lakas ir alyva?

Naudojant laką, mediena padengiama palyginti tvirta plėvele, kuri gerai saugo medį nuo aplinkos poveikio. Tačiau lakas turi vieną labai didelį trūkumą – medienos matmenys keičiais kintant sezniškumui ir lakas trūksta bei suskilinėja, ima luptis, norint atnaujinti atsilupusias terasos vietas, teks nušlifuoti visą lako sluoksnį ir tada laku terasą dengti iš naujo.

Dėl šio nepatogumo vis dažniau terasų priežiūrai pradėta naudoti alyva. Alyva nesudaro vientiso sluoksnio, nes įsigeria į medį, todėl atnaujinti galima tik eksploatacijos metu pažeistas terasos vietas. Alyva drėkina medį, suriša jo paviršių, dėl to šis mažiau šerpetoja, skilinėja ir lupasi.

 

Nuo tarybinės alyvos skiriasi kaip diena ir naktis

Deja, lietuviai vis dar atsargiai žvelgia į medienos aliejavimą. Tam įtakos turi praeityje susidaryta bloga nuomonė apie alyvą. Senosiomis alyvomis medieną dengti tekdavo daugybe sluoksnių, alyva džiūdavo ilgai, o ja padengtas paviršius greitai prarasdavo apsaugines savybes, buvo teplus ir sunkiai atnaujinamas, o pati alyva turėdavo nemalonų ir intensyvų kvapą.

Tačiau šiuolaikinės alyvos kokybė stipriai pasikeitė. Šiuo metu rinką užkariavo danų gaminama alyva „WOCA“, skirta visų rūšių medienai. Tai aukščiausios kokybės, draugiška aplinkai alyva, atspari išorės veiksniams, tokiems, kaip vanduo, lietus ar purvas, o taip pat sauganti nuo UV spindulių, išblukimo, pelėsio bei grybelio atsiradimo, temperatūros svyravimų. Aliejavimas ne tik apsaugos medieną nuo išorės veiksnių, tačiau ir prailgins jos tarnavimo laiką.

Sukūrė specialią technologiją

Aliejaus gamintojai sukūrė specialią technologiją, pavadintą „Hyper Cross Linking“. Ji leidžia išgauti stipriausią alyvos rišamąją medžiagą, dėl kurios alyva įsigeria į medieną ir giliai joje sukietėja, todėl aliejuota mediena tampa ypač tvirta. „Hyper Cross Linking“ technologija užtikrina geresnį alyvos našumą, kadangi ja nualyvuota mediena mažiau susitraukia, geriau sukietėja ir mažiau praleidžia vandenį. Ši alyva pagaminta vandens pagrindu. Jos sudėtyje yra labai mažai tirpiklio, todėl turi labai nestiprų kvapą ir yra visiškai skaidri.