Terasinės plytelės – savybės ir praktiškumas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Terasos grindų įrengimas – kodėl plytelės?

Žmonės renkasi terasos grindų plyteles dėl daugelio priežasčių – neslystančios dangos, lengvos priežiūros, vientisumo su namų interjero stiliumi, plataus spalvų ir medžiagų pasirinkimo bei atsparumo klimato sąlygoms.

Lietuvos klimatui tinkamiausios lauko plytelės yra akmens masės plytelės, nes jos yra:
• itin ilgaamžės;
• tvirtos;
• atsparios šalčiui;
• atsparios saulės spinduliams;
• atsparios įbrėžimams bei dėmėms.

 

Akmens masės plytelės lauke atrodys elegantiškai, unikaliai ir bus neslidžios. Akmens masės plyteles laukui renkasi tie klientai, kurie nori universalumo, nes natūralaus akmens plytelės gali būti klojamos tiek namuose, tiek lauke. Taip pat, akmens masės plytelės yra tvarus pasirinkimas.

Renkantis plyteles ypač svarbu atkreipti dėmesį į jų neslystantį paviršių, nes ši savybė yra aktualesnė lauko plytelėms nei namų interjero plytelėms. Drėgmė yra labiau būdinga lauko terasai, todėl plytelių tekstūra turi pasižymėti neslystančiomis savybėmis. Dėl šios priežasties kai kurios plytelių medžiagos netinka terasinėms plytelėms ir rekomenduojama konsultuotis su plytelių salono konsultantais.

Lauko plytelių savybės ir atsparumas

Renkantis lauko plyteles, išskirtinai svarbios yra dvi plytelių savybės – ilgaamžiškumas ir atsparumas. Lauko plytelės bus naudojamos ilgą laiką ir turės atlaikyti įvairias klimato sąlygas. Plytelės turės atlaikyti ne tik lietų ar kaitrą, bet ir šaltį bei sniegą. Plytelės turėtų būti atsparios išoriniams veiksniams, kad dėl temperatūrų kaitos nesuskiltų.

Taip pat, terasinės plytelės turi būti saugios, todėl privalo pasižymėti neslidumo savybėmis. Svarbu išsirinkti tokios medžiagos lauko plyteles, kurios pasižymėtų neslystančiu paviršiumi. Išskirtinį dėmesį reikėtų atkreipti į lauko plyteles, kurios bus naudojamos prie baseino, nes tokiose vietose išklotos plytelės yra linkusios skilti ar būti paveiktos erozijos, todėl natūralaus akmens plytelės reikalaus daugiau priežiūros. Kita išeitis – šiurkštesnės tekstūros mažesnės plyteles, kad jos būtų mažiau slidžios.

Šviesias ir saulėtas vietas terasoje galima iškloti tamsesnėmis plytelėmis, o pavėsyje esančią erdvę – šviesesnėmis lauko plytelėmis, kad supanti aplinka atrodytų erdvesnė ir šviesesnė.

Plytelėms prižiūrėti užteks jas nuvalyti šlapia šluoste bei išvalyti dėmes. Reikėtų vengti abrazyvinių valymo medžiagų.

Lauko plytelių rūšys ir ilgaamžiškumas

Dažniausiai lauko plytelėms yra naudojamos akmens masės, porcelianinės, marmuro ir keraminės plytelės. Prieš įsigyjant plyteles laukui, reikia įvertinti jų tvirtumą, ilgaamžiškumą ir patvarumą. Švelnesnėms klimato zonoms nebūtina naudoti itin kietas ir patvarias plyteles, o atšiauresniam klimatui reikėtų kloti ypač ilgaamžiškas plyteles laukui.

Jei nusprendėte įsirengti terasą ir norite ją iškloti kokybiškomis ir labiausiai jūsų interjerui tinkamomis plytelėmis laukui, apsilankykite Apdailos namai plytelių salone, kuriame mūsų specialistai atsakys į jums rūpestį keliančius klausimus.