Ko reikia, kad namų terasa taptų idealia vieta valgymui?
Ne vienkartiniai įrankiai bei indai
Paprasčiausias būdas patobulinti užsakytą ar pačių pagamintą maistą – pakeisti vienkartinius įrankius į gražius indus. Turėkite omenyje, kad restoranuose paprastai pasirenkama viena indų medžiaga – jie gali būti moliniai, mediniai ar stikliniai. Jei domina tarpusavyje derantys indai – žiūrėti čia.
Pavyzdžiui, sušius patiekite ant elegantiško padėklo, o sojų padažą perkelkite į mažus indelius. Kalbant apie peilius, šaukštus ir šakutes – gal net vertėtų ištraukti sidabrinius įrankius? Krištolinės taurės taip pat neturėtų laukti išskirtinės progos – iš jų geriamas net vanduo gali pasidaryti gardesnis. Tokie įrankiai bei indai neabejotinai suteiks prabangos stalui.
Stilingi lauko baldai ir dekoras
Nesvarbu, ar turite didelę, ar mažą terasą, lauke visada pravers sulankstomi baldai, ypač jei planuojate rengti susibūrimus. Taip bet kuriuo metu galėsite lengvai pritaikyti baldus prie savo poreikių ir aplinkybių. Pavyzdžiui, sulankstomi stalai ir kėdės leidžia turėti daugiau vietos manevravimui. Be to, jie yra gana praktiški ir lengvai pastatomi bei transportuojami.
Jei turite galimybę, įsigykite lauko baldus, kurie gali būti naudojami ir kaip daiktų laikymo vieta. Galite naudoti lentynas arba nedidelę spintelę su durelėmis, kad visi reikalingi daiktai, pavyzdžiui, servetėlės ar staltiesės, būtų po ranka. Taip jums nereikės daug keliauti pirmyn ir atgal, kad padengtumėte stalą.
Kalbant apie aplinką, pravartu terasą apstatyti keliais aksesuarais, kad ji būtų patogesnė. Pavyzdžiui, rekomenduojame pridėti keletą lauko pagalvėlių ir turėti po ranka antklodę, jei pasidarytų vėsu. Tai detalės, kurios leis jums praleisti valandų valandas terasoje to net nepajaučiant, o pokalbiai po vakarienės niekada nesibaigs.
Gražios servetėlės ir staltiesė
Norėdami sukurti restorano aplinką namuose, neprivalote mokytis servetėlių lankstymo meno. Jums tikrai nereikia įmantrių origami formų, tačiau tinkamas servetėlių spalvų ar stilių parinkimas gali tapti pagrindiniu vakaro akcentu. Medžiaginės servetėlės grįžta į madą, o jas pakanka suvynioti ir surišti juostele ar virvele. Tą patį galima padaryti ir su popierinėmis servetėlėmis.
Kalbant apie staltiesę, net ir būdama iš pačios paprasčiausios medžiagos ji jau suteikia stalui gyvybingumo. Ir ji nebūtinai turi būti balta! Juk languota staltiesė gali sukurti žavią itališko turgaus aplinką. Taip pat galite žaisti su medžiagomis – lininė staltiesė yra tobulas priedas prie lietuviškų patiekalų.
Atmosferai sukurti – muzika
Visi mėgsta valgius terasoje, tačiau be muzikos jie tik pusiau tokie smagūs. Net jei tai asmeninės vaišės tik jums vienam, muzika fone privalo skambėti!
Šiuo atveju įvairūs garsiakalbiai ir mažos kolonėlės yra puikus pasirinkimas naudoti terasoje, nes jie yra nešiojami. Šiuolaikinius prietaisus galite prijungti prie mobiliojo telefono, kompiuterio ar bet kurio kito įrenginio, turinčio „Bluetooth“ ryšį.
Paruoškite vardų korteles
Įsivaizduokite: prieinate prie gražiai serviruoto stalo ir pamatote savo vardą ant elegantiškos kortelės. Suteikite savo svečiams puikų įspūdį, pasitelkę šią mielą idėją. Paprasčiausiai naudokite gražaus popieriaus korteles, ant kurių dailia rašysena užrašykite svečių vardus. Žinoma, nebijokite šios idėjos priderinti prie bendros vakarienės temos – jei rengiate jaukų, kaimišką pasibuvimą, korteles galite pritvirtinti prie mažyčių augalų vazonėlių.
Papuoškite terasą augalais
Kokia terasa be jokių augalų? Kelių augalų pridėjimas visada yra puikus būdas pagerinti atmosferą. Jei norite, galite juos pasodinti į skirtingų tipų vazonus, kad erdvei suteiktumėte medžiagų ir spalvų įvairovę. Be to, terasoje netgi galite įrengti nedidelį sodą, kuriame augtų aromatiniai augalai patiekalams gardinti: mėtos, čiobreliai ar bazilikai.
Apšvietimui – žvakių šviesa
Žvakių šviesa visuomet suteikia malonią atmosferą. Be to, jų būna įvairių formų ir spalvų, galima derinti skirtingas žvakides ir padėkliukus. Apšvietimas restoranuose paprastai būna prislopintas, todėl galite drąsiai atsisakyti įprastinių šviestuvų. Jei vien su žvakėmis visgi tamsoka, naudokite apšvietimą iš šono arba pastatykite šviestuvą ant žemės.
Tačiau turėkite omenyje, kad aromatinės žvakės turėtų būti pastatytos tam tikru atstumu, kad svaiginantis kvapas neužgožtų maisto aromato. Kai kuriais atvejais švelnus žvakės kvapas gali sužadinti norą valgyti ir padėti nusiteikti vakarienei, tačiau dažniausiai geriau rinktis bekvapes žvakes.