Sodo puošmena: takeliai iš mozaikų

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Norėtume pasidalinti idėjomis, kaip iš akmenukų mozaikų galima sukurti nuostabius takelius, kurie kasdien džiugintų ir primintų jog grožį susikurti kartais yra daug lengviau, nei atrodo. Tokiems takeliams sukurti, aišku, reikia laiko ir pastangų, tačiau jeigu tikrai norite tai pasidaryti ir skirsite tam pakankamai laiko, darbo rezultatai tikrai bus akivaizdūs.

Mozaikas galima kurti iš įvairių medžiagų. Dažniausiai sodams, namų takeliams kuriamos mozaikos iš paprasčiausių akmenėlių. Akmenėlius galima pirkti, jeigu norite tvarkingo ir įspūdingesnio efekto, kadangi, tokį efektą sukuria ne vien akmenėlių išdėstymas, bet ir jų spalvos.

 

 

Kaip matote nuotraukoje žemiau, mozaikinis takelis su melsvos, pilkos ir baltos spalvos akmenukais padarytas gana paprastai, naudojami tik keli pasikartojantys, apvalūs raštai, kuriami iš skirtingos spalvos akmenėlių. Sukuriamas puikus mozaikos efektas.

 

Renkantis natūralius, gamtoje atrastus akmenėlius, gal bus kiek sunkiau surinkti panašių spalvų akmenėlius. Skirtingų spalvų akmenėliais yra išgaunami mozaikos raštai ir formos.

 

Galima ir yra įmanoma susikurti mozaiką ir su vienspalviais akmenėliais, tačiau tuomet reikalingi bent jau skirtingo dydžio ar formos akmenėliai.

 

Pažiūrėkite į nuotraukas ir galbūt kils minčių ir idėjų, kokią mozaiką norėtumėte sukurti savo sodo ar namų takeliui.

 

Daug kas priklauso nuo takelio formos. Jeigu takelis ilgas ir siauras, jau pati takelio forma gali būti įspūdinga, todėl takelio mozaikos piešinys galėtų būti ir paprastesnis. Ilgų ir siaurų takelių raštai paprastai nėra labai sudėtingi. Gali būti naudojami pasikartojantys raštai iš skirtingų spalvų akmenėlių. Paprastesnius raštus nesunku padaryti, ir jie sukuria nuostabų, kontrastingo takelio vaizdą.

Galima kurti takelius su dviejų skirtingų spalvų akmenėliais. Vienos spalvos akmenėliai gali būti fonu, o kitos spalvos akmenėliais galima akcentuoti atskiras detales.

 

Puiku, jei turite ir galite naudoti kelių spalvų ir atspalvių akmenėlius. Pasirenkami įvairiausi akmenėliai, aišku jų reikia nemažai, nuo šviesiausios iki tamsiausios spalvos, tarp akmenėlių gali būti paliekami nedideli tarpeliai, kurie sukuria dar įdomesnį efektą.

 

Tokias mozaikas galima kurti ir iš sudaužytų plytų, vazonų ar plytelių gabalėlių. Pažiūrėkite, ką turite namuose nenaudojamo ir kurkite. Galite mozaikinius takelius kurti vietoje, improvizuoti. Kaip matote iš nuotraukų, kuriamos įvairiausios grožybės.