Sodo dekoras – suteikite jam individualumo

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Dekoratyviniai elementai

Suteikti individualumą sodui ar sklypui padės dekoratyviniai elementai. Dažniausiai tai sodo tvorelės, kurios labai puikiai palaiko jaunus augalų ūgius. Mėgstantys puoselėti gėles negalės apsieiti be arkų bei grotelių.

Tvorelės ir arkos gaminamos iš medienos, plastiko ir metalo. Medines groteles panorėjus galima apipjauti, suteikiant besipinantiems augalams reikiamą formą. Plastikiniai tinklai lengvai paverčiami vertikalia klomba. Bet kokiu atveju, grotelės ir tvorelės tampa tikromis atramomis vijokliniams augalams ir daro sklypą tvarkingą.

Kiekvienas sodininkas nori, kad jo sklypas išsiskirtų retais augalais, kurdamas sudėtingus gėlynus ir naudodamas dekoratyvines statulėles. Sodo figūrėlės padarys sodo sklypą dar jaukesnį. Ir nesvarbu, ar tai bus medinės, metalinės, akmeninės, keraminės ar polimerinio akmens statulėlės. Tinkamoje vietoje pastačius šiuos daiktus jie visuomet patrauks dėmesį. Labai populiarūs yra sodo nykštukai, atėję pas mus iš Vokietijos. Ypatingą šarmą sklypui suteikia labiau mums tradiciškos, drožtos medinės figūrėlės ir raižiniai.

 

Dekoratyviniai tvenkiniai

Neabejotinai didžiausią dėmesį patraukia dekoratyviniai tvenkiniai, fontanai ir kriokliai. Dažniausiai jie įrengiami centrinėje arba paradinėje sodo dalyje, atvirose pievelėse arba poilsio zonoje. Svarbiausia – pasirinkti saulėtą aikštelę, kadangi vandens augalai mėgsta šviesą.

 

Papuošti tvenkinį ar gėlių kompoziciją galima dekoratyviniu tilteliu. Jis gali būti nutiestas iki pavėsinės arba аrkos.

Tilteliams ir gražiems takeliams link tvenkinių šiandien siūlomas didelis medžiagų pasirinkimas, bet jas visas galima suskirstyti į dvi grupes:

Kietos: šaligatvinės plytelės (pagamintos ar savarankiškai išlietos naudojant specialias formas), akmuo, monolitinis betonas, tašyti akmenys, rieduliai, medis, klinkerinės plytos;

Minkštos: smėlis, žvyras, skalda, gargždas, žievė, medienos skiedros.

Kurdami nepakartojamą sodo stilių, pasikliaukite skoniu ir namiškių nuomone. Juk sodas turi suteikti džiaugsmą visiems.