PIRTIS BUTE. Savininkų įspūdžiai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Galima sutikti su nuomone, kad įrengti pirtį bute yra gana sudėtinga ir brangu, tačiau rezultatas pateisina visus lūkesčius. Pasinerti į pirties malonumus ir sušilti niekur neišvykstant iš savo jaukaus buto malonu ypač tada, kai už lango spaudžia šaltukas.

Su žurnalo „Supernamai“ redakcija įspūdžiais ir patirtimi dalinasi pirteles savo butuose įsirengę šeimininkai.

Gydytoja E. Miškinytė, įsirengusi pirtį daugiabučio namo bute, svetainės zonoje:

Sprendimą dėl pirties priėmėme šiek tiek pavėluotai, t.y. kai savo būstą jau buvome visiškai įsirengę. Iš pradžių bute įrengėme 6 kv.m. vadinamąjį tamsų kambarį, kuris, laikui bėgant, tapo nereikalingas ir nebeatliko savo funkcijos. Tad nutarėme išardyti vieną kambarėlio sieną, o jo zoną padalijome į dvi dalis. Taip vietoj nereikalingo tamsaus kambario atsirado nedidelės darbo kambario ir pirties zonos, kurias atskyrėme gipso kartono sienele.

 

Pasirinkome austrišką infraraudonųjų (IR) spindulių sauną, dar vadinamą IR kabina, kuri pritaikyta dviem žmonėms. Tokį variantą padiktavo vieta pirčiai (ji įrengta svetainės zonoje), be to nesinorėjo bute tradicinės pirties dėl gana sudėtingo jos įrengimo ir drėgmės pašalinimo problemų. Kita vertus norėjosi išbandyti kažką naujo. IR spindulių saunos nereikalauja ypatingų ventiliacijos ar hidroizoliacijos sprendimų. IR sauna, iškalta Sibiro eglės dailylentėmis, buvo atvežta iš Austrijos jau sukomplektuota, nereikėjo įsigyti atskirų šildymo elementų. Kabinos lubose įrengta ventiliacijos anga, kurios visiškai pakanka, kad į ją patektų kambario oro. Specialios hidroizoliacijos taip pat nereikia, nes tai yra sausa pirtis.

 

Sauna kainavo apie 7000 Lt, įskaitant ir garso sistemą (kompaktinių plokštelių grotuvą, kolonėles), pirties reikmenis. Sauna iš pradžių naudojomės 1-2 kartus per savaitę, vėliau, žinoma, rečiau. Pojūčiai po IR pirties yra visai kitokie nei išėjus iš garinės ar rusiškos, nes IR pirtelė veikia gaivinamai, neslopina, nuteikia darbingai, todėl kartais ja naudojamės net ryte prieš darbą.

 

 

 

 

Architektas D. Dainys, įsirengęs pirtį mansardinio aukšto bute:

Be abejo, pirtis bute yra pakankamai brangus malonumas. Bet kaip sako jos mėgėjai, geriau bet kokia pirtis, nei jokios. Lankytis visuomeninių SPA pirtyse toks pat geras pasirinkimas, kaip ir įsirengti savo pirtį. Juolab, kad kad ten didesnė pirčių įvairovė, bet yra vienas didelis trūkumas – jokio privatumo.

 

Draugai pakvietė apsilankyti pas pirties profesorių Juri Batnia Latvijoje. Po jo pirties procedūrų pajutau, kas yra nirvana. Grįžau namo ir kitą dieną pradėjau projektuoti pirtį specialiai tam paliktoje kertėje bute, kur ir turėjo būti pirtis, bet vis nebūdavo postūmio pradėti darbus. Kadangi man labai patinka garas, įrengiau garinę pirtį. Esant Esant didesnei drėgmei, kūnas greičiau ir gausiau prakaituoja, tampa lengviau kvėpuoti, todėl seniai dairiausi į tikros kaimiškos pirties garą galinčią generuoti krosnelę. Tam tinkamiausios man atrodė termoso tipo krosnelės, kur oras įšildomas garu.

 

Nemalonu ir nesveika, kai garinėje pirtyje nėra pakankamai šviežio oro. Dėl netinkamos ventiliacijos nevyksta taisyklinga garų konvekcija, kai pakilęs garas nuo palubės leidžiasi žemiau gulto lygio. Kai ventiliacija įrengta teisingai, galima pajusti garo kokybę, kuris kūną apgaubia, tarsi įvynioja. Kuo ilgiau tas garo patalas laikosi ir išlaiko tokią pat temperatūrą, tuo geriau. Nemažą efektą sukuria ir kvapas, sklindantis garinėje pirtyje, susimaišęs medžio kvapu. Sienos ir gultai mūsų pirtyje – iš juodalksnio.

 

Svarbu ir viršutinio gulto dydis bei plotis. Sakoma, kad garinės pirties naudingasis plotas matuojamas pagal viršutinio gulto plotą. Būtina pamatuoti, kad virš gulto būtų tinkamas aukštis pėrimo procedūrai. Neįsivaizduoju kokybiškos pirties be vantų. Tai nuo senovės mūsų krašte yra tam tikra masažo forma. Bėda tik ta, kad po vanojimosi pirčiai sutvarkyti reikia skirti daugiau laiko. Šį darbą palengvina įrengtas vandens čiaupas su galimybe prijungti žarną ir vandens surinkimo trapas.

Krosnelės kaina salone buvo virš 4000 Lt. Kadangi jau buvo įrengta plytelių danga (panaudojau likučius nuo vonios kambario grindų), buvo įrengtos drėgmei atsparaus gipso kartono lubos, stiklinės pirties durys, taigi visoms likusioms medžiagoms išleidau ne daugiau 2000 Lt. 

 

Architektas V. Kančiauskas, įsirengęs pirtį buto rūsyje:

Visą vaikystę mėgavausi dūmine pirtimi pas senelius kaime. Pėrimasis beržinėmis vantomis, kai yra daug garų ir sąlyginai neaukšta temperatūra, man teikė didžiausią malonumą. Tai ir lėmė pirties konstrukcijos, apdailos bei krosnelės tipo pasirinkimą – plačių apdailos langų sienos, platūs neaukšti gultai, kad būtų galima išsitiesti visu ūgiu, taip pat didelio tūrio elektrinė krosnelė. Kad pirtis funkcionuotų ir nekeltų rūpesčių dėl per didelės išsiskiriančios drėgmės, labai svarbu iš anksto išspręsti inžinerinius klausimus. Iš pirties ir priepirčio būtina įrengti mechaninę oro ištraukimo sistemą su pritaikyta vėdinimo sistema, nes buitinio ventiliatoriaus galios gali nepakakti.

 

Mano pirtis įrengta rūsyje, tad aš naudoju ir oro džiovintuvą. Pageidautina pirties grindis, esant galimybei, įrengti 5 cm žemiau su įmontuotu trapu ir gera hidroizoliacija. Į tokią grindų konstrukciją telpa medinės grotelės, gerai susilaiko perteklinis vanduo, nutekėjęs nuo krosnelės. Visos šios priemonės užtikrina kokybišką pirties eksploataciją be šalutinio poveikio aplinkai. Aš pasirinkau elektrinę krosnelę Helo su uždaromu dangčiu, kurią galima užpildyti 100 kg akmenų.

 

Savo charakteristikomis šis krosnelės modelis labai panašus į malkinę ir generuoja didelį kiekį garo. Pirties sienos įrengtos iš didelio pločio liepos dailylenčių, kurios jungiamos per užkarpą su 1 cm išilginiu grioveliu. Tokia sienų apdaila iš dalies primena stačiakampį rąstą ir taip vizualiai padidina pirties tūrį. Be to, ji gražiai kontrastuoja su mažo skerspjūvio gultų lentų raštu.

Žurnalo „Supernamai“ kalbinti pašnekovai savo butuose įsirengė skirtingų tipų pirteles, o kuris iš jų yra geriausias – spręsti Jums. 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.