Pirtis ar kubilas – spręsti jums. ATNAUJINTA

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Krosnelė pirčiai šildyti parenkama atsižvelgiant visų pirma į pirties dydį – per mažo galingumo krosnelė nepajėgia gerai įšildyti patalpos, per daug galinga krosnis – neduos reikiamo garo. Parenkant tinkamo galingumo krosnelę taip pat svarbu atsižvelgti ir į pirties sandarumą – svarbu, kiek yra langų, kokios statybinės medžiagos buvo naudotos, kartais visai nedidelei pirtelei gali prireikti gana galingos krosnelės.

Pirčių mėgėjai, pasak J. Milaševičiaus, noriai renkasi tiek malkines, tiek elektrines krosnis. Vis dėlto kokybiškiausias garas išgaunamas naudojant seniausias periodinio kūrenimo malkines krosnis, kuriose ugnis dega tiesiogiai pro akmenis ir įkaitina juos iki raudonumo. „Tokios pirtys – tai gurmanų pirtys, skirtos tiems, kas nori išties išskirtinės kokybės garo“, – sako pirčių žinovas.

Malkomis kūrenamos ir nuolatinio kaitinimo pirtys, kurias maudantis reikia vis pakūrenti. Jos taip pat skirstomos į keletą tipų pagal tai, kaip greitai įkaista, kokią temperatūrą pasiekia ir kaip ilgai laiko šilumą. Konvekcinio tipo krosnelės tinka mėgstantiesiems sausesnę, karštą pirtį; krosnelės su tinklu patiks drėgnesnės pirties mėgėjams.

Elektrinės pirties krosnelės išsiskiria dar didesne įvairove ir galimybėmis. „Gerą garą pirtyje paprastai mėgsta visi, tačiau svarbu žinoti ir tai, kokia pirties temperatūra tinkamiausia būsimiems jos naudotojams“, – sako J. Milaševičius. Pasak jo, tiems, kurie mėgsta aukštą temperatūrą ir sausesnę pirtį, siūlomos krosnelės su mažai akmenų – jos greitai įšyla, pasiekiama aukšta temperatūra, tačiau nedaug akmenų reiškia ir kur kas mažiau garų.

Garo mėgėjams siūlomos krosnelės su daugiau akmenų – jiems įkaitinti reikia daugiau laiko, tačiau galima mėgautis drėgna pirtimi ir gausiais garais.
Tie pirčių mėgėjai, kurie vertina įvairovę, gali rinktis krosnis su garų generatoriais – tai nedaug akmenų turinti ir greitai įkaistanti krosnelė, kurioje papildomai įmontuotas virdulio principu veikiantis garų generatorius. „Šios pirtys itin mėgstamos moterų – į garo generatorių galima pilti įvairių eterinių aliejų, kvapiųjų esencijų ir taip pirtyje išgauti dar daugiau malonumų“, – pasakojo J. Milaševičius.

Tiems, kurie pirteles įsirengia butuose ar nuosavuose namuose, o ne atskiruose statiniuose, ir tiems, kurie pirtimi naudojasi dažnai, naudinga žinoti apie akumuliacines elektrines krosneles. Apšiltinto korpuso krosnis su dangčiu veikia kaip termosas – išlaiko akmenis karštus, o pirtį vėsią, tačiau vos atidarius sklendę pirtis kaipmat įšyla. „Jei žmonės pirtimi naudojasi 2–3 kartus per savaitę, akumuliacinės elektrinės krosnelės išjunginėti neverta, nes ji eikvoja itin mažai elektros energijos“, – sakė pirčių specialistas.

Tiems pirčių mėgėjams, kuriuos riboja erdvė ar finansai, UAB „Lino kubilai“ siūlo naujovę – išskirtinę kubilinę pirtį. „Lino kubilų“ direktorius Linas Jurgutis sako, kad šias pirtis galima greitai ir nebrangiai pastatyti namų kieme, sumontuoti ant sunkvežimio priekabos. „Sauna-kubilas iki 90 °C įšyla per valandą, tokioje pirtyje telpa 4–8 žmonės“, – sako kubilų gamintojas L. Jurgutis. Pasak jo, tokią pirtį pasistatyti savo namų kieme kainuoja kur kas mažiau nei įprastą – saunos-kubilo kaina siekia apie 7 tūkst. litų.

 

Tiems, kurie verčiau renkasi ne pirtį, o tiesiog karštą kubilą po atviru dangumi, „Lino kubilų“ direktorius rekomenduoja pirmenybę teikti kubilams su vidine krosnele. „Mūsų žiemomis, kai temperatūra nukrenta, tarkime, iki –15 °C, kubilą su išorine krosnele gali tekti kaitinti ir 10 val., kol norėsis į jį lipti. O štai kubilai su vidinėmis krosnelėmis įšyla maždaug per 3 valandas“, – sakė kubilų gamintojas.

Pasak L. Jurgučio, lietuviai dažniausiai renkasi nebrangius, tačiau kokybiškus eglinius kubilus – gerai prižiūrimi jie gali būti naudojami 7–8 metus, o kainuoja apie 2,5 tūkst. litų. Brangesni – maumedžio, ąžuolo kubilai – dėl medienos ypatybių yra išskirtinės išvaizdos ir gali būti naudojami net trigubai ilgiau nei egliniai.

„Lino kubilų“ direktorius teigia, kad kubilo priežiūra gana paprasta – svarbiausia nepalikti jo visiškai tuščio, nes išdžiuvus kubilui tarp medienos gali susidaryti tarpelių, pro kuriuos sunksis vanduo. „Taip pat labai naudinga maudantis kubile naudoti, pavyzdžiui, jūros druską. Ji ne tik sveika besimaudančiajam, bet ir veikia kaip natūralus kubilo impregnantas“, – patarė L. Jurgutis.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.