Dūminė pirtis- seniausias pirties tipas.

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Tradiciškai suprantant dūminės pirties krosnelė yra akmenų krūva po kuriais kūrenant ugnį visur pilna dūmų, kurie iš pirties išeina kaip jiems patogu. Rusai senai naudojasi pirtimis, kur tie akmenys apmūryti ir dūmai išeina pro kaminą. Tokioje pirtyje ir kūrenimo metu nėra dūmų, tačiau ugnis eina per akmenis, o maudymosi metu taip pat naudojama tik akmenyse sukaupta šiluma. Ne dūmai, o būtent tai, kad visa pirties procedūrai skirta šiluma iš anksto sukaupiama akmenyse išskiria šias krosnis ir pačias pirtis iš kitų.

Moliniai pečiai, arba pečiai duminėms pirtims, tai iš molinių ir šamotinių plytų sumūryta konstrukcija, kurios apačioje kūrenasi ugnis, o virš jų laikosi akmenys. Mūras gali būti mūrinamas iki akmenų viršaus, leidžiant dūmams patekti į pirtį, arba virš akmenų paliekant metro aukščio ardvę iš kurios dūmai nuvedami į kaminą.

 

Pirmuoju atveju turėsime tikrą dūminę pirtį, o antru pirtį su išanksto iškūrenamu pečiu, kurio akmenis nuolat nudegina ugnis. Jeigu tikrai dūminei pirčiai reikia atskiro pastato, tai pirtį į kurią iš pečiaus nepatenka dūmai pilnai galima įsirengti gyvenamajame name.

 

Svarbiausia molinio pečiaus vieta – konsrukcija laikanti akmenis, mažam pečiui ją papraščiausia daryti iš suremtų šamotinių plytų. Mūrinant didesnį pečių su platesne pakura galima mūrinti arkas iš šamotinių plytų, arba naudoti karščiui atsparaus betono arkas. Pečiaus mūras turi būti ypatingai kokybiškas, sumūrytas iš karščiui atspariu skiediniu, armuotu viela, o visas pečius apjuostas metaliniais lankais. Pečiaus pakura būtinai iš šamotinių plytų sumūrytų karščiui atspariu betonu.

 

Dūminės pirtys ir jų projektavimas iš esmės nesiskiria  nuo tradicinių, išskyrus du momentus: jeigu nesurenkami dūmai, tai būtinai reikalingas atskiras pastatas, gal net atskirai nuo persirengimo ir poilsio patalpų, ir antras tai reikia iš anksto pasiprojektuoti ir pačią garinę, nes dažnai molinio pečiaus atsisakoma tik dėl jo dydžio. Mažiausias molinis pečius užima 1kvm.

 

Kokie pliusai:

Visada puikus tiek karštas tiek drėgnas garas – žiūrint kur, kiek ir kaip papylėte.

Puikus pirties oras – lengvai kvėpuojasi, nes nėra stipriai įkaitusių metalinių deguonį deginančių paviršių.

Puikus pirties oras – nėra jokių pašalinių kvapų, nes ugnis kiekvieną kartą viską nudegina nuo akmenų, o dūmai pašalina bet kokį kvapą nuo gultų.

Tradicijos, atrakcijos…

 

Minusai:

Pirties paruošimo laikas 4-6 val.

Raktiniai žodžiai: Dūminė pirtis, Pirtis, Sauna,  Rąstinė pirtis, Pirties įrengimas, Gera pirtis.

www.sauna.lt