Lieptai sodyboje. Kokią medieną pasirinkti ?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Yra įprasta, kad stacionarūs lieptai statomi žiemą, kai visus ežerus sukausto ledas. Tad natūralu, kad šis darbas buvo sezoninis, tik užšalus vandens paviršiui. Didėjanti šių statinių paklausa privertė ieškoti būdų, kaip įrengti lieptus ir šiltuoju metų periodu.

Patvarūs ir saugūs lieptai

Specialistams paskaičiavus lieptų konstrukcijos stiprumą, yra išaiškinti optimaliausi variantai ir nustatyti lieptų statymo standartai. Liepto karkasui sumontuoti naudojami 89 mm skersmens vamzdžiai, 50×50 mm kampuotis. Polių sukalimo tankis turi būti ne didesnis kaip 1,5 m pločio. Į žemę poliai kalami, kol tvirtai atsiremia į dugną, kartais net 2,5 metro. Arčiau kranto užtenka 0,5 metro. Jei trūksta ilgio, poliai suvirinami. Yra ežerų, kurių krantas ir dugnas – vieni akmenys. Tuomet giliai įkalti polį sudėtinga, tačiau nors metrą būtina.

Geriausia liepto danga – maumedžio lentos
Maumedžio mediena tarnauja maždaug 15 metų, o kiti spygliuočiai – apie 5 metus. Impregnuojant, lakuojant, dažant eglė ar pušis tarnauja ilgiau. Liepto danga daroma iš lygių lentų. Pasitaiko atveju, kai tenka dengti lieptą iš rifliuotų maumedžio lentų su grioveliais. Atrodo gražiai, ne toks slidus paviršius, tačiau tokią dangą sunkiau prižiūrėti – grioveliuose prisirenka purvo. Be to, vaikščiodami rifliuota danga, kai kurie žmonės jaučia diskomfortą. Tad geriausia liepto danga – lygios maumedžio lentos.

Liepto charakteristikos
Labai svarbu pasirinkti tinkamą liepto aukštį virš vandens. Tirpstant ledui vandens lygis kyla, iškeldamas ir ledą, tad jeigu metalinė konstrukcija įrengta per žemai, ledas ją gali deformuoti. Metalinis karkasas turi būti pakilęs virš ledo tiek, kiek siekia maksimalus vandens lygis.

Dažnai užsakovai pageidauja lieptų su išplatinta aikštele, kurioje įrengiamos pavėsinės, sumontuojami stacionarūs suoleliai. Lieptai gali būti apšviesti įvairiausiomis lemputėmis, šviestuvais. Vakare tokie lieptai tampa tikra pakrantės puošmena.

Raktiniai žodžiai: Pontoniniai lieptai, Lieptai, Lieptai sodyboje, Prieplaukos, Liepteliai.