Lauko baldai turi derėti prie aplinkos

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Iš vytelių pinti baldai

Tai yra pats romantiškiausias lauko baldų stilius. Jų kaina varijuoja nuo nebrangių užsienyje pagamintų baldų iki brangių vintažinių – Viktorijos laikų. Šis stilius yra puošniausias, puikiai tinka konservatyviems angliškiems ar prancūziško kaimo sodams.

 

Deja, jeigu nuolatos stovės ant saulės arba bus merkiami lietaus, baldai iš vytelių greitai pradės irti. Jeigu jūsų baldai ilgą laiką stovi lauke, galite naudoti laką laivams norint juos apsaugoti. Jei jūs nenorite skirti tiek daug priežiūros vyteliniams ar rotango baldams, galite pirkti gaminius iš plastiko ar ketaus, kurie atrodo lyg pinti.

 

Žinoma, šie pasirinkimai taip pat turi savotiškų problemų. Plastikas, ilgai buvęs lauke, gali suskilinėti, o ketus – aprūdyti (patarimų, kaip prižiūrėti, rasite žemiau). Visi lauko baldai turėtų būti žiemai parnešami iš lauko, o vasarą statomi verandose ar vidiniuose kiemeliuose, kad būtų apsaugoti nuo lietaus ir tiesioginių saulės spindulių.

 

Modernūs baldai iš tikmedžio

Baldai iš tikmedžio atrodo moderniai bei dailiai kiekviename sode. Jie gali būti brangūs, tačiau svarbu paminėti, jie yra patvarūs. Tikmedis yra tropinis kietmedis, todėl jis yra pats patvariausias medis gaminti lauko baldus. Jūsų baldai ilgus metus išliks neišklypę, nesuskilę; tiesą pasakius, laikui bėgant baldai atrodo vis geriau ir geriau, nes įgauna savotišką įvaizdį bei sidabrinę spalvą. Tačiau po 5-6 metų laikymo lauke turėtumėte sutepti baldus alyva, kad šie nesudžiūtų.

 

Rausva mediena – bet kuriam sodui

Rausva mediena yra labai patvari. Baldų galima įsigyti visokiausiomis kainomis, tik prieš perkant įsitikinkite, kad tai rausvas medis, o ne tiesiog raudonai nudažyta mediena. Šie baldai puikiai atrodo bet kokiame sode. Kartą per metus juos reikia nušveisti, o paskui užlakuoti vienu ar dviem sluoksniais, priklausomai nuo to, ar atrodo labai nusidėvėję. Jeigu norite išgauti lygią arba matinę baldų apdailą, kiekvienais metais perdažykite aliejiniais dažais rausvai medienai.

 

Metaliniai, cementiniai ar plastikiniai?

Įmantrūs ir riesti iš ketaus pagaminti baldai labai gražiai atrodo sode. Jų galite rasti įvairių stilių. Dažniausiai tokie baldai būna nudažyti baltais arba juodais emaliniais dažais. Ketus reikalauja daug priežiūros: baldus reikia reguliariai plauti šiltu muiluotu vandeniu bei po to labai gerai nusausinti, kad nepradėtų rūdyti. Pigesni variantai gali būti nepatvarūs, juos gali būti daug sunkiau prižiūrėti.

 

Cementiniai suoleliai tinka bet kokiame sode – jie gali būti tiek įmantrūs, tiek paprasti – priklauso nuo savininko norų. Cementiniai suoleliai atlaiko didelius temperatūrų svyravimus. Galite uždėti sandarius apsauginius sluoksnius, kurie apsaugos nuo vandens ir dėmių, arba tiesiog juos nuplauti vandens žarna. Tačiau galima rinktis ir mažiau patvarius, tačiau ne tokius brangius plastikinius baldus.

 

Šiais laikais galima rasti plastikinių baldų, imituojančių vytelinius, cementinius ar ketinius baldus. Dauguma plastikinių baldų dabar yra gaminami iš tvirto perdirbto plastiko polimero ir yra atsparūs drėgmei, vabzdžiams, chlorui ar jūros vandeniui. Tačiau jeigu baldus lauke laikysite ištisus metus, orų kaita sumažins jų patvarumą.