Lauko baldai reikalauja priežiūros

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Tačiau ir vieniems, ir kitiems, būnant lauko sąlygomis, norisi kažkur prisėsti, kad atgaivinti kūną, o kartais – ir sielą, jei kieme, jaukiai įsitaisius ant patogių lauko baldų, skaitoma knyga ar tiesiog klausomasi raminančių gamtos garsų.

Jei vis daugiau laiko praleidžiama lauke, jei net vaikai, vietoj to, kad nenaudingai muistytųsi prie kompiuterio, lekia į kiemą, tuomet jums tikrai reikalingi lauko baldai. Kuo jie patogesni, tuo dažniau norisi ten įsitaisyti rytais geriant kavą, vakarais, kai užsuka draugų kompanija, savaitgalio vidurdieniais, kai prie bendro pietų stalo susirenkanti šeima dalijasi savo džiaugsmais ir rūpesčiais.

Tačiau lauko baldai nėra paprastas pirkinys, nes jų pasirinkimas reikalauja nemažai atsakymų: kokie pareikalaus mažiausiai priežiūros, kokiems nekenks sudėtingos lietuviško klimato sąlygos, kurie nebus patys brangiausi ir kartu atitiks aukščiausią kokybės kategoriją, kaip lauko baldai turi atrodyti, kad puoštų dailaus namo vaizdą ir t.t.

Mediniai lauko baldai yra patys įprasčiausi lietuvių aplinkoje. Jie daugelį metų buvo mėgiamiausi mūsų tautiečių, tačiau tik iki to laiko, kol prekyboje nepasirodė iš kituose kraštuose augančių medžių pagamintų visiškai kitokių, nei esame įpratę, lauko baldų.

Tie, kurie yra pagaminti iš gryno medžio, bus ilgaamžiai, tačiau visus tuos metus šeimininkams teks nemažai jais pasirūpinti. Kol nauji, lauko baldai iš kietmedžio gražiai atrodo, tačiau juos būtina saugoti nuo lietaus (uždengti ar tiesiog statyti po stogu), žiemos sąlygomis apskritai turėtų būti ne lauko aplinkoje.

Net ir tinkamomis priemonėmis impregnavus medieną, net ir gaminant lauko baldus iš reikiamai išdžiovinto medžio, po kurio laiko juos teks restauruoti: nušveisti, perlakuoti ar perdažyti, kad būtų išvaizdūs. Pavyzdžiui, jei lauko baldai yra pagaminti iš spygliuočio medžio, juos rekomenduojama kas metus padengti dažų ar lako sluoksniu, laikyti uždengtus, kai jais nesinaudojama. Be to, lietuvių gaminami lauko baldai iš gryno medžio yra labai sunkūs, tad pagal sezoniškumą nebus lengva juos nešioti, nes tiesiog jų neįmanoma pakelti.

Visiškai kitokie yra pinti lauko baldai, kurie ir atrodo išvaizdžiai, ir yra lengvi, ir yra atsparūs klimato pokyčiams bei vabzdžių daromai žalai. Iš skirtingų formų vytelių supinti lauko baldai tik atrodo lengvai pažeidžiami, tačiau jų pagrindas yra iš patvaraus ir tvirto aliuminio, todėl tokių baldų neturėtų sulaužyti netikėtai į kiemą užsukęs galingesnis vėjas.

Tačiau ir jiems reikalinga atitinkama priežiūra, kurios reikalavimais būtina pasidomėti tuomet, kai perkami šie baldai. Pirmiausia, pirkėjas privalo atsiminti medžio, iš kurio pagaminti perkami lauko baldai, pavadinimą (šorėjos, tikmedžio, ipe), kurie dažnai mūsų, lietuvių, ausiai yra negirdėti, o tokie medžiai dažniausiai akiai nematyti. Nuo to priklausys priežiūros sąlygos: kas kiek laiko baldus reikėtų apipurkšti vandeniu ar tepti atitinkamu aliejumi. Taigi, iš kokios medienos bebūtų pagaminti lauko baldai, reikėtų jais laikas nuo laiko pasirūpinti, kad kuo ilgiau išliktų patrauklios išvaizdos.

Nereikėtų manyti, kad įsigijus metalinius lauko baldus reikės jiems mažiau skirti dėmesio. Dėl atsparumo drėgmei ir juos vertėtų tepti aliejumi, specialia alyva patepti vyrius, metalines pakabas, varžtus.

Savaime suprantama, mažiausiai priežiūros reikalauja plastmasiniai lauko baldai, tačiau dizaino ir stiliaus prasme jie lieka pačioje paskutinėje vietoje.