LAUKO APŠVIETIMAS –kaip suderinti grožį ir funkcionalumą

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Daugelis žmonių keliasi į daugiau privatumo suteikiančias gyvenamąsias erdves pirmiausia dėl galimybės turėti išpuoselėtą lauko erdvę, kurioje būtų galima leisti laisvalaikį, tačiau apšvietimo klausimą atideda vėlesniems etapams, kuomet tinkamų sprendimų įgyvendinimas labai išbrangsta ir sukelia daug nepatogumų šeimininkams.

 

UAB Ardena apšvietimo ekspertai pataria, į ką reiktų atkreipti dėmesį, projektuojant lauko apšvietimą, kad jis puoštų, užtikrintų reikiamą saugumą ir kitus reikalavimus.

 

Kuo anksčiau – tuo geriau

Lauko apšvietimo planavimas turėtų būti atliekamas kuo ankstesniame statybų etape, o idealiu atveju, kai tik projektuojamas namas ir vyksta teritorijos išdėstymo planavmo darbai. Kuo šie darbai ilgiau atidėliojami, tuo daugiau kompromisų pareikalauja įgyvendinimo etapas ir labiau nukenčia laukiamas rezultatas.

 

Siekiant tinkamai suprojektuoti lauko apšvietimą, reiktų pasitelkti į pagalbą ne tik pastatų architektą ar dizainerį, bet ir apšvietimo bei apželdinimo specialistus. Nors tokios projektuotojų pajėgos gali pasirodyti perteklinės, nes dažnas lietuvis save laiko turinčiu pakankamai žinių ir kompetencijos statybų klausimuose, tačiau galvojantiems ne tik apie funkcinį išdėstymą, bet ir apie tai, kaip tais pačiais šviestuvais sukurti grožį ir apšviesti kieme augančius augalus, visa pagalba yra labai naudinga.

 

 

Funkcinis apšvietimas – kad būtų patogu ir saugu

Tyrimais nustatyta, kad gerai suplanuotas apšvietimas yra tiesiogiai susijęs su gyventojų saugumu, nes ženkliai sumažina nusikalstamumą. Taip pat apšviestose erdvėse įvyksta mažiau nelaimingų atsitikimų, kurie atsitinka užkliuvus, atsitrenkus į neapšviestus objektus. Vertinantiems saugumą, svarbu nusimatyti ir visas galimas šviestuvų vietas bei pasidaryti jų pajungimui tinkamus įvadus, nes netinkamai atvesti elektros laidai ir kabeliai, išorėje besimėtantys prailgintojai ir į juos pajungti šviestuvai, lauke dėl drėgmės ir temperatūrų skirtumų gali tapti ypač pavojingi.

 

 

Jeigu aišku, kaip bus sprendžiamas pajungimo klausimas, tuomet reiktų numatyti galimus judėjimo kieme scenarijus tinkamam funkciniam apšvietimui. Svarbu nepamiršti apšviesti ne tik lauko durų, terasos, įvažiavimo ir garažo vartų, pagrindinio takelio, baseino (jeigu toks yra), bet ir pagalvoti, kur dar įrengti šviestuvai gali padidinti namo saugumą. Ypač rekomenduojama numatyti, kad nebūtų likusių “aklųjų” zonų aplink namo perimetrą (palei langus), geriausia, kai šviestuvų skleidžiama šviesa persidengtų ir nesusidarytų tarpų, kuriais dažniausiai pasinaudoja vagys įsilaužimo metu.

Funkciniam apšvietimui nebūtina naudoti dekoratyvius šviestuvus, tam puikiai tinka ir integruoti šviestuvai su judesio davikliais, kurie užsidegs tik tuomet kai reikia. Svarbiausia atkreipti dėmesį į svarstomų šviesuvų galingumą ir skleidžiamą šviesos kiekį, numatyti, kokiame aukštyje jiebus montuojami ir ar pasirinktas apšvietimas padės įgyvendinti keliamus tikslus.

 

 

 

Dekoratyvus apšvietimas – į ką atkreipti dėmesį?

Norintiems, kad eksterjero apšvietimas ne tik atliktų funkciją, bet ir papuoštų aplinką, reikia atsižvelgti į landšafto privalumus, pastatų formas. Jeigu kažkurioje namo pusėje dominuoja stiklinis fasadas, tai ten reiktų išnaudoti vidaus apšvietimą.
Viena svarbiausių taisyklių, kad lauko apšvietimas būtų estetiškas – saikas, nes maloni prieblanda visada vertinama kur kas geriau nei per intenstyvus apšvietimas, kuris gali net erzinti. Šio principo turėtų būti laikomasi ne tik dėl šviestuvų kiekio, bet ir pasirenkant modelius ir stilių.

 

“Kai klientai kreipiasi į mus su paruoštu apšvietimo projektu, mes visada jį įvertiname ir patariame, kokius šviestuvus rinktis, kaip juos derinti tarpusavyje bei neretai tenka išsakyti pastabas dėl numatyto įrangos kiekio – tokiais atvejais padedame apsispręsti, ko būtų galima nedaryti. Atrodytų, kad pardavėjas turi džiaugtis kai iš jo norima nupirkti daugiau, bet mūsų įmonės ekspertai siekia, kad klientas liktų patenkintas galutiniu rezultatu.” – pasakoja Ardena apšvietimo specialistas.

 

 

Estetika neatsiejama nuo racionalumo. Todėl profesionalus apšvietimo specialistas Jums pasiūlys variantą, kai funkcinis apšvietimas atliks ir dekoratyviojo funkciją: apšviestas takelis puikiausiai išryškins ir šalia esančius augalus, teisingai sureguliuotas Jūsų išpuoselėto krūmo ar medžio apšvietimas paskleis reikiamą šviesos srautą ir takeliui.

 

Renkantis apšvietimo sprendimus, geriausia ieškoti vieno gamintojo, kuris siūlo platų tos pačios kolekcijos šviestuvų asortimentą, tokiu atveju išvengiama klaidų, kai supainiojami tarpusavyje nederantys prietaisų dizaino stiliai.

Projektuojant dekoratyvinius šviestuvus ir jų išdėstymą, reikia nuspręsti, ar bus naudojami šilti ar šalti atspalviai. Fasadai, takeliai, terasos, augalai, dekoracijos apšviečiamos tik šiltomis spalvomis, jos švelniai paryškina tai, ką norima paryškinti, kviečia užeiti. Šalta spalva tinka vandeniui apšviesti, jis tampa skaidresnis, švaresnis, gilesnis.

Taupus LED apšvietimas – kada privalumas, o kada trūkumas?

Lauko apšvietimui vis plačiau naudojami naujos kartos diodiniai šviestuvai (LED), kurie pasižymi energetiniu efektyvumu. Tokio tipo šviestuvai puikiai tinka takams nužymėti ir detalėmsakcentuoti. LED privalumai: maži matmenys, ilgas tarnavimo laikas, geras šviesos efektyvumas.

 

 

 

Sparčiai populiarėjant LED tipo šviestuvams, su jų skirtumais nesusipažinę klientai, dažnai nusivilia savo pirkiniais. Viena yra rinktis šviestuvus su keičiamomis, taupiomis LED lemputėmis – tokiu atveju lemputei perdegus tereikia ją pakeisti kita pasirinkto modelio lempute, tačiau visai kas kita – šviestuvai su integruotais LED šaltiniais.

 

Rinkoje labai daug nepatikimų šviestuvų su integruotu LED apšvietimu tiekėjų, kurie dažnai perdega anksčiau laiko ir tuomet reikia keisti visą šviestuvą. Gerai, jeigu pavyksta surasti pardavėją, kuris suteikia garantinį aptarnavimą, bet pasitaiko atvejų, kai perkama internetu iš užsienio ir nebūna į ką kreiptis, tuomet lauko apšvietimas pareikalauja dvigubų planuotų investicijų.

„Mes visada atkreipiame dėmesį į gamintojo patikimumą ir jo suteikiamas garantijas, kad klientas būtų informuotas ir pats įsivertintų, kuriam laikui jis norėtų pamiršti lauko apšvietimo klausimus. Įprasta, kad šviestuvams suteikiama 2 metų garantija, tačiau reiktų rinktis kuo ilgesnį taikomą garantinį terminą.

 

Pavyzdžiui, Philips šviestuvams su integruotu LED taikoma net 5 metų garantija – tai ilgiausias gamintojo taikomas garantinis terminas lauko šviestuvams. Šis gamintojas išsiskiria patikimumu, tad dažniausiai net ir šiuo ilgu laikotarpiu problemų nekyla“ – teigia UAB „Ardena“ atstovas.

Apšvietimas – tai sritis, kurioje daugybė niuansų ir subtilybių, tačiau pasitelkus profesionalus į pagalbą galima sukurti neįtikėtinus rezultatus, neinvestuojant didelės sumos pinigų. UAB „Ardena" darbuotojai ne tik patars, kokio tipo šviestuvus naudoti konkrečiu atveju, bet, atsižvelgdami į pradinę kliento viziją, padės gyvendinti kompleksinį namo fasado bei sklypo apšvietimo projektą.

Sukurkite šviesią, jaukią ir saugią aplinką, kuria galėsite džiaugtis ilgais vakarais.

 

 

 

 

www.ardena.lt