Vejos drėkinimo sistemos

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Norint išlaikyti vešlią ir sodrios žalios sodrios veją reikia ją nuolat laistyti. Automatinės laistymo sistemos turi nemažai privalumų: visą darbą padaro sistema, todėl nereikia gaišti savo laiko, vejos plotas palaistomas vienodai, be to, nereikės nuolatos po veją tampyti laistomosios žarnos, tačiau šios sistemos kainuoja kur kas brangiau nei paprasta žarna. Žinoma, nereikia pamiršti, kad kuo pigesnė laistymo sistema – tuo mažiau garantijų, kad ją galėsite naudoti ilgą laiką.

Kai kuriose automatinės laistymo sistemose purkštukai iš vejos „iššoka“ tik tuomet, kai reikia laistyti veją. Vanduo pabaigus laistymo darbus išjungiamas automatiškai. Yra kelių principų laistymo sistemos: rotorinės, „stambaus rūko“ ir plaktukinės.

Automatinės laistymo sistemos purkštuvai būna iššokantys (laistymo metu išlenda iš žemės, o pasibaigus laistymui pasislepia) ir neiššokantys (matosi ir nelaistymo metu). Pagal laistymo principą purkštuvai skirstomi į "stambaus rūko", rotorinius ir plaktukinius. Pastarieji labiau skirti dideliems plotams laistyti. Šių purkštuvų spindulys siekia net iki 30 m., o sukimosi kampas būna iki 360º.

Rotoriniai purkštuvai dar skirstomi į mažos, vidutinės ir tolimos aprėpties. Mažos ir vidutinės aprėpties purkštuvai tinkami nedideliems vejos plotams drėkinti – kiemams, parkams. Tolimos aprėpties rotoriniai purkštuvai skirti didesnėms vejoms. Prieš įsirengiat laistymo sistemą būtina atkreipti dėmesį į tai, kokio aukščio yra purkštuvai (jie tinkami tik tuomet, kai nėra grėsmės pjaunant veją nupjauti ir juos).

„Stambaus rūko“ purkštuvų spindulys žymiai mažesnis nei rotorinių ar plaktukinių. Jis siekia iki 6 metrų. Galima įsigyti – 10-30 cm aukščio purkštuvų. Tokio pilnai pakaks nedidelei lygiai pievai.
Įsirengę automatinę drėkinimo sistemą nepamirškite ją prižiūrėti. Be to, įsitikinkite, kad sistema vienodai palieja visus vejos plotus. Prisiminkite, kad geriau veją laistyti dažniau ir mažesniais kiekiais vandens, nei rečiau ir didesniais kiekiais.