Kaip sukurti šiuolaikišką sodo eksterjerą?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kiemas – kambario tęsinys

Šiuolaikinis sodas turėtų būti sujungtas su vidaus erdve ir atrodyti kaip kambario išplėtimas, kitaip tariant – sklandus perėjimas nuo interjero į išorę. Norėdami išplėtoti tokią aplinką, rinkdamiesi atspalvius ir medžiagas, turėtumėte pernelyg nenutolti nuo namo architektūros ir kitų lauke esančių objektų – būtent tai ir padės išsaugoti vientisumą. Kalbant apie medžiagas, galimi patys įvairiausi pasirinkimai: tiek tradicinę išvaizdą suteikiantis akmuo ir mediena, tiek šiuolaikiniam stiliui būdingas dekoratyvinis betonas.

Natūrali, neįpareigojanti augalų spalvų paletė

Rinkdamiesi sodo augalus, galite savęs pernelyg nevaržyti: jei įtrauksite kelias ryškiai žydinčias gėles, bendros aplinkos tikrai nesugadinsite – greičiau tik dar labiau pagyvinsite. Vienintelis dalykas, į kurį ypač svarbu atkreipti dėmesį yra visos augmenijos išdėstymas. Plėtodami šiuolaikišką stilių, turėtumėte pasistengti išlaikyti pakankamai tikslias linijas, geriausia – išdėstytas panašiais intervalais. Jei tokia užduotis atrodo pernelyg sudėtinga, tiesiog pasistenkite išlaikyti pakankamus tarpus tarp augalų: jeigu jie bus sugrūsti, tikrai neteks savo žavesio.

Paprasta geometrija

Galutinis sodo vaizdas turėtų išlikti kaip įmanoma natūralesnis, todėl patartina rinktis kuo paprastesnes geometrines linijas. Naudokite kvadratus, stačiakampius, apskritimus ir visus juos derinkite tarpusavyje – taip išsaugosite savo sodo žavesį. Praktiškai visi sodo baldai, nesvarbu, ar tai būtų lauko gultai, ar paprasčiausias kėdžių ir stalų komplektas, atitinka šias tradicines formas, todėl su paieškomis tikrai neteks užtrukti.

Funkcionalūs ir komfortiški sprendimai

Šiuolaikinį stilių galime apibūdinti ir kaip dailaus dizaino bei funkcionalumo derinį – visuomet akcentuojama, kad sode esantys sprendimai turi užtikrinti asmeninį komfortą ir taip padėti plėtoti jaukią atmosferą. Kadangi šis aspektas yra pakankamai individualus, jau iš anksto turėtumėte žinoti, ko tikitės iš šios erdvės – tuomet ir nuspręsite, ar čia labiau tiks pakabinamas lauko krėslas, ar ieškosite plačios sofos.

Atpalaiduojantis vandens čiurlenimas

Nors tai nėra būtina, svajojantiems apie ypatingai atpalaiduojančią, emocijas skatinančią aplinką, dažnai rekomenduojama pagalvoti apie nedidelį vandens šaltinį – tai gali būti tiek fontanai, tiek paprasčiausi vandens purkštukai. Vanduo ženkliai prisideda prie malonios atmosferos kūrimo, todėl Jūsų sodas taps dar jaukesnis ir šiltesnis, o trykštantis vanduo nukels Jus dar arčiau gamtos – daugeliui tai skamba kaip labai ženklus privalumas.

Šiltas ir jaukus apšvietimas

Šviesa taip pat turi didelės įtakos bendrai sodo aplinkai – ypač tuomet, kai kiemą apgaubia tamsa. Pasirūpinę šiltą šviesą skleidžiančiais šviestuvais, šiltus vakarus ir toliau galėsite leisti gryname ore. Kruopščiai apgalvotas, kūrybiškas apšvietimas suteiks erdvumo jausmą ir dar labiau išryškins visus Jūsų įgyvendintus sprendimus, todėl šiam niuansui vertėtų paskirti pakankamai dėmesio. Įvairių apšvietimo sprendimų ir šiuolaikiškų lauko baldų rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Pritaikę šiuos patarimus savo kiemui, mėgausitės šiuolaikišku ir jaukiu eksterjeru. Tokią aplinką susikurti nesudėtinga – svarbiausia žinoti pagrindines taisykles ir jas pritaikyti savo skoniui!