Dekoratyvinės drožlės – ne tik gražu, bet ir naudinga
Medžių drožlės palengvina aplinkos priežiūrą
Bėgant laikui, sodininkams siūloma vis naujų produktų, kurie palengvina darbą ir netgi padeda išspręsti daugelį teritorijos tvarkymo problemų. Vienas iš jų – dekoratyvinės medžių drožlės, kurios naudojamos labai įvairiai. Jomis galime dekoruoti gėlynus, dekoratyvinių augalų grupes, "pridengti" unksmingas vietas, kur nenori vešėti veja ar gėlės.
Naudodami dekoratyvines drožles galime ne tik pagyvinti aplinką, bet ir iki minimumo sumažinti darbus sode. Jos nekenkia augalams. Tai šiuolaikinė ekologiška medžiaga, kurią leidžiama naudoti apželdinamose teritorijose. Visos į sudėtį įeinančios medžiagos yra neutralios aplinkai ir nerūgština dirvožemio, nestabdo augalų augimo, palaiko dirvoje drėgmę.
Medžio drožlės – šiuolaikinė ekologiška medžiaga, kurią leidžiama naudoti apželdinamose teritorijose. Visos į sudėtį įeinančios medžiagos yra neutralios aplinkai ir nerūgština dirvožemio, nestabdo augalų augimo, palaiko dirvoje drėgmę.
Derinkime spalvas
Dekoratyvinės medžio drožlės nekeičia spalvos ir ilgai išlieka atsparios atmosferos poveikiui. Nusprendę jomis dekoruoti sodą ar gyvenamojo namo aplinką, pirmiausia pasirinkime spalvą. Ji gali būti geltona, plytinė, alyvuogių, ruda ir juoda.
Atsižvelkime į mus supančią aplinką ir bandykime mulčio spalvą derinti prie pastatų. Galima pasirinkti ir keletą spalvų. Šitaip sklypui suteiksime žaismingumo ir orginalumo, išsklaidysime žalios spalvos monotoniją.
Ypač naudingas dekoratyvinis mulčias yra tose vietose, kur dėl tam tikrų priežasčių nenori augti augalai ir veja. Štai atokaitoje galima sukurti pušų, kadagių kompozicijas. Spalvotas kilimas ne tik papuoš aplinką, bet ir sulaikys drėgmę, neleis vešėti piktžolėms, o gilią žiemą dar ir apsaugos augalų šaknis nuo šalčio.
Kuriant kontrastingesnį gėlyno foną, patartina naudoti plytines ir geltonas medžio drožles. Labai gražiai dera rudos ir geltonos. Norėdami išlaikyti kuo natūralesnę spalvą naudokime tik rudas drožles. Jomis išpiltas gėlynas ar dekoratyvinių augalų grupės atrodys labai stilingai.
Papylę šios medžiagos vejoje puikiai „įrėminsime“ dekoratyvinių augalų grupes. Ypač gražiai atrodys rododendrų, azalijų, pušų deriniai.
Spalvotomis medžių drožlėmis galima dekoruoti ir daugiamečių gėlių lysves.
Paunksmėje, kur taip pat nenori vešėti dekoratyviniai augalai labiausiai tiks geltona spalva, primenanti saulės spindulius. Tačiau kiekvienas sodininkas, kurdamas savo sodą, turėtų pasirinkti širdžiai mielą spalvą ar kelių spalvų derinį.
Dekoratyvinės medžio drožlės nekeičia spalvos ir ilgai išlieka atsparios atmosferos poveikiui. Nusprendę jomis dekoruoti sodą ar gyvenamojo namo aplinką, pirmiausia reikėtų pasirinkti spalvą.
Keli geri patarimai
Dekoratyvines medžio drožles pilame aplink augalus 6-10 cm storio sluoksniu, prieš tai gerai išravėję ar nupurškę dirvą nuo piktžolių.
Labai patogu gėlyną nuo vejos atskirti specialiomis juostomis (ribotuvais). Jos neleidžia plisti žolėms ir palaiko norimą formą. Toks gėlynas puikiai atrodo kelerius metus.
Laikui bėgant, apatinė medžio drožlių dalis pūva, tręšdama dirvą, todėl kas kelerius metus rekomenduojama šiek tiek atnaujinti viršutinį sluoksnį.
Papylus dekoratyvių medžio drožlių, mūsų sodas taps ne tik spalvingesnis, įdomesnis bet ir darbai bus daug lengvesni ir malonesni. Daugiau laisvo laiko galėsime skirti gėrėjimuisi vaizdų grožiu ir maloniam poilsiui išpuoselėtoje aplinkoje.