Benzininė ar elektrinė: kokią žoliapjovę pasirinkti?
Tvarkinga, graži ir tinkamai prižiūrima veja suteiks namų aplinkai puikų įvaizdį. Gražiai nupjauta žolė, veja yra tarsi tvarkingų namų vizitinė kortelė. Na, o norint, kad veja atrodytų gražiai ir tvarkingai, jai būtina tinkama priežiūra. Veja reikia laistyti, dažnu atveju, tręšti, o svarbiausia – reguliariai pjauti. Tik tokiu būdu, ji nuolat žaliuos, atrodys graži ir tvarkinga.
Na, o norint patogiai ir lengvai prižiūrėti, trumpinti veja ir namus supančią žolę, be abejo, reikia pasirūpinti ir tinkama žoliapjove. Žoliapjovė padeda lengvai, greitai ir patogiai nupjauti veja, todėl, ji atrodo lygi ir tvarkinga.
Tiesa, žoliapjovės gali būti skirtingų tipų. Vienos yra benzininės, kitos – veikia elektros pagalba. Skirtingi tipai pasižymi skirtingomis ypatybėmis, privalumais, trūkumais.
Na, o šiame straipsnyje pateiksime informaciją, kuri padės nuspręsti, ką pasirinkti – benzininę ar elektrinę žoliapjovę.
Elektrinės žoliapjovės: privalumai ir trūkumai
Norint išsirinkti tinkamą žoliapjovę, visų pirma naudinga žinoti vieno ar kito tipo privalumus bei trūkumus. Elektrinės žoliapjovės dar gali būti skirstomos į dvi rūšis. Tai akumuliatorinės bei laidinės žoliapjovės. Akumuliatorinės – veikia akumuliatoriaus pagalba ir yra pakraunamos.
Na, o laidinės, elektrinės žoliapjovės veikia tik tuomet, kai yra prijungiamos prie elektros šaltinio. Tad, pirmiausia naudinga apžvelgti būtent pastarųjų, laidinių žoliapjovių privalumus. Reikėtų pradėti nuo to, kad elektrinės, laidinės žoliapjovės nereikalauja daug papildomos priežiūros.
Pakanka tiesiog pagaląsti žoliapjovės peilius ir pašalinti nešvarumus nuo prietaiso. Na, o tol, kol turite elektros energijos šaltinį, elektrinė, laidinė žoliapjovė puikiai veiks. Nereikia sukti galvos dėl kuru, alyvos ar baterijos krovimo. Negana to, laidinės, elektrinės žoliapjovės yra kur kas lengvesnės, lengviau valdomos ir naudojamos. Tiesa, didžiausiu jų minusu tampa – laidas.
Jis gali trukdyti ir neleis atsipalaiduoti pjaunant veją. Labai svarbu, pjaunant ant jo neužvažiuoti, kad žoliapjovės peiliai jo nenukirstų. Taip pat, tokia žoliapjovė negali būti naudojama, jei veja yra šlapia. Taip yra todėl, kad elektrinės, laidinės žoliapjovės variklis yra per silpnas, kad galėtų įveikti sunkią, šlapią žolę.
Tuo tarpu, akumuliatorinė žoliapjovė nereikalauja kuro, tačiau, ją būtina įkrauti. Jas, kaip ir laidines, labai lengva ir patogu prižiūrėti. Na, o dėka akumuliatoriaus, kuris padeda žoliapjovei veikti, ir laido nebuvimo – ja be galo patogu ir lengva naudotis. Tačiau, tokias žoliapjoves teks nuolat krauti, o ir jų veikimo laikas yra kur kas trumpesnis nei laidinių ar benzininių žoliapjovių.
Taip pat, jomis nepavyks nupjauti ir drėgnos žolės, o akumuliatoriaus įkrovimas gali trukti net kelias valandas. Tad, jei namuose turite didelį plotą vejos, akumuliatorinė žoliapjovė gali būti ne pats tinkamiausias pasirinkimas. Dideliam plotui prižiūrėti netinkama gali būti ir laidinė žoliapjovė. Kadangi, žoliapjovės laidas yra riboto ilgio, gali būti taip, kad į pagalbą teks pasitelkti ilgintuvą, na, o tai nėra itin patogu.
Benzininių žoliapjovių pliusai ir minusai
Benzininės žoliapjovės, dažniausiai, būna kur kas galingesnės už elektrines. Jos veikia tol, kol bake yra kuro – benzino. Jos gali būti skirtingų dydžių, talpų ir galingumų. Tad, kiekvienas gali pasirinkti sau tinkamą ir reikiamą. Benzininės žoliapjovės yra pakankamai galingos, kad galėtų pjauti ne tik sausą, bet ir šlapią veja. Jos puikiai tiks tiek nedidelio kiemo, tiek didžiulės vejos priežiūrai ir labai efektyviai nupjaus net ir aukštesnę žolę.
Dažniausiai, tokio tipo žoliapjovės yra labai tvirtos, ilgaamžės, o jų varikliai – labai patvarūs. Tačiau, kuras kažkada baigiasi, o baką tenka pildyti. Žinoma, baką papildžius benzinu, žoliapjovė akimirksniu gali dirbti toliau, bet tai reiškia, kad namuose nuolat teks turėti benzino atsargų. Negana, to, benzininės žoliapjovės reikalauja ir nemažai priežiūros. Būtina prižiūrėti jų variklius, reguliariai keisti alyvą ir filtrus, prižiūrėti peilių būklę.
Tik tokiu būdu, žoliapjovė galės veikti efektyviai. Benzininės žoliapjovės yra sunkios, mažiau manevringos, tad, dažniausiai, būna savaeigės, kad palengvintų naudojimąsi. Galiausiai, naudinga pabrėžti, kad benzinines žoliapjoves gali būti gana sunku užvesti. Jei akumuliatorinė ar elektrinė žoliapjovė užsiveda vienu mygtuko paspaudimu, benzinines – teks užvesti naudojant rankų jėgą. Tačiau, jų galia, dažnai šiuos minusus atperka.
Platus, akumuliatorinių, elektrinių ir benzininių žoliapjovių pasirinkimas – varle.lt. Čia visada žemos kainos!