Nuosavas „pliažas“ kieme, arba viskas apie lauko baseinus

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Ką reikia prisiminti?

Baseinas –sudėtingas hidrotechninis įrenginys, todėl kiekvienas norintis jo įsirengti visgi negali. Geriausiai, jei tai atliks profesionalai, nes nuo to, ar teisingai bus įrengtas baseinas, priklauso ne tik jo ilgaamžiškumas, bet ir jo priežiūra.

 

„Kiekvienas plaukimo baseinas, nesvarbu, ar tai lauko, ar vidaus baseinas, privalo turėti baseino įrangą, kurią sudaro filtravimo blokas (cirkuliacinis siurblys ir baseino vandens valymo filtras), vandens ėmimo ir tiekimo detalės, baseino valdymo pultas, – tikina bendrovės „Okeana“ direktorius Mantas Braslauskas.

 

 

–Žmogaus pageidavimu papildomai gali būti sumontuotas baseinų apšvietimas, baseinų vandens šildymas, automatiniai baseino chemikalų (vandens priežiūros priemonių) dozatoriai, automatiniai valymo ir filtro plovimo įrenginiai, baseino uždanga ir kiti baseino priežiūrą lengvinantys įrenginiai.“Na, o norintys ne tik maloniai paplaukioti, bet ir pasimėgauti vandens srovėmis, savo baseine papildomai gali sumontuoti įvairius hidromasažinius baseinų įrenginius, vandens kaskadas, vandens priešsroves, oro geizerius ir viską, ką leidžia fantazija ir piniginė.

 

Taigi apie lauko baseinus. Šiuo metu rinkoje galima pasirinkti nemažai variantų. Toliau pristatoma keletas populiariausių lauko baseinų rūšių.

Karkasiniai baseinai

Šio tipo baseinai naudojami tik tada, kai jų reikia. Jie paprastai surenkami tik sezono metu, o sezonui pasibaigus išrenkami ir sandėliuojami pagalbinėse patalpose. Tai bene pigiausias variantas savo kieme turėti lauko baseiną. Karkasiniai baseinai gaminami iš trijų sluoksnių PVC, poliesterio šoninės sienelės ir metalinio rėmo.

 

 

Šio tipo baseinai populiarūs dar ir todėl, kad jie išties greitai ir nesudėtingai montuojami, o pasibaigus sezonui lygiai taip pat nesunkiai išardomi ir padedami saugoti iki kito sezono. Šio tipo baseinai taip pat lengvai prižiūrimi.

Betoniniai baseinai

Tai bene patvariausias ir ilgiausiai naudojamas lauko baseinas. Todėl geriausia betoninįbaseiną projektuoti tuo pačiu metu kaip ir patį namą. Beje, apsisprendus, kur betoninis laiko baseinas bus, papildomo laiko reikėtų pasilikti ir jo dizainui apsvarstyti. Mat betoninis baseinas suteikia galimybių įgyvendinti bet kokius norus ir poreikius. Jis gali būti apvalus, ovalus, kvadratinis, daugiakampis – koks tik nori.

 

O svarbiausia tai, kad betoninis baseinas itin atsparus aplinkos poveikiui, tad ilgą laiką jisišliekastatiškas, jo forma nekinta. Betoniniai lauko baseinai gali turėti įvairias dangas, populiariausios čia, žinoma, yra įvairaus dydžio ir formos plytelės, betoniniai lauko baseinai dažnai išklojami PVC baseinų danga. Apsvarsčius baseino dizainą, pats metas pasirūpinti ir jo įranga. Čia svarbu apsispręsti, kokio tipo baseinas bus įrengiamas – persipilantis ar su skimeriu.

 

Persipilančiuose baseinuose vanduo į filtravimo sistemą patenka persipildamas per išoriniame baseino perimetre įrengtas groteles ar latakus. Baseinuose su skimeriu vanduo per specialias angas, esančias ties vandens linija, pasiurbiamas į filtravimo sistemą. Ši rūšis dėl savo paprastumo ir palyginti žemos kainos yra pati populiariausia.

 

 

„Kad vanduo visuomet būtų skaidrus, baseino įrangą turi sudaryti baseino vandens filtravimo blokas (cirkuliacinis siurblys ir vandens valymo filtras), baseino vandens ėmimo ir tiekimo detalės, baseino valdymo pultas, – pataria M. Braslauskas. –Papildomai čia galima sumontuoti baseino apšvietimą, vandens šildymo įrangą, automatinį chemikalų dozatorių, automatinius valymo ir filtro plovimo įrenginius, baseino uždangą ir kt.“

 

Baseino įrangą kiekvienas renkasi individualiai, priklausomai nuo norų ir baseino dydžio, o vieta, kur ši įranga turėtų būti sumontuojama, turi atitikti tam tikrus kriterijus. Tai turi būti sausai vėdinama patalpa, kurioje įrengtas vandens nutekėjimo trapas. Tam geriausiai tiks katilinė, garažas, rūsys ar kita techninė patalpa, esanti netoli nuo baseino. Kai kuriais atvejais atskira įrangos patalpa gali būti sumontuota tiesiog po žeme, šalia vandens baseino.

Plastikiniai baseinai

Jau kelis dešimtmečius populiarūs plastikiniai baseinai iš rinkos pasitraukti tikrai nežada. Tai patogus, palyginti nebrangus ir paprastas būdas nuosavame kieme įkurti lauko baseiną. Įvairių dydžių ir formų plastikiniai (polipropileniniai)baseinai ne tik ekologiški, švarūs, estetiški, bet ir tikrai tvirti įvairaus storio ir spalvų plastiko baseinai. Šiuo metu rinkoje yra pačių įvairiausių formų plastikinių baseinų, todėl rinktis tikrai yra iš ko.

 

 

„Plastikinių, arba polipropileninių, baseinų tamprumas ir atsparumas sezoniniams temperatūros pokyčiams ir naujausia plastikinių lakštų suvirinimo technologija užtikrina ilgalaikį būsimo baseino naudojimą, įrengus jį tiek pastato viduje, tiek Jūsų sklypo teritorijoje, – tikina ekspertas. – Be to, plastikiniai baseinai įrengiami greičiau nei betoniniai, tam reikia mažesnių baseino įrengimo išteklių ir sąnaudų, todėl yra palyginti nebrangūs.

 

“Tais atvejais, kai atsivežti jau pagaminto plastikinio baseino neįmanoma dėl sklypo ypatumų ar kitų priežasčių, toks baseinas gali būti pagamintas tiesiog Jūsų kieme. Beje, vis dar sklando mitas, kad plastikiniame baseine per žiemą paliktas vanduo gali sugadinti baseiną. Tai netiesa. Jei baseiną žiemai paruoš specialistai, neišleidus vandens jis vis tiek nesuges.

 

„Žiemą tokiame baseine nebūtina iki galo išleisti vandens, pakanka tik sumažinti jo lygį, kad nesiektų skimerio, – pataria M. Braslauksas. – Todėl šaltuoju metų laiku baseinas dažnai naudojamas kaip nedidelė čiuožykla vaikams.“

Dekoratyviniai baseinai

Vis populiaresni mūsų šalyje tampa ne tik naudingi, bet ir estetiški dekoratyviniai baseinai. Tokio tipo baseinus dažnai puošia papildomai įrengti vandens kriokliai, kaskados ar net upeliai. Renkant vietą dekoratyviniam baseinui būtina užtikrinti, kad tai būtų saulės pasiekiama, bet ne pernelyg saulėta vieta. Geriausia, jei, prieš imdamiesi darbo, pasikonsultuosite su ekspertu.

 

„Viena vertus, saulė būtina vandens ir jo pakraščio augalams, kita vertus, saulės spindulių perteklius neigiamai veikia vandens ekosistemos būklę, – perspėja specialistas. –Karštą vasarą nedideliuose baseinuose vanduo įšyla tiek, kad neįmanoma kontroliuoti augalų dauginimosi, gali žūti visi dekoratyvinio baseino gyventojai.“

 

 

Geriausia šio tipo baseinui parinkti tokią vietą, kurioje saulė vandenį apšviestų pirmąją arba antrąją dienos pusę, o vidurdienį dekoratyvinis baseinas būtų pavėsyje. Jei tokių klimato sąlygų užtikrinti nepavyksta, yra dar viena išeitis –nuo dienos karščio dekoratyvinio baseino vandenį gali užstoti šalia baseino esantys statiniai, medžiai arba krūmai.

 

Tiesa, tuomet reikia prisiminti, kad šalia vandens esantys statiniai ir augmenija privers reguliariai valyti baseiną – pašalintinukritusius lapus, nulūžusias šakų ir kitas šiukšles.Įrengiant dekoratyvinį baseiną nepakanka vien iškasti duobės, būtina užtikrinti ir tinkamą baseino hidroizoliaciją.

 

 

„Tarybiniais laikais šio tipo baseinus betonuodavo, tačiau metams bėgant betoninis baseino korpusas skildavo dėl žemės judėjimų, tuomet vanduo dingdavo, o remontuoti tokius vandens baseinus tekdavo kasmet, – pasakoja M. Braslauskas. – Šiuolaikinės technologijos leidžia įrengti dekoratyvinį baseiną naudojant patikimas polimerines – hidroizoliacines dangas. Sudėtingi betonavimo darbai nebereikalingi.“Taigi nuo šiol išties pakanka tiesiog iškasti pageidaujamos formos duobę ir ją iškloti hidroizoliacine danga, kurių rinkoje apstu.

 

Baseinų valymas ir būtini priedai

Įrengiant lauko baseiną būtina apsvarstyti dar vieną priedą, be kurio neapsieisite –tai baseinų uždanga. Ji ne tik apsaugo vandenį ir jo švarą – valyti tokį baseiną reikės rečiau, mažyliai bus apsaugoti nuo nelaimingų atsitikimų ir bus užtikrintas paties baseino ilgaamžiškumas. „Nereikia bijoti, kad uždanga atims erdvės pojūtį maudantis lauke, – sako specialistas. –Dauguma uždangų gaminama atsižvelgiant į šią problemą, be to, karštomis vasaros dienomis uždangą nuo baseino galima tiesiog nustumti.“

 

Taip pat įrengiant lauko baseiną būtina iš anksto apmąstyti ir jo priežiūros klausimus. Tam, kad baseino teikiami privalumai būtų ne tik malonūs, bet ir sveiki, būtina užtikrinti jų higieniškumą. Baseino priežiūra turi būti atliekama tam tikrais periodais, remiantis nustatytais techniniais ir higienos parametrais.

 

 

Pavyzdžiui, vandens objektų priežiūra turėtų būti atliekama vieną ar kelis kartus per savaitę. Taip pat baseiną būtina ruošti tiek vasaros, tiek žiemos sezonui. „Norint turėti švarų ir higienos reikalavimus atitinkantį vandenį, reikia jį nuolat prižiūrėti, nuolat stebėti Ph normas, chloro kiekį baseino vandenyje, – pataria M. Braslauskas. –Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas technologinės filtravimo įrangos pasirinkimui, priežiūros priemonėms ir priedams.“

 

Beje, švarus baseino vanduo gali būti užtikrinamas ne tik baseinų priežiūros priemonėmis (baseinų chemija), bet ir baseinų priedais, kurie gali padėti išvalyti visą baseiną. Kokybiški baseinų sienų valymo šepečiai, baseino dugno valymo šepečiai ir vakuuminės žarnos, vandens termometrai, chloro dozatoriai leis greičiau ir efektyviau pasirūpinti baseinų švara. O tada beliks, grįžus namo, panirti į švarų bei gaivų baseiną ir nusiplauti darbo dienos rūpesčius ir nuovargį…
 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.