Baseino įrengimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Pagal konstrukciją baseinus galima suskirstyti į 3 pagrindinius tipus:

Stacionarūs – tai patys tvirčiausi ir ilgaamžiškiausi baseinai.- gaminami iš gelžbetonio, kuris sumontuojamas specialiai tam iškastoje duobėje. Stacionarūs baseinai gali būti bet kokio gylio ir dydžio.

Antžeminiai baseinai – tiems, kurie mėgsta permainas. Juos galima sumontuoti paviršiuje arba įkasti į žemę. Pirmuoju atveju baseino surinkimas ir išrinkimas užtrunka ne daugiau valandos. Antruoju – apytiksliai dieną. Tokio tipo baseinai kur kas mažiau tvirtesni nei stacionarūs, todėl, kad jie gaminami iš polivinilchlorido (PVCH). Tai yra pigiausi baseinai. Antžeminių baseinų dydžiai ir formos gali būti įvairūs, jie gaminami pagal užsakymą.

SPA – autonomiški nešiojami (nuo 1.5 iki 2.5 m ilgio ir pločio, ir nuo 60 iki 140cm gylio) hidromasažiniai baseinai. Skirtas ne plaukimui, o atsipalaidavimui. SPA nereikia statyti ar montuoti, jie parduodami jau paruošti naudojimui.

 

Stacionarūs baseinai

 

Tokius baseinus naudoja plaukimo kompleksai, pirtys-saunos. Jie laikomi pačiais tvirčiausiais baseinais. Stacionarūs baseinai susideda iš betoninio fundamento ir gelžbetonio dubens. Beje, dubuo yra monolitinis, o sienose ir dubens dugno dalyje sutvirtinimui dedama armatūra (metalinio virbo diametras 12 – 13 mm). Vidinis baseino paviršius padengtas hidroizoliacine danga (plytelėmis, mozaika, PVCH plėvele). Tokio baseino įrengimas – kruoštus darbas. Remiantis technologijomis, baseino statyba užtrunka 3-4 mėnesius. Bet baseinas Jums tarnaus mažiausiai 50 metų. Stacionarūs baseinai skirti daugiau visuomeniniam naudojimui. Tokiam baseinui reikalinga nuolatinė priežiūra, kartą per mėnesį reikia jį išvalyti ir prižiūrėti vandens būklę. Kartą per 5 metus rekomenduojama daryti kosmetinį remontą (atnaujinti dangą ir t.t.).

Įrengdami tokio tipo baseiną, jūs galite jam suteikti bet kokią formą. Gal norite, kad jūsų baseino dubuo būtų žiedo, žvaigždės ar daugiakampio formos? Perduokite šiuos savo pageidavimus meistrui, jis patars, kaip ir ką daryti, be to, ar tai įmanoma? Taigi stacionarus baseinas tinka tiems, kas vertina grožį, tvirtumą, ilgaamžiškumą, kas kantrus ir šiek tiek konservatyvus.

 

Stacionaraus baseino įrengimas

 

Pirmiausia reikia išsirinkti tinkamiausią vietą baseinui. Ją reikėtų rinktis pagal atstumą iki gruntinio vandens, jo turėtų nebūti arba būti kuo toliau nuo baseino. Jei 0.5 – 1 m gylyje pasirodo vanduo – vieta problemiška ir joje nerekomenduojama statyti baseino. Žinoma, galima įsirengti baseiną ne būtinai namuose, o visai kitoje patalpoje, pavyzdžiui, priestate. Jis gali būti statomas specialiai baseinui.

Tačiau yra kitas variantas. Išėmę grindis galite padaryti gilesnius pamatus. Bet taip daryti nepatariama, nes kasant duobę, sienose gali atsirasti plyšiai. O jeigu arti bus gruntiniai vandenys, jie gali išplauti pamatus. Taip pat svarbu, kad dubens sienos nesusiliestų su namo sienomis: netgi mažo baseino talpa (2 x 3 x 1,5 m) sudaro beveik 10 tonų. Vanduo pradės slėgti sienas, jose atsiras įskilų ir – namas „nuplauks“. Todėl tarp namo sienų ir baseino sienų reikia palikti tarpus, perdengiant juos penoplasto įklotais ar užpilti smėliu.

Toliau – pats atsakingiausias etapas – betono monolitinio dubens gamyba. Geriau, kad betonas pasižymėtų aukštu vandens susigėrimo koeficiantu ( kuo aukštesnis koeficientas, tuo mažiau betonas sugers drėgmę). Pavyzdžiui, W-8 – toks betonas turi mažiau porėtą struktūrą, nei įprastinis W-6, todėl sugers mažiau vandens.

Betonas liejamas į specialiai tam paruoštą duobę su pamatais ir armatūra – tai baseino dugnas ir sienos. Svarbu dubenį išlieti ne dalimis, bet vienu kartu. Baseinas, kuris įrengtas iš kelių sluoksnių, labai nepatvarus. Prieš betonui sustingstant būtina iš jo pašalinti oro burbuliukus. Tai daroma specialiais vibratoriais.

Baseinas džiūna mėnesį laiko, kartas nuo karto jį reikia palaistyti, kad neatsirastų įskilimų. Baseino paviršius turi būti be įdubų ar iškilimų. Tačiau galima padaryti ir kitaip. Kai kurios firmos užsakovo pageidavimu naudoja kesonus – metalines plokštes – dubens betono klojimui: viena plokštė prispaudžiama prie grunto, kita – prie dugno vidaus sienos. Tarp šių dviejų plokščių liejamas betonas – konstrukcijos sutvirtinimui. Aišku, šis būdas – pigesnis, tačiau toks dugnas bus sudurstytas ir siūlėtas.

Tiesa, tie sudurstymai vėliau hermetizuojami ir suvirinami, bet tai rizikinga – hermetizavimo problemos gali iškilti bet kuriuo metu. Kaip teigia specialistai, kad geresnio ir patikimesnio būdo kaip monolitinis betono dugno klojimas iškart, lig šiol niekas nėra sugalvojęs… Be to, svarbu pasirūpinti, kad būtų saugus atstumas nuo baseino patalpų iki elektros skydinės. Patalpos sienas vertėtų iškloti apmušimo medžiagomis, kurios nesugeria ir nepraleidžia drėgmės: plytelėmis, PVCH plėvele arba stiklo mozaika.

Stacionaraus baseino danga

Kai baseino dugnas išlygintas jį reikia ištinkuoti. Tinkas ne visada gerai kimba prie paviršiaus, laikui bėgant jis gali nukristi. Taip neatsitiks, jei naudosite vandeniui atsparius mišinius, pavyzdžiui, itališkus „Rezisto Unifix“, „Rezisto Tikso“ arba tinko skiedinius su latekso priedais, jie padidina vandens atsparumą ir tinko elastingumą. Paskui paviršius dengiamas hidroizoliaciniu sluoksniu – specialia medžiaga, kuri nesugeria vandens ir net jį atstumia. Jis dengiamas dviem sluoksniais ant drėgno betono arba nutinkuoto paviršiaus teptuku. Trečiam sluoksniui – naudojami specialūs klijai.

Jie puikiai suklijuoja sunkiai klijuojančias medžiagas, pavyzdžiui, stiklą. Svarbu, kad tarpai tarp plytelių būtų stambesni negu tarp įprastų sienos plytelių, o klijai ir trynimo pasta – labiau plastiškesnė. Esmė tokia: kai baseinas prisipildo vandens, sienos, spaudžiamos vandens masės, įlinksta keliais centimetrais.

Jei klijai ir nutrynimas kieti, o atstumas tarp plytelių – mažas, perdengimas neišlaiko krūvio ir – atsiranda nedideli plyšiai. Plyteles, mozaiką, PVCH plėvelę ir kitus specialius dekoratyvinius papuošimus kloja ant visiškai išdžiūvusio betono paviršiaus.

Baseino plytelės . Baseinams gaminamos specialios porceliano plytelės.  Porceliano plytelės – didesnio tankumo negu keramikinės ir kur kas mažiau įtraukia drėgmę (beje, baseino plytelių vandens absorbcijos koeficientas turi būti ne didesnis kaip 3 proc.). Paprastos plytelės, skirtos vonių kambariams, grindims ir sienoms – netiks: keramika padengta įprasta emale yra korėta, todėl greičiau įsiurbia vandenį ir yra puiki vieta veistis įvairiems mikroorganizmams ir dumbliams.

Be to, porceliano plytelės atsparios dideliems karščiams, šalčiams, pasižymi geru plastiškumu (įlinkimo galimybė – mažiau 27 kv. mm, antraip plytelė gali įskilti pripildant baseiną vandeniu). Ją lengviau plauti – prie jos nelimpa įvairūs nešvarumai. Baseine lengva paslysti, todėl perkant plyteles, reikia atkreipti dėmesį, kad jos nebūtų slidžios. Reikia pirkti ne blizgančias, o rifliuotas plyteles su šiurkščiu paviršiumi.

Baseino mozaika.

 

Ji viena patikimiausių ir atspariausių medžiagų. Yra dvi mozaikos rūšys: stiklo ir keramikos. Pastaroji savo sudėtimi visiškai panaši į mums jau įprastas plyteles, todėl jų klojimo sąlygos yra vienodos. Mozaika, išlieta iš stiklo, – geresnė – ji atsparesnė už keramikinę ir visai nesugeria vandens.

Vyrauja nuomonė, kad pačią kokybiškiausią mozaiką gamina italų „Bizacca“ ir „Giazetta“ kompanijos. Tiesa, stiklo mozaiką dar gamina prancūzų ir turkų gamyklos, tačiau specialistų nuomone jų kokybė blogesnė negu italų.

Tiesa, „Bizacca“ mozaika yra palyginti brangi, bet ji to verta. Pirmiausia galima sukurti bet kokį ornamentą ar paveikslą. Antra, mozaikos dydžiai (nuo 1×1 iki 5×5 kv. cm) leidžia įrengti bet kokius kreivų linijų paviršius ir net sunkiai prieinamus baseino kampus. Be to, mozaika – pati patikimiausia, nekorėta medžiaga, turinti visas būtinas vandens stichijai pasipriešinimo savybes. PVCH plėvelė Tai nauja baseinų danga. Ši lengva medžiaga – gerai izoliuoja vandenį, ji pigesnė už keramikinę plytelę bei mozaiką. Storis – nuo 1 iki 1,5 mm.

Dažniausiai ją sudaro 4 sluoksniai. Tarp antro ir trečio sluoksnių dedamas tinklo audinys iš poliesterolio arba kevlaro – poliamidinio plaušo, iš kurio siuvamos kulkų nepramušamos liemenės. Plėvelė atspari cheminėms medžiagoms ir ultravioletiniams spinduliams. Ši danga nereikalauja specialios priežiūros, lengvai valoma, prie jos nelimpa mikroorganizmai. Viršutinis plėvelės sluoksnis – šiurkštus, ant jo nepaslysi. Kaip ją kloti, jums geriausiai patars baseinų įrangos specialistai, kurie geriausiai išmano šį darbą.

Stacionarių baseinų privalumai:

-atsparumas
-ilgaamžiškumas ( mažiausiai 50 metų garantija)
-galimybė susikurti patinkančios baseino formos dizainą, pasirinkti dangą

Stacionarių baseinų trūkumai:

-Šie baseinai statomi kartu su namu
-Ribotas vietos pasirinkimas – būtina atskira patalpa arba statinys.
-Baseinas neturi liesti namo sienų. Jį reikia įrengti ant namo pamatų.
-Netinka mieste esantiems butams.
-Nuolatos reikia atlikti jų kosmetinį remontą
-Negalima įmontuoti papildomos įrangos: apšvietimo, masažo purkštuvų.