Baseinas savo kieme: iškasti ar pripūsti?
Statybos ir apdailos medžiagų prekybos centro „Senukai“ prekių planavimo vyresnioji vadybininkė Aistė Bernatavičienė neneigė, jog šalta vasara atbaidė pirkėjus nuo pripučiamų lauko baseinų, tačiau padidino stacionarių, namo kieme įrengiamų baseinų pardavimus: „Šių metų vasaros pradžia kol kas vėsi, todėl dažniau perkami didesni ir brangesni baseinai – tokie, kurie namo ar sodybos kieme statomi planuotai, ilgesniam laikui, tuo pačiu pasirūpinant priedais baseinui – apdangalu, valymo sistema."
Anot A. Bernatavičienės, suaugusieji savo reikmėms rinkdamiesi pripučiamą baseiną išleidžia nuo 200 iki 500 litų, o vaikiškus baseinus skiria 50-150 litų. Be to, baseino pasirinkimas priklauso nuo poreikio, turimos vietos namo kieme, kaip dažnai planuojama baseiną naudoti ir, žinoma, kiek lėšų jam įsigyti norima skirti.
Vieniems pakanka standartinio, greitai pripučiamo baseino, kiti nori didelio, su medine apdaila surenkamo baseino. Nuo baseinui statyti numatytos vietos priklauso ir jo forma: vieniems labiau tinka apvalus, kitiems – stačiakampio formos.
Kaip teigė pašnekovė, baseinų tarnavimo laikas tiesiogiai priklauso nuo to, kaip jie prižiūrimi. Jei ne sezono metu baseinas kruopščiai išvalomas, nusausinamas, patalpinamas nuo šalčio ar tiesioginio šildymo prietaisų apsaugotojo vietoje, jis gali tarnauti ir iki 10 metų.
Pasak prekybininkų, menka vandens pramogų lauke paklausa glaudžiai susijusi su neįprastai vėsia vasaros pradžia.
Pigiausias variantas norintiems stacionaraus baseino – mini lauko baseinas. Tokį baseiną su filtravimo, šildymo sistemomis bei termodangčiu įsirengti galima už 9 tūkst. litų. Malonumo maudytis tokiame baseine tikrai ne mažiau nei dideliame baseine, o kaina – gerokai patrauklesnė.
Lauko baseinui lietuviai vidutiniškai išleidžia nuo 25-45 tūkst. litų. Tokią kainą klientas sumoka ne tik už baseino įrangą, bet ir už visus įrengimo bei statybos darbus. Vidaus baseinas kainuoja bent dvigubai brangiau, nes virš jo reikia įrengti visą pastatą, baseino šildymą bei vėdinimą.
"Klientai, ieškantys nebrangaus baseino sodybai ar sodui renkasi karkasinius baseinus, kurie įrengus apibetonuojami. Pirkėjai norintys įsirengti solidžiai atrodančius baseinus renkasi stiklo pluošto baseinus, nes jų spalvų gama yra gan plati, geriausia šilumos varža, o estetinis vaizdas yra nepriekaištingas", – lauko baseinų privalumus dėstė G. Steffensenas.
Įsirengus nedidelį stacionarų lauko baseiną, kiekvieną mėnesį jo priežiūra ir šildymas kainuotų nuo 50-100 litų, o didesnio lauko baseino išlaikymas jo nešildant – apie 100 litų.
Baseinas – net ir ant stogo
"Baseinas – tai prabangos prekė, tačiau ji jau yra tikrai įkandama nuosavus namus turintiems žmonėms. O kai kuriems tai neatsiejama nuo namo būtinybė. Juk vasarą aplink baseiną susirenka visa šeima", – pasakojo lauko baseinų parduotuvės atstovas. Tinkamai naudojamas stacionarus laukos baseinas tarnaus daugiau nei 20 metų.
Kaip portalui lrytas.lt pasakojo G. Steffensenas, didžiausia stacionarių lauko baseinų paklausa yra Kaune, o visoje Lietuvoje pasitaikė ir tokių atvejų, kuomet išrankūs ir išskirtinės prabangos panorėję klientai baseinus sumanė įsirengti net ir ant namo stogo, tačiau tokius statinius galima suskaičiuoti ant rankos pirštų.