Baseinas kieme- sveikata, malonumas, traukos objektas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kasdienio plaukiojimo nauda

„Jūs nepatikėsite, bet perplaukti keletą kartų baseiną yra kasdienis mūsų ritualas nuo gegužės iki kone lapkričio, – sakė Vilniaus priemiesčio Pavilnio gyventoja, paklausta, ar dažnai naudojasi kiemo baseinu. – Suprantama, atostogauti važiuojame į kitus kraštus, bet plaukiojimas padeda atgauti jėgas, kasdien jaustis žvaliai“.

Tiesa, kalbinta vilnietė minėjo, jog be malonumų baseinas teikia ir rūpesčių – reikia valyti, keisti vandenį, papildyti chemikalus, uždengti, atidengti. Tačiau šie rūpesčiai pernelyg nevargina. „Kaip kas mėgsta ilsėtis. Mūsų šeima pirmenybę teikia ne vejos priežiūrai, o baseino“, – sakė ji.

 

Baseino vieta, dydis, gruntas

Baseiną rekomenduojama įrengti toje sklypo pusėje, kurioje daugiausiai būna saulės – rytų-pietų, vietoje, kurios netemdytų pastatų šešėliai.

Jeigu sklype gruntiniai vandenys aukštai, baseino plote būtina įrengti drenažą, kuris apsaugo korpusą nuo deformacijų, vandens poveikio. „Esu matęs pavasarį, kai iš baseino buvo išleistas vanduo, gruntinio vandens iškeltą jo korpusą“, – pasakoja bendrovės direktorius Dainius Cicėnas. Drenavimo sistemos žemiausia dalis turi būti žemiau baseino dugno.

Baseino dydis – pagal poreikius, tačiau D. Cicėnas pataria neapsigauti. „Ne iš vieno užsakovo esu girdėjęs apgailestavimą dėl per mažo baseino. Svarbu, kad jame galima būtų normaliai paplaukioti. Esame įrengę 18×2 m baseiną plaukikui treniruotėms, tokio gal sportininkams mėgėjams nereikia, bet 7-8 m ilgis pasiplaukiojimui kaip tik. Juk 2-3 m ilgesnio baseino kaina padidėja palyginti nedaug“, – pasakoja aštuntus metus baseinus rengiantis specialistas. Jo pastebėjimu, standartiniai ir optimalū kiemo baseinų dydžiai yra 3x7m, 4×8 m. Jei baseinas skirtas atsigaivinti po pirties, tinka ir 1,5 m skersmens apvalus baseinėlis.

 

Korpusų medžiaga

Lietuvoje išlieka populiarūs betoniniai baseinai, nemažai įrengiama ir polipropileninių, populiarėja neseniai rinkoje pasirodę stiklo pluošto baseinai.

Planuojant baseiną svarbu atsižvelgti į krano-keltuvo įvažiavimo į sklypą galimybę, kuri aktuali montuojant polipropileninio ir stiklo pluošto baseinų korpusus. Montuojant šiuos baseinus į iškastą ir paruoštą duobę įleidžiamas gatavas korpusas. Jeigu baseinas 40 kv.m ir daugiau, korpusui atvežti ir įleisti reikalingas nemenkas sunkvežimis ir keltuvas. Sudėtingai manevruojant yra pavojus korpusą pažeisti. Bet, pasirinkus gamykloje pagamintą baseino korpusą, nereikalingi sudėtingi betonavimo darbai, nereikia atlikti baseino hidroizoliacijos bei apdailos darbų.

Betoninio baseino įrengimo laikas ilgesnis, bet tokį patogu įrengti ten, kur sunku privažiuoti technikai, galima rinktis įvairesnių matmenų bei formų. Betoninio baseino vidus paprastai išklojamas specialia, visišką hidroizoliaciją užtikrinančia plėvele – patvariau nei plytelės ir mažiau darbo.

Bendrovės direktorius D. Cicėnas sako, kad rengiant betoninius baseinus nerekomenduoja pasikliauti bendrastatybinius darbus atliekančiais statybininkais. „Patarčiau samdyti tokius, kurie turi baseinų darbų patirties, nes reikia išmanyti grunto, betono liejimo, armavimo darbus. O polipropileninį baseiną pasikonsultavus galima įsirengti ir su draugų kompanija“.

Tiesa, polipropilenas per krizę pabrango ir šiuo metu galutiniai betoninio ir polipropileninio baseino kaštai yra panašūs.

Stiklo pluošto baseinai – prieš trejetą ketvertą metų atsiradusi naujovė. Jų korpusas padengtas keliais laminato sluoksniais ir yra itin tvirtas, atsparus, ilgaamžis. Tiesa, ilgos patirties, kaip jie atlaiko Lietuvos sąlygas, dar nėra. Šie baseinai greitai sumontuojami ir statybiniai darbai paprastesni nei rengiant polipropileninį baseiną. Tačiau pats baseinas brangesnis.

Kaip prabrangus automobilis

„Galima maudytis vonioje ar duše, galima plaukioti baseine. Visvien patirsite vandens teikiamą džiaugsmą, tik baseine jis bus didesnis, kaip ir važiuojant prabangiu limuzinu“, – sakė Pavilnio gyventoja.

Gera įmonė ne ta, kuri nesusiduria su problemomis, o ta, kuri kokybiškai ir greitai jas sprendžia“, – akcentuoja specialistas.

Kur klysta užsakovai

Dažnai žmonės, ketinantys įsirengti baseiną, pradeda statybinius darbus dar nežinodami, koks bus baseinas, kas jį montuos, todėl pasitaiko pakankamai daug klaidų, nesuderintų darbų. Prieš pirkdami baseinus žmonės nepasidomi, kokie baseinai yra kokybiški, kaip jie aptarnaujami, kokia reikalinga įranga. Dažnai tik įsirengę baseiną žmonės supranta tikruosius savo poreikius. To galima išvengti prieš pradedant projektuoti pasikonsultavus su patirtį turinčiais specialistais. D. Cicėnas sako, kad žmonės dažnai neatkreipia dėmesio į statybinių darbų kainą: „Įrangos kaina siekia tik 40-60 proc. visų baseino įrengimo kaštų“.

Jis planuojantiems įsirengti baseiną pataria nepamiršti, kad jam būtina filtravimo įranga ir dezinfekcijos priemonės. Tiesa, dabar jau yra atsiradudusių aplinką tausojančių ekologiškų dezinfekcijos priemonių, tokias naudojant baseinų vandenį galima išleisti ant vejos, augalų. „Bet baseine išvengti cheminių – ekologiškų ar ne, dezinfekuojančių priemonių neįmanoma. Net ir naudojant įvairią jonizavimo ar ozonavimo būdais veikiančią vandens valymo įrangą“, – teigia jau seniai baseinus įrengiančioje ir eksploatuojančioje įmonėje dirbantis D. Cicėnas.

 

Baseinų rūšys ir savybės

Betoniniai

Ilgaamžiai, tvirta konstrukcija, nestandartinės formos, galima pasirinkti norimą gylį, sudėtingas įrengimas;

Polipropileniniai

Trumpesnis eksploatacijos laikas, paprastas montavimas, gali iškilti transportavimo problema, standartinės formos, maksimalus gylis – 1,5 m;

Stiklo pluošto

Tvirti, ilgaamžiai, paprastas montavimas, mažiau statybinių darbų, gali iškilti transportavimo problema, kainuoja dagiau nei kitų tipų baseinai.

Skardiniai, paprastas montavimas, gali būti antžeminiai arba įleidžiami

Medinio korpuso, paprastas montavimas, gali būti antžeminiai arba įleidžiami