Apartamentų balkono dekoravimo idėjos

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Pradėdami balkono planavimą nuo pradžių, pirmiausia pasirinkite apstatymą, kad žinotumėte, kiek vietos liks augalams.

 

Pasisėdėjimas

Esminis balkono dekoro komponentas yra sėdima vieta. Juk sunku balkone išbūti ilgai, jei visą laiką stovite. Norėdami paskatinti naudojimąsi balkonu, pasirūpinkite sėdimomis vietomis. Jei balkono erdvė nedidelė, pagalvokite apie daugiafunkcinių sėdimų vietų įrengimą. Suoleliai-skrynios su atitinkamomis sėdėjimui naudojamomis pagalvėlėmis – puiki vieta ne tik pailsėti bet ir laikyti įvairius daiktus.

 

Aptvėrimas

Aptvėrimas dažnai suprantamas kaip ko nors talpinimas ar atskirimas, bet jis gali būti pritaikytas kaip paprasčiausas balkono dekoro elementas. Jūsų balkonas, ypač jei gyvenate nepirmame aukšte, tikriausiai jau turi kokio nors tipo aptvarą dėl saugumo. Bet kokiu atveju, tai nereiškia, kad negalite savo balkonui pritaikyti patrauklesnio ar aukštesnio aptvaro, taip patobulindami jo stilių.

 

Turint mažą balkoną, galima įsigyti nedidelį aptvarą už prieinamą kainą. Paieškokite internete skelbimų apie atliekamų aptvarų dalis arba pasiteiraukite jų sodo parduotuvėse. Jei esate ambicingas, lengvai galite tvorelę pasigaminti ir pats, arba tiesiog perdažykite jau turimą jums patinkančia spalva. Jei norite kažko išskirtinio, rinkitės bambukinį aptvarą.

 

Turėkite omenyje, kad aptvaras neturėtų atskirti balkono nuo viso likusio pasaulio – galite jį statyti prieš sieną, kaip dekoraciją, arba naudoti kaip vietą vynuogių auginimui. O gal balkoną tiesiog padalinkite į dvi dalis – griliui ir sodui? Būkite kūrybingi ir džiaukitės savo aptvaru!

 

Apsodinimas

Balkono sodininkystė visada aktuali apartamentų gyventojams. Kad ir ką benaudotumėte – didelius ar mažus indus augalams, treliažus ar langinius vazonus – vidinio kiemo ar balkono sodininkystė yra puikus būdas suteikti spalvų ir jaudinančio grožio jūsų lauko erdvei. Kartu tai puiki proga išeiti į lauką. Jei balkonu naudojatės retai, įkurkite keletą sėdimų vietų, pasodinkite augalų ir stebėkite, ar nepradėsite dažniau ten lankytis. Kuo labiau būsite patenkinti savo balkono aplinka, tuo smarkiau dirbsite, norėdami ją patobulinti. Patys pasigaminkite unikalius sodininkystėje naudojamus indus, rinkdamiesi kuo įvairesnes spalvas. Nesvarbu, ką mėgstate labiau – spalvotus medelius, šviesių spalvų nedidelius serenčius ar vienametes melsves – užtruksite gana ilgai kol balkoną paversite patrauklia ir žavia vieta.

 

 

 

 

Jei norėsite uždangos (širmos) per visą fasadą, nuspręskite, ar tai turėtų būti kažkas pastovaus, kaip vijoklinė rožė ar eilė visada žaliuojančių augalų, o gal jums priimtinesni dideli įvairių gėlių vazonai, kuriuos galėtumėte keisti kada tik panorėję. Prisiminkite, jums nereikia pradėti uždangos nuo apačios. Galite pritaisyti lovelį arba dėžutę, pritvirtintą prie palangės, pradedant viršutiniu jūsų balkono turėklu, ir užpildykite jį vijokliniais augalais; tai suteiks privatumo labai trumpam.

 

Kadangi dažnai žvelgsite į balkoną pro langą, geriausia pasirinkti siauros spalvų paletės augalus. Taip išvengsite painiavos ir netvarkos anapus lango. Grupelė vazonų, apsodintų teminiu švelniai rožinių, baltų ir purpurinių augalų mišiniu, gali labai gražiai atrodyti lapingoje aplinkoje, kuomet miesto balkonas labiausiai tiktų visuomet žaliuojantiems simetriškiems augalams, tokiems kaip buksmedis arba lauras. Suteikiant jiems aiškias formas, simetriškos linijos pamėgdžiotų geometrines juos supančių pastatų linijas.

 

Kadangi balkonai tapo pasisėdėjimų vieta, nepamirškite kvapo, kai rinksitės skirtingas to paties augalo rūšis. Hiacintai ir smalkos pavasarį, o levandos ir lelijos vasarą pripildys jūsų balkoną ir su juo besiribojantį kambarį aromatu.

 

 

 

 

Patarimai, kaip susikurti balkono sodelį

Balkonas – tai privilegijuota privati erdvė, kur galite rasti paguodą, esančią per žingsnį nuo kasdienio gyvenimo poreikių. Tačiau jis taip pat turi savo mikroklimatą, todėl augalų auginimas balkone kelia tam tikrų iššūkių.

 

Vazonai

Įtaisydami vazoną į balkoną, sukeliate augalui stresines sąlygas, atskirdami jį nuo vėjo, lietaus ir saulės, ką jis turi, būdamas žemės lygyje. Todėl kai renkatės augalus, svarbu pasirinkti tuos, kurie galės iškęsti išskirtines sąlygas. O ir vazonas turi būti ne betkoks.
Plastikiniai arba stiklo pluošto vazonai paprastai esti šviesesni negu kiti ir išlaiko drėgmę daug ilgiau nei moliniai vazonai, todėl jie labai tinka balkono sodeliams. Reikia pakankamai stipraus vazono, kad šis atlaikytų smarkų vėją. Vazonas turėtų būti šiek tiek didesnis (15 cm gilesnis ir 10 cm platesnis) negu augalo šaknų užimama vieta. Didesni indai suteikia augalui daugiau šansų išgyventi nepalankiomis klimato sąlygomis.

 

Augalų negalima palikti nuolat vandens pripildytomis lėkštelėmis, jos turi būti nusausinamos. Vazono padas – puikus šio sproblemos sprendimas.

 

Augalai

Dėl įtemptų augimo sąlygų balkone, jame turėtų būti auginami tik stiprūs augalai. Augalų pasirinkimas priklauso nuo tokių sąlygų, kaip saulė, pavėsis ir temperatūra. Klimato sąlygos suintensyvėja uždaroje erdvėje, tokioje kaip balkonas. Plytinės sienos arba stiklas ir išklotos grindys sukuria savitą mikroklimatą, todėl prieš išleidžiant pinigus augalams, svarbu žinoti, kokie augalai tokiai vietai tinka, o kurie ne.

 

Daugelis vazonuose auginamų augalų prisitaiko prie savito balkono mikroklimato. Būtina pasirinkti augalus pagal tinkamumą aplinkai, tik paskui pagal individualią charakteristiką. Tikimybė išgyventi ankštose ir tamsiose vietose labiau būdinga augalams, mėgstantiems pavėsį, o augalai, prarandantys mažiau drėgmės, tokie kaip bambukas ar kiti žoliniai augalai, tinkami saulėtoms ir vėjuotoms vietovėms. Augalai su trapiais žiedais arba plačiais lapais gali neatlaikyti vėjo žalos ir saulės spindulių nudeginimų.

 

Jei norite užsiauginti širmą, geriau rinkitės tokius augalus, kaip rožė, kuri turi stiprų stiebą, skirtingai negu sausmedis, kurio minkštas ir švelnus ūselis per audrą bus nešamas vėjo. Jei jūsų balkoną apšviečia saulė arba jis yra pavėsyje, rinkitės augalus, mėgstančius saulę (pvz., pelargonijos) arba pavėsį (melsvės arba Valero sprigės), kurie džiaugtųsi tokiomis sąlygomis.

 

Mažame balkone kiekvienas augalas turi užsitikrinti sau vietą. Sodui nėra jokio skirtumo, jei viena dalis yra neryški, o kita žydi, tačiau kai vietos užtenka vos keliems vazonams, visi jie turi būti prižiūrėti.
Tai nereiškia, kad turėtų dominuoti spalvų margumynas – priešingai. Ribotame plote harmonija yra labai svarbi; juk nenorite maišyti nedarnių spalvų. Bet privalote išlaikyti augalus geriausiomis sąlygomis ir negailestingai pašalinti tuos, kurie prastai atrodo.

 

Žemės mišinys augalams

Norint, kad induose auginami augalai puikiai augtų ir išliktų sveiki, jiems reikalingas geriausias dirvožemis arba žemės mišinys. Geros kokybės žemės mišinys, kurio galima gauti visuose medelynuose ir pačioje gamtoje yra turtingas maisto medžiagų ir palankus vėdinimui bei nusausinimui.

 

Laistymas

Vazoninių augalų nelaistymas gali būti joms pražūtingas. Kadangi daugelis balkonų yra uždari ir lietaus vanduo negali jų pasiekti, svarbu balkono sodelyje įrengti laistymo sistemą. Tam puikiai tinka didelis vandens indas arba laistymo žarna, tvirtinama prie vonio ar virtuvinio čiaupo. Pretenzingesni gali įdiegti tikrą drėkinimo sistemą.

 

Tręšimas

Norint, jog augalai induose gerai augtų, reikėtų nuolat naudoti lėto skaidymosi trąšas. Skaitykite rekomendacijas, esančias ant pakuočių ir žinosite, kada ir kiek trąšų reikėtų naudoti.

Puikios sėdimos vietos, gražūs augalai nuostabiuose induose ir žaismingas aptvėrimas tėra pradiniai žingsniai gražaus balkono link. Kai turėsite šiuos pagrindus, pasirūpinkite ir papildomais aksesuarais: gražiomis lauko skulptūromis, inkilais, šviestuvais ar net specialiai sukurtais vandeniui atspariais meno piešiniais. Yra daugybė būdų sukurti linksmą ir malonią lauko erdvę, todėl nelaukite kitos dienos – dekoruokite savo balkoną jau šiandien.