Druskininkuose atidengti atminimo suoleliai iškilioms asmenybėms
230-ąjį jubiliejų švenčiančiuose Druskininkuose atidengti skulptoriaus R. Inčirausko sukurti atminimo suoleliai Druskininkams nusipelniusiems žmonėms: M. K. Čiurlioniui, K. Dineikai, Ž. Lipšicui, I. Fonbergui ir lenkų benduromenei.
„Ačiū Druskininkų gidams, kurie išsakė atminimo suolelių idėją ir bendruomenei bei verslui, kurie šią idėją palaikė. Šie suoleliai – tai atminimo ir pagarbos ženklas kurortą garsinusiems asmenims. Suoleliams vietas parinkome neatsitiktinai – jos susijusios su kiekviena asmenybe, jos gyvenimu ir darbais“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.
Druskininkų savivaldybės iniciatyva praeitą pavasarį buvo kviečiama įamžinti Druskininkams nusipelniusių žmonių atminimą. Šis siūlymas sulaukė palaikymo ir iš bendruomenės, ir iš verslo.
Po diskusijų su aktyviais bendruomenės nariais, buvo priimtas sprendimas Druskininkuose įrengti mažosios architektūros elementus – suolelius – kurie įprasmintų žymių druskininkiečių atminimą. Keturis jų įrengė Druskininkų savivaldybė.
Lenkų bendruomenei skirtą suolelį įrengė asociacija „Druskininkų klubas“.
Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas pažymėjo, kad garsių, kurorte kūrusių ir gyvenusių asmenybių buvo ne viena – lenkų rašytoja E.Ožeškova, poetas J.Čečiotas, rašytojas J.I.Kraševskis, visiems žinoma istorinė asmenybė J. Pilsudskis ir daugybė kitų.
Skulptoriaus R. Inčirausko sukurtame atminimo suolelyje vaizduojamas 1863 m. sukilimo herbas, kuris simbolizuoja trijų tautų vienybę (lietuvių, lenkų ir ukrainiečių) kovoje prieš carinės Rusijos grėsmę.
Suolelyje įrašyta J. Pilsudskio mintis apie Druskininkų miestą: „Druskininkai buvo Kūrėjo minčių staigmena ramybėje, kai jis nusišypsojo“.
Dar vieną suolelį, skirtą A. Dambrauskui, įrengs A. Dambrausko atminties įamžinimo paramos ir labdaros fondas.