Virš milijono vartotojų šiemet priims sprendimą pasirinkdami nepriklausomą elektros tiekėją

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Lietuvoje jau ne vienerius metus vyksta elektros rinkos dereguliavimo projektas – nuosekliai, iki 2023 m., atsisakoma monopolinių visuomeninio tiekėjo paslaugų ir sukuriamos sąlygos aktyviai veikti nepriklausomiems elektros energijos tiekėjams. Šie metai yra paskutiniai kai reikia pasirinkti savo nepriklausomą energijos tiekėją ir nors sprendimą priėmė jau daugiau nei trečdalis visų šalies elektros vartotojų, pasirinkti turi dar daugiau nei vienas milijonas.

Pernai pratęsus elektros tiekėjo pasirinkimo terminą, šiemet pasirinkti tiekėją turės tiek patenkantys į antrąjį liberalizacijos etapą, tiek į trečiąjį. Atitinkamai iki šių metų birželio 18 d. turi pasirinkti gyventojai sunaudojantys 1000–5000 kilovatvalandžių (kWh) energijos, o iki 2022 m. gruodžio 18 d. – visi likusieji.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad sprendimą priimti per šiuos metus turi didelė dalis vyresnio amžiaus gyventojų. Į paskutinį pokyčio etapą įtraukiami ir socialiai pažeidžiami gyventojai, namų bendrijos ir administratoriai, todėl svarbu net tik priimti sprendimą patiems, bet padėti pasirinkti savo artimiesiems.

Gyventojai rinktis naująjį tiekėją gali ir turi jau dabar, kadangi pasirinkti turės išties didelis klientų skaičius – rekomenduojama nelaukti paskutinės minutės.

Kas yra rinkos liberalizacija?

Visuomeninio tiekėjo paslaugų atsisakymas yra valstybės sprendimas nuosekliai panaikinti monopolines visuomeninio tiekimo sąlygas elektros energijos tiekimo buitiniams vartotojams rinkoje. Įsigaliojus šiems pokyčiams, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių gyventojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją – taip, kaip darome pvz. su mobiliojo ryšio tiekėjais.

Atsisakant visuomeninio tiekėjo paslaugų yra kuriamos sąlygos aktyviai, be monopolinio varžymo, veikti nepriklausomiems elektros tiekėjams, o atvirai konkuruojančios įmonės gali pasiūlyti geriausią kainos ir paslaugos kokybės santykį.

Konkurencinga elektros tiekimo rinka siūlo ir kitų naudingų sprendimų šalies gyventojams – naujas paslaugas, įvairesnius planus, palankesnius tarifus, išmaniuosius sprendimus ir pan. Tiekimo įmonėms konkuruojant, vartotojai gaus geresnį aptarnavimą ir galės rinktis iš įvairių siūlomų papildomų paslaugų.

Laiku nepasirinkus tiekėjo – garantinis tiekimas

Nepasirinkusiems nepriklausomo elektros tiekėjo energijos tiekimas nebus nutraukiamas – vartotojams bus teikiama laikina garantinio tiekimo paslauga, kuria rūpinsis bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

Garantinio tiekimo kaina bus perskaičiuojama kas mėnesį, atsižvelgiant į praėjusio mėnesio vidutinę biržos kainą ir pritaikant koeficientą 1,25 t. y. vidutinė elektros energijos biržos kaina padidinama 25 proc. Tai gali būti brangesnė paslauga, jei palyginti su kaina, kurią elektros vartotojas mokėtų pasirinkęs nepriklausomą elektros tiekėją.

Todėl gyventojai raginami pasinaudoti elektros tiekėjų pasiūlymais grįsta elektros rinka ir teikiama galimybe rinktis.

Susipažinti su įmonėmis, siūlančiomis pirkti elektros energiją Lietuvos gyventojams, galima svetainėje pasirinkitetiekeja.lt. Čia visi gyventojai ras svarbiausią informaciją apie galimybę rinktis tiekėją ir pagrindinius žingsnius atsisakant visuomeninio tiekimo monopolinių sąlygų Lietuvoje.

Vartotojai visą informaciją taip pat gali gauti ir telefonu +37062655565.