Vilniuje pradedama šildyti sostinės darželius ir sveikatos priežiūros įstaigas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Nuo šiandienos visuose darželiuose bei sveikatos priežiūros įstaigose prasideda šildymo sezonas. Ar pradėti šildymo sezoną įstaigoje, savo nuožiūra spręs patys įstaigų vadovai, o vilniečiai gyvenantys daugiabučiuose taip pat gali savarankiškai įjungti šildymą, jeigu tam pritaria dauguma namo gyventojų.

Šildymo sezono pradžia gydymo ir mokymo įstaigose skelbiama atsižvelgus į pastarųjų trijų parų vidutinę oro temperatūrą, kuri buvo žemesnė už +10°C.Stebint faktinę lauko temperatūrą ir artimiausias orų prognozes, šildymo sezonas Vilniaus daugiabučiuose kolkas dar nebus skelbiamas, dėl šildymo sezono pradžios bus sprendžiama šios savaitės pradžioje.

 

Tačiau sostinės daugiabučių gyventojai gali ir patys pasirinkti, kada įjungti šildymą: daugumos prašymu šildymą anksčiau gali įsijungti tie vilniečiai, kurių namų prižiūrėtojai tinkamai pasirūpino šildymo sistema. Sprendimas turi būti priimtas, kai daugiau kaip 50 proc. namo gyventojų sutinka pradėti šildymą anksčiau nei jis pradedamas bendrai visame mieste, ir tik tuose pastatuose, kurių šilumos punktai yra prijungti pagal nepriklausomą prijungimo schemą.

 

Šilumos punktai, prijungti pagal priklausomą schemą, gali būti pradėti šildyti tik savivaldybei paskelbus apie šildymo sezono pradžią. Jei pastatas yra paruoštas šildymo sezonui ir gyventojai priėmė sprendimą šildymą pradėti anksčiau, nei savivaldybė paskelbs šildymo sezono pradžią, pastato valdytojas praneša, jog šildymą norėtų pradėti anksčiau, VŠT visada atsižvelgs į poreikius ir neprieštaraus pradėti šildymą suderintu laiku.

Pasak Vilniaus šilumos tinklų Technikos direktoriaus Jevgenijaus Sakovičiaus, įmonė jau rugsėjo viduryje užbaigė visus būtiniausius darbus ir yra pasiruošusi pradėti šildymo sezoną.

„Pasiruošimą naujam šildymo sezonui pradedame kiekvieną pavasarį – modernizuojame šilumos gamybos įrenginius, atliekame trasų remontą ir renovacijas. Šįmet nuo gegužės iki rugsėjo vidurio perdavimo tinkle atlikome 42 šilumos trasų hidraulinius bandymus ir pašalinome nustatytus defektus, daugiausia jų buvo užfiksuota Žirmūnų mikrorajone ir Senamiestyje.

 

Atlikome ypač didelio masto Pilaitės trasų remontą, vykdėme visų šilumos gamybos pagrindinių ir pagalbinių įrenginių (garo ir vandens šildymo katilų, garo turbinų, dujų ir mazuto tiekimo įrenginių, slėginių indų ir vamzdynų, sukamųjų mechanizmų, termofikacinių įrenginių, elektros ir automatikos įrenginių) remontus“, – sako J. Sakovičius. VŠT atstovo teigimu, įmonė vien šilumos trasų rekonstrukcijoms šiemet skyrė apie 2,6 mln. eurų ir pateikė 11 paraiškų Europos Sąjungos paramai gauti dėl šilumos trasų modernizavimo.

Pastaraisiais metais šildymo sezonas Vilniuje buvo pradėtas spalio pradžioje: 2014-aisias – spalio 22 d., 2015-aisiais – spalio 8 d., o 2016-aisiais – spalio 6 d., pernai – spalio 5 d. Pradedant naują šildymo sezoną pirmiausia pradedami šildyti sostinės darželiai ir mokyklos, gydymo įstaigos ir tik po to – gyvenamųjų rajonų daugiabučiai ir įmonės.