„VILNIAUS VANDENYS“ kviečia iš šešėlio trauktis savavališkai prisijungusius klientus

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
„Vilniaus vandenys“ skelbia akciją. Du mėnesius – nuo šių metų lapkričio iki pat metų galo – gyventojai gali kreiptis į bendrovę ir pranešti apie savavališką prisijungimą prie centralizuoto vandentiekio ir nuotekų tvarkymo tinklo. Gyventojams, dėl įvairių priežasčių tapusiems neteisėtais klientais, nebus taikomos sankcijos. Jie gaus visą reikalingą įmonės specialistų pagalbą ir galės iškart teisėtai naudotis paslaugomis, o būtinus dokumentus susitvarkyti per metus.

Nebaudžiami už padarytą nusižengimą Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų miestų bei rajonų gyventojai toliau galės naudotis centralizuoto vandentiekio ir nuotekų tvarkymo tinklais. Laikinai nuotekų tvarkymo paslauga bus teikiama ir tiems klientams, kurie prie centralizuoto nuotakyno dabar yra savavališkai prijungę savo paviršinių (lietaus) nuotekų tinklus. Tikimasi, kad akcija leis patikslinti realiai aptarnaujamų klientų skaičių, o tai įmonei padės tinkamai planuoti tinklų plėtrą ir mažinti patiriamus nuostolius.

„Susiduriame su situacija, kad patiekiame daugiau vandens, nei deklaruoja klientai. Dalį nuostolių lemia nesandarūs tinklai, o kitą dalį – vagystės. Dėl neteisėtų gyventojų prisijungimų prie lietaus ir nuotekų tinklų turime tvarkyti ir didesnius nuotekų kiekius. Taip ne tik įmonė patiria didesnes veiklos sąnaudas, bet ir tvarkingai už paslaugas mokantys klientai yra priversti padengti susidariusius nuostolius. Todėl ir norime išsiaiškinti tikrąjį klientų skaičių. Mūsų tikslas yra ne bausti, o padėti jiems tapti teisėtais klientais“, – sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Šiuo metu bendrovė „Vilniaus vandenys“ turi galimybę pati nustatyti neteisėtus prisijungimo atvejus arba buitinių ir paviršinių nuotekų tinklų pažeidimus. Pavyzdžiui, kai prasideda stipri liūtis, kai kurios nuotekų siurblinės itin greitai prisipildo. Apie tai praneša elektroninė stebėjimo sistema, tad lengvai galima identifikuoti miesto gatves, kuriose, galimai, gausu nelegalių prisijungimų prie nuotekų tvarkymo sistemos. Tokiose vietose specialistai vamzdynus tikrina dūmus generuojančiu įrenginiu.

Pasirinktos gatvės atkarpoje dūmai ventiliatoriumi pučiami į nuotekų tinklą, šie sklaidosi vamzdyne ir kyla pro atviras angas (šulinių liukus, paviršinių nuotekų groteles, namų lietvamzdžius, netinkamai prijungtus vidaus tinklus voniose ar tualetuose). Tokiu būdu iš kylančių dūmų galima lengvai pastebėti, kur nusidriekę tinklai ir yra savavališki prisijungimai.

Pasinaudoti akcija galima iki šių metų gruodžio 31 dienos. Pasibaigus šiam laikotarpiui, specialistai žada tęsti tinklų patikrinimus dūmais ir, kaip numatyta teisės aktuose, bausti pažeidėjus.

Pranešti apie savavališką prisijungimą prie „Vilniaus vandenų“ tinklų galima atvykus į KLIENTŲ APTARNAVIMO SKYRIUS arba susisiekus el. paštu info@vv.lt. Gyventojai turi pateikti PRAŠYMĄ ir šiuos dokumentus:
– Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
– Nuosavybės teisę į pastatą (namą, namo dalį, patalpas) ir (arba) nuosavybės teisę į žemės sklypą patvirtinančio dokumento kopiją;
– Tinklo geodezinę išpildomąją nuotrauką (jei turi);
– Žemės sklypo ribų planą.

Per metus bus galima susitvarkyti ir kitus reikalingus dokumentus.

Norint sudaryti neterminuotą sutartį ir įteisinti prisijungimą prie VANDENTIEKIO tinklų, reikės pateikti šiuos dokumentus:
– Vamzdyno hidraulinio bandymo aktą;
– Mikrobiologinio vandens tyrimo aktą;
– Geodezinę vandentiekio išpildomąją nuotrauką;
– Privačių tinklų statytojų sutikimą prijungti prie privačių vandentiekio tinklų (jei prisijungta prie privačių vandentiekio tinklų).

Norit sudaryti neterminuotą sutartį ir įteisinti prisijungimą prie NUOTEKŲ tinklų, reikės pateikti šiuos dokumentus:
– Geodezinę nuotekų tinklų išpildomąją nuotrauką;
– TV diagnostikos ataskaitą;
– Privačių tinklų statytojų sutikimą prisijungti prie privačių nuotekų tinklų (jei prisijungta prie privačių nuotekų tinklų).

Svarbu! Jeigu prie bendrovės nuotekų tinklo yra prijungtos paviršinės (lietaus) nuotekos, neterminuotai sutarčiai sudaryti jos privalo būti atjungtos nuo tinklo per terminuotos sutarties galiojimo laiką.