Vilniaus rajono savivaldybė fiksuoja statybos leidimų skaičiaus augimą

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Lietuvos savivaldybių indeksą kasmet sudarančio Lietuvos laisvosios rinkos instituto vertinimu, savivaldybių administracijų išduodami su statybomis susiję leidimai yra vienas iš gerovės savivaldybėse kriterijus.

Kuo daugiau tokių leidimų išduodama – tuo didesnį verslo, ekonomikos aktyvumą tai rodo savivaldybėje.

 

Taip pat tai gali reikšti, kad čia leidimų gavimo procesas yra sklandus ir greitas. Atitinkamai, tokiai savivaldybei pagal šį rodiklį skiriamas geresnis įvertinimas sudarant Lietuvos savivaldybių indeksą. Sudarant Lietuvos savivaldybių indeksą, Vilniaus rajono savivaldybei pagal išduodamų statybos leidimų rodiklį metų metus buvo skiriamas aukštas įvertinimas.

 

Šiemet Vilniaus rajono savivaldybė fiksuoja statybos leidimų skaičiaus augimą. Per šių metų pirmąjį pusmetį Vilniaus rajono savivaldybės administracija išdavė 766 statybos leidimus. Tai yra antrasis rodiklis šalyje po Vilniaus miesto savivaldybės, kuri per pirmuosius šešis 2020 metų mėnesius išdavė 1 040 leidimų. Per tą patį praėjusių metų laikotarpį Vilniaus rajono savivaldybės administracija išdavė 517 leidimų, t. y. šiemet per 6 mėnesius išdavė jų 249 daugiau.

 

Už aštuonis šių metų mėnesius savivaldybės administracija išdavė 1 019 leidimų, o per tą patį praėjusių metų laikotarpį 299 leidimais mažiau – 720. Vilniaus rajono savivaldybės merę Mariją Rekst džiugina vis didėjantis gyventojų skaičius, kurį kaip tik atspindi augantis statybos leidimų skaičius. „Gyventojai noriai kuriasi Vilniaus rajone. Mūsų rajono patrauklumą kuria ne tik nuostabi gamta, bet ir vystoma kelių infrastruktūra, plečiama ugdymo įstaigų infrastruktūra. Savivaldybė ne tik stato naujas ir modernizuoja esamas mokyklas, bei darželius, bet taip pat siūlo labai patrauklias jų lankymo sąlygas.

 

Vilniaus rajone taikomi itin konkurencingi mokesčiai už ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymą, Vilniaus rajono savivaldybės meno ir muzikos mokyklų lankymo įkainiai yra vieni mažiausių Lietuvoje, o Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos lankymas išvis yra nemokamas.

 

Gyventojai vertina gyvenimo Vilniaus rajone privalumus ir noriai čia kuriasi, o ši tendencija kaip tik atsispindi išduodant statybos leidimus ir fiksuojant jų skaičiaus augimą“, – sako Vilniaus rajono vadovė. Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriausvedėjo pavaduotojo, l. e. vedėjo pareigas Michalo Kunickio teigimu, padidėjęs išduodamų statybos leidimų skaičius ženkliai padidino darbuotojų apkrovimą, tačiau kartu sako, kad skyrius stengiasi darbus vykdyti operatyviai ir laiku.