Tyrimas atskleidė: kas trečiam lietuviui svarbu, kad namai būtų prie gamtos

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
37 proc. lietuvių renkantis nuosavą būstą itin svarbu gamtos artumas, tai atskleidė šią vasarą atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa. 

„Lietuviai nekilnojamam turtui kelia vis aukštesnius reikalavimus ir mes tai matome kaip itin pozityvų dalyką, nes aukštesni reikalavimai reiškia aukštesnę kokybę, o pastaroji – kokybės prasme augančią šalies NT rinką.

 

Tai, kad žmonės vis daugiaugiai dėmesio skiria gamtos artumui prie namų, pradėjome pastebėti prieš keletą metų ir siejame šį norą su dar labiau padidėjusiu žmonių gyvenimo tempu. Grįžę namo jie nori rasti savo ramybės oazę čiapat, vos išėjus pro duris, o ne važiuoti į mišką keliolika kilometrų, todėl ir atsiranda poreikis, kad nuosavi namai būtų šalia gamtos“, – apklausos duomenis komentuoja Donatas Daunys, tyrimą inicijavusios nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „HOMA Development“ vadovas.

Pasak jo, statyti objektus gamtos apsuptyje, bet ir netoli svarbiausių miesto objektų, bent Vilniuje, darosi vis sunkiau: „Visi norime išsaugoti Vilniaus išskirtinį žalumą, todėl plotų naujai statybai mieste lieka vis mažiau.

Dėl to NT vystytojai renkasi sklypus tolėliau nuo centro, bet su gamta šalia, ir stato nebe atskirus objektus, o visus kvartalus su pilna infrastruktūra: parduotuvėmis, darželiais, grožio salonais ir pan. Tai leidžia gyventojams turėti dalį visų miesto centre esančių malonumų visai šalia namų ir kartu gyventi gamtos apsuptyje“.

NT bendrovės vadovui antrina ir psichologė Genovaitė Petronienė: „Tai, kokie ir kur yra namai, daro didelę įtaką psichologinei žmonių savijautai. Tik ne visi žmonės tai geba identifikuoti. Gamta, žaluma pro langus yra itin svarbus geros savijautos aspektas – nustatyta, kad gamta žmones veikia atpalaiduojančiai ir harmonizuojančiai, todėl jos aplink namus būti privalo“, – pataria G. Petronienė.

Apklausą NT vystytojo „HOMA“ užsakymu atliko tyrimų bendrovė „Spinter“, „Omnibus“ tyrimo metodu šių metų birželio mėn. buvo apklausti 1015 respondentų visoje Lietuvoje.

Daugiau apie HOMA – interneto svetainėje www.homa.lt.