Šiemet Lietuvoje pradedama liberalizuoti elektros energijos rinka

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Jūs galėsite rinktis, iš ko pageidausite pirkti elektros energiją.

Pasistengėme paprastai pateikti pagrindinius klausimus, kad būtumėte pasirengę ir nepraleistumėte svarbios informacijos:

Kaip rinka bus liberalizuojama?

 

Visi šalies gyventojai (buitiniai vartotojai) pagal savo objekte suvartojamą elektros energijos kiekį bus suskirstyti į tris etapus. Pasirašyti sutartis su pageidaujamais tiekėjais būsite kviečiami pagal šiuos etapus.

Kaip žinoti, kuriam etapui esate priskirtas?

 

Apie tai būsite informuoti oficialiai Jūsų nurodytais kontaktais. Priskyrimas konkrečiam etapui bus vykdomas, remiantis vidutiniu suvartojamos elektros energijos kiekiu objekte per metus:

iki 2020 m. gruodžio 10 d. – sutartis su pasirinktais nepriklausomais tiekėjais bus raginami sudaryti vartotojai, kurie nuo 2019 m. birželio 1 d. iki 2020 m. gegužės 31 d. objekte suvartojo ne mažiau kaip 5000 kWh, taip pat tie, kurių objektai prijungti prie vidutinės įtampos elektros tinklų;

– iki 2021 m. gruodžio 10 d. – vartotojai, kurie nuo 2020 m. birželio 1 d. iki 2021 m. gegužės 31 d. objekte suvartojo ne mažiau nei 1000 kWh;

– iki 2022 m. gruodžio 10 d. – visi likę vartotojai, kuriems elektra tiekiama visuomenine elektros energijos kaina.

Kaip pasirinkti nepriklausomą tiekėją?

 

Sprendimą, iš ko pageidaujate pirkti elektros energiją, galėsite priimti savo nuožiūra: pagal tai, kurio nepriklausomo tiekėjo pasiūlymas Jums tinkamiausias, ar labiausiai atitiks Jūsų poreikius.

 

Nepriklausomų tiekėjų sąrašai skelbiami Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos svetainėje www.vert.lt. UAB „Ignitis“ taip pat yra nepriklausomas tiekėjas, todėl siūlys nepriklausomo elektros energijos tiekimo paslaugą.

Ar bus galima pasirašyti sutartį su „Ignitis“, kaip nepriklausomu tiekėju?

 

Sutartį su UAB „Ignitis“, kaip nepriklausomu tiekėju, taip pat galėsite sudaryti. Stebėkite mūsų naujienas (spauskite ant mygtuko apačioje) ir mes Jus pirmus informuosime apie mūsų nepriklausomo elektros energijos tiekimo pasiūlymus bei liberalizavimo eigą.

Ar galima pasirinkti nepriklausomą tiekėją anksčiau nei prasidės elektros energijos liberalizavimo etapas, kuriame būsite Jūs? Į kitus etapus patekę vartotojai turės pasirinkimą: laukti savo eilės arba nedelsti ir pasirašyti sutartį su pageidaujamu nepriklausomu tiekėju iškart.

Kas bus, jei laiku nepriimsite sprendimo?

 

Jei iki Jūsų etapui nustatyto laiko nepasirašysite su nepriklausomu tiekėju sutarties, Jums ne ilgiau kaip 6 mėnesius bus taikomas garantinis elektros energijos tiekimas, kurį užtikrins AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

 

Garantinio tiekimo kaina bus perskaičiuojama kas mėnesį, atsižvelgiant į praėjusio mėnesio vidutinę biržos kainą ir pritaikius koeficientą 1,25. Papildomai su ESO turėsite atsiskaityti už tinklo paslaugas – elektros energijos persiuntimą ir su tuo susijusias paslaugas.

Daugiau informacijos apie elektros energijos rinkos liberalizavimą galite rasti čia.