Projektas „Rinktinės URBAN“ – konkurso „Už darnią plėtrą“ laimėtojas
„Simboliška, kad būtent projektas „Rinktinės URBAN“ laimėjo „Ateities projekto“ kategorijoje. Iš tiesų apleistame Vilniaus centre esančiame sklype pradėjome kurti ateities miestą – patogius, jaukius, ekonomiškus namus šiuolaikiškam žmogui. Žmogui, kuris yra veiklus, aktyvus, siekia karjeros – ateities Vilniaus kūrėjui“, – kalbėjo Saulius Putrimas, bendrovės Merko statyba generalinis direktorius.
Kvartalas „Rinktinės URBAN“ iškilo unikalioje Vilniaus vietoje – tarp Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių, priešais buvusį „Žalgirio“ stadioną. Apleistas plotas Vilniaus centre virsta jaukiu gyvenamuoju kvartalu: čia jau pastatyti ir statomi gyvenamieji namai, viešbutis, nutiesta gatvė. Ir projektuojant, ir statant šį kvartalą galvota apie tai, kad jis darniai įsikomponuotų į aplinką, kad statant namus būtų laikomasi visų aplinkosaugos reikalavimų, kad gyventi čia būtų jauku, patogu, ekonomiška. Kompleksą projektavo dvi architektų įmonės: UAB „Unitectus“, architektas Dainius Čepurna, ir Tado Balčiūno architektūros biuras.
„Rinktinės URBAN“ buvo įvertintas kaip projektas, vystomas centrinėje Vilniaus dalyje – kompaktiškoje, prieš tai apleistoje teritorijoje. Tai geras miesto centro atgaivinimo pavyzdys, kai nauji objektai kyla ne pakraščiuose, o ten, kur jau yra sukurta infrastruktūra: aplinka atnaujinama, gyventojai ir verslas skatinami atsigręžti į miesto centrą. Pastatai statomi darnoje su aplinka, vystytojas – atsakinga ir teigiamą patirtį turinti bendrovė. Tai ir buvo vieni pagrindinių argumentų, kodėl „Rinktinės URBAN“ tapo nugalėtoju. Dabar jis įvertintas „Ateities projekto“ kategorijoje, nes darbai dar tęsiami, kyla nauji namai. Manau, kai kompleksas bus baigtas, „Rinktinės URBAN“ bus realus pretendentas ir į pagrindinį konkurso „Už darnią plėtrą“ prizą“, – komentavo sprendimą komisijos pirmininkas ir LNTPA direktorius Mindaugas Statulevičius.
Projektą įvertino ir pirkėjai
UAB Merko statyba projektas „Rinktinės URBAN“ realizuojamas dviem etapais. Komplekse šiuo metu jau pastatyti du aštuonių aukštų ir vienas penkių aukštų gyvenamasis namas, kuriuose įrengta 126 butai, bei viešbutis. Šalia kyla antrojo etapo pastatai – dar trys šešių – devynių aukštų daugiabučiai, kuriuose 2020 metais naujakuriai galės įsikurti 186 butuose. Pirmojo etapo namai jau baigti ir priduoti eksploatacijai, didžioji jų dalis turi savininkus: neparduotų liko mažiau nei dvidešimt butų. Jau prasidėjo ir antrojo etapo namų statybos, po savaitės bus galima pradėti rezervuoti butus.
„Rinktinės URBAN“ gyvenamieji namai yra ne tik geroje vietoje, patogiai išplanuoti, bet pagalvota ir apie kuo mažesnes jų eksploatacijos išlaidas. Daugiabučiai bus A klasės energinio naudingumo. Namai bus šildomi centriniu šildymu su individualia buto šilumos apskaita. Kiekvienas pastatas turės atskirą centralizuotą rekuperacinę vėdinimo sistemą.
Po pastatais bus dviejų aukštų automobilių parkavimo aikštelės, kuriose bus įrengtos automobilių parkavimo vietos su elektros įkrovimo stotelėmis („Home box“). Elektros įkrovimo stotelės ( „City charge“ ) bus įrengtos ir lauke. Šalia automobilių parkavimo vietų bus ir dviračių saugyklos bei dviračių taisymo savitarnos stotelės.
Pirmasis Baltijos šalyse viešbutis su BREEAM sertifikatu
Šalia gyvenamųjų namų „Rinktinės URBAN“ komplekse yra kompercinės patalpos ir viešbutis „ibis“, kuris atitinka tarptautinį tvariųjų pastatų standartą BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) „New Construction“ pirminiu sertifikatu, lygis „Good“. Tokio pat lygio galutinis BREEAM sertifikatas už įdiegtą standartą statybos metu bus įteiktas artimiausiu metu. Baltijos šalyse tai pirmasis viešbutis, suprojektuotas ir pastatytas pagal pasaulyje aukščiausią tvariųjų pastatų standartą BREEAM. Statydama šį viešbutį UAB Merko statyba naudojo pastato informacinį modeliavimą BIM (angl. Building Information Management) ne tik projektavimo, bet ir statybos darbams. Taikant šią technologiją visi darbai vyko sklandžiai, nenuklystant nuo grafiko.