Prasideda šiluminių trasų hidrauliniai bandymai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Gegužė, tai tas mėnuo, kuomet prasideda visų vilniečių gyvenančiu daugiabučiuose nelaukiamas laikas – šiluminių trasų hidrauliniai bandymai, kada kuriam laikui išjungiamas karštas vanduo. 

Vilniaus šilumos tinklai dalinasi informacija, kodėl reikia atlikti hidraulinius bandymus ir kodėl išjungiamas karštas vanduo.

 

Siūlome pasitikrinti ir pasiruošti, toms kelioms dienoms be karšto vandens. Informaciją apie jūsų name planuojamą karšto vandens išjungimą rasite čia.

 

Kiekviena centralizuoto šilumos tiekimo įmonė įstatymų nustatyta tvarka pasibaigus šildymo sezonui privalo atlikti šilumos tinklų (vamzdynų) profilaktiką ir pasiruošti naujam šildymo sezonui. Todėl nuo gegužės iki spalio mėnesio Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) tikrina šilumos vamzdynų būklę, vykdo suplanuotus šilumos tinklų remonto darbus, siekdama išvengti galimų avarijų ir užtikrinti kokybišką bei patikimą šilumos tiekimą gyventojams būsimo sezono metu. Šilumos tinklų būklė tikrinama atliekant hidraulinius bandymus, nes tai patikimiausias būdas aptikti vamzdynų defektus: įtrūkimus, pralaidumą, deformacijas.

 

Tokie vamzdynų defektai lemia nekokybišką ir nepatikimą šilumos tiekimą vartotojams bei šilumos perdavimo nuostolius tinkluose. Atliekant hidraulinius bandymus tikrinamas šilumos trasų stiprumas ir sandarumas. Tai patikimiausias būdas sumažinti avarinių situacijų riziką žiemą. Ištikus avarinei situacijai, šilumos tiekimą tektų visiškai nutraukti, o tai sukeltų daug didesnių nepatogumų negu trumpalaikis karšto vandens nebuvimas šiltuoju metų laiku. Įprastai vienos atkarpos hidrauliniai bandymai su vamzdynų sandarumo patikra užtrunka kelias valandas.

 

Jei bandymų metu defektų nenustatoma, karšto vandens tiekimas gali būti atnaujintas jau tą pačią dieną. Jei nustatomi vamzdynų defektai, karšto vandens tiekimas gali būti atnaujinamas tik po to, kai visi defektai yra pašalinti. Defektų šalinimo laikas priklauso nuo jų sudėtingumo ir kiekio. Įprastai defektų šalinimas ir remontas trunka 1–2 paras, tik retais atvejais 4–5 paras. Daugiau informacijos apie hidraulinius bandymus trumpame video:

Apie užbaigtą vamzdynų patikrą, jų remonto pabaigą ir apie karšto vandens tiekimo atnaujinimą VŠT praneša namo administratoriui arba bendrijos pirmininkui arba šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojui. Tačiau karštas vanduo gyventojams pradedamas tiekti tik po to, kai namo šilumos punkte prižiūrėtojas įjungia atitinkamus įrenginius. Informacija apie planuojamą karšto vandens išjungimą dėl hidraulinių bandymų ir vamzdynų remonto teikiama VŠT klientų aptarnavimo tel. 1840 ir bendrovės tinklapyje www.chc.lt („Karšto vandens išjungimai“).

 

Skelbimus apie planuojamus ir vykdomus darbus šilumos tinkluose daugiabučio namo administratorius arba bendrijos atstovas dažniausiai iškabina laiptinių skelbimų lentose. Vilniaus miesto gyventojai apie laikiną karšto vandens išjungimą jų namuose gali sužinoti iš anksto gavę pranešimą el. paštu arba SMS žinute, jei yra pateikę savo kontaktinius duomenis VŠT savitarnos svetainėje (www.savitarna.chc.lt).