Pradėjusi taupyti mergina per dvejus metus įsikūrė nuosavame būste

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Prieš keletą metų apie nuosavą būstą svajojusi vilnietė Jurgita M. šiandien džiaugiasi nauju butu sostinės Antakalnio rajone. Tačiau, kad svajonė taptų realybe, moteriai reikėjo iš esmės pakeisti savo kasdieninių išlaidų įpročius ir pradėti taupyti.

Tikslas – pradinė būsto kredito įmoka

„Gyvenime atėjo laikas, kai supratau, kad užtenka gyventi nuomojamame bute, metas turėti nuosavą kampelį. Įsigyti būstą nebuvo lengva – neturėjau pakankamai santaupų, tad nusprendžiau pradėti taupyti. Užsibrėžiau sau tikslą – sukaupti kuo daugiau pinigų pradinei būsto kredito įmokai“, – apie beveik dvejus metus trukusio taupymo pradžią pasakoja Jurgita.

Pasak merginos, iki to laiko jai niekada neteko nuosekliai taupyti. „Gavusi atlyginimą kiekvieną mėnesį nevengdavau įsigyti naujų drabužių, geresnės kosmetikos ar pasilepinti vakarienėmis mieste. Tačiau supratau, kad su tokiu požiūriu man niekada nepavyks sutaupyti didelės sumos. Pirmasis žingsnis, kurį padariau, – savo banke sudariau kaupiamojo indėlio sutartį. Taip kiekvieną mėnesį 200 eurų iš mano atlyginimo nukeliaudavo į kitą sąskaitą, skirtą taupyti“, – prisimena mergina.

Kaip pasakoja Jurgita, nors iš pradžių atrodė, kad sutaupyti nemažai pinigų bus sunku, jau po kelių mėnesių sąskaitoje buvo sukaupta keturženklė suma. Tai, pasak merginos, tapo dar didesne paskata, ir ji pradėjo ieškoti papildomų taupymo galimybių.

„Atsidariau savo banko sąskaitą ir tiesiog pradėjau analizuoti išlaidas, t. y. skaičiuoti, kur kasdien išleidžiu dalį savo pinigų, galvoti, kaip galėčiau sutaupyti. Vienas dalykas, kuris mane labai nustebino, tai išlaidos kavai, – patirtimi dalijasi mergina. – Darbo dieną per pietų pertrauką užsukdavau į šalia veikiančią kavinukę puodeliui kavos. Nors niekada nestebėjau, kiek puodelių išgeriu ir kiek jiems išleidžiu, tačiau atsidariusi banko sąskaitą paskaičiavau – tai beveik 50 eurų kiekvieną mėnesį.“

Taip Jurgita nusprendė kavą darytis darbe arba namuose. „Vienintelės mano išlaidos – puodelis-termosas“, – juokiasi pašnekovė.

Sugalvojo taupymo sistemą

Mergina pastebi, kad taupant, o ypač jau turint kažkokią sukauptą sumą, apima azartas. Tad dar vienas sprendimas, kurį ji priėmė, tai įsigyti tik apgalvotus ir reikalingus daiktus.

„Anksčiau mėgau pirkti kosmetiką, kvepalus, drabužius netgi tada, kai jų nereikėdavo, t. y. norėdavau naujesnio, geresnio daikto, susigundydavau akcijomis. Tik vėliau supratau, kad tai nereikalingas pinigų švaistymas, todėl naujų veido kremų, lūpų dažų, šampūnų ar kitų priežiūros prekių nepirkdavau tol, kol nesunaudodavau turimų.

Atsidariusi spintą pamačiau, kad turiu daugybę beveik naujų ir nedėvėtų drabužių. Kadangi jų nenešiojau, nusprendžiau parduoti. Pasinaudojau populiariu lietuvišku puslapiu internete ir nemažą dalį nedėvimos aprangos pavyko parduoti. Suma nebuvo didelė, tačiau vis tiek pasisekė padidinti santaupas ir atlaisvinti vietos spintoje“, – šypsosi Jurgita.

Moteris sako, kad daug kam gali pasirodyti, jog taupant nebelieka pinigų pramogoms, tačiau taip nėra. Pasak jos, tiesiog reikia turėti tinkamą planą ir tokiems norams pinigų rasti nebus sunku.
„Namuose sugalvojau naudoti vokelių sistemą – kiekvieną mėnesį į paprastus popierinius vokelius įdėdavau tam tikroms išlaidoms iš anksto numatytas pinigų sumas. Vienas iš vokelių buvo skirtas pramogoms. Taisyklė buvo paprasta – neišleisti daugiau pinigų, negu yra vokeliuose.

Dar vienas dalykas, kurio atsisakiau, tai pietų valgymas kavinėse. Darbo dienomis dažnai pietaudavau mieste. Atrodė, kad tuo pat metu ne tik pavalgydavau, bet ir pakeisdavau aplinką. Tačiau pradėjusi taupyti maistą stengdavausi gaminti namuose ir neštis į darbą, o papietavusi tiesiog išeidavau šiek tiek pasivaikščioti. Galima sakyti, kad taip mano maisto racionas tapo sveikesnis“, – tvirtina pašnekovė.

 

Pakeitė požiūrį į asmeninius finansus

Dabar Jurgita jau daugiau negu metus gyvena savo naujame dviejų kambarių bute. Svajonę įgyvendinusi moteris sako, kad, nors pinigų pradinei būsto kredito įmokai pavyko sutaupyti nemažai, vis tik dalį reikiamos sumos pridėjo tėvai.

Kaip prisipažįsta mergina, dabar griežto taupymo režimo kasdieniniame gyvenime nebetaiko, tačiau pagrindinių finansų tvarkymo taisyklių laikosi iki šiol.

„Puodeliu kavos ir vėl dažniau pasilepinu mieste, vokelių su pinigais namuose taip pat nebelaikau, tačiau supratimas apie pinigų vertę išliko iki šiol. Tvarkydama savo finansus, vadovaujuosi tuo pačiu taupymo principu – nepirkti to, ką jau turiu, ir nešvaistyti pinigų tiems daiktams, kurių man tuo metu visiškai nereikia“, – sako moteris.