Pradedamas šildymo sezonas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Panevėžio mieste nuo antradienio pradedamas šildymo sezonas. Kiek vėliau apie šildymo sezono pradžią paskelbė ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Panevėžio savivaldybės teigimu, už šildymo sezono pradžią mieste pasisakė apie 80 proc. švietimo įstaigų.

Kaip pranešė savivaldybė, biudžetinių įstaigų, įmonių ir organizacijų, gyvenamųjų namų ir kitų šilumos vartotojų, turinčių parengties šildymo sezonui aktus, patalpos sušils per 3 dienas.

Panevėžyje daugelio miesto daugiabučių šilumos punktai yra modernizuoti, – oro temperatūrai pasiekus apie 10 laipsnių šilumos, jie išsijungia automatiškai.

Daugiabučių namų gyventojai šildymo sezoną pradės savo nuožiūra. Jeigu gyventojai norės šildymo sezoną pradėti vėliau, tam turės pritarti daugiau nei pusė namo gyventojų.

Nuo pirmadienio sostinės ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo, taip pat sveikatos priežiūros įstaigose pradedamas šildymo sezonas ir sostinėje. Ar pradėti šildymo sezoną įstaigoje, savo nuožiūra spręs patys įstaigų vadovai.

 

Centrinis šildymas sostinės daugiabučiuose įprastine tvarka bus įjungtas, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra bus žemesnė nei 10 laipsnių šilumos. Tiesa, vilniečiai gyvenantys daugiabučiuose taip pat gali savarankiškai anksčiau įjungti šildymą, jeigu tam pritaria dauguma namo gyventojų.

„Stebime faktinę lauko temperatūrą ir artimiausias orų prognozes. Šildymo sezonas Vilniaus daugiabučiuose šią savaitę dar nebus skelbiamas, nes dideli šalčiai nepuola. Jei visgi užkluptų, greitai reaguotume ir paleistume šildymą truputį anksčiau. Tačiau ugdymo ir sveikatos priežiūros įstaigose būtina palaikyti didesnę temperatūrą“, – kalbėjo Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Stebint faktinę lauko temperatūrą ir artimiausias orų prognozes, šildymo sezonas Vilniaus daugiabučiuose šią savaitę dar nebus skelbiamas, dėl šildymo sezono pradžios bus sprendžiama kitos savaitės pradžioje. Šią savaitę Vilniuje turėtų atšilti iki 15°C.

Savivaldybės teigimu, sostinės daugiabučių gyventojai gali ir patys pasirinkti, kada įjungti šildymą: daugumos prašymu šildymą anksčiau gali įsijungti tie vilniečiai, kurių namų prižiūrėtojai tinkamai pasirūpino šildymo sistema. Sprendimas turi būti priimtas, kai daugiau kaip 50 proc. namo gyventojų sutinka pradėti šildymą anksčiau nei jis pradedamas bendrai visame mieste, ir tik tuose pastatuose, kurių šilumos punktai yra prijungti pagal nepriklausomą prijungimo schemą.

Šilumos punktai, prijungti pagal priklausomą schemą, gali būti pradėti šildyti tik savivaldybei paskelbus apie šildymo sezono pradžią. Jei pastatas yra paruoštas šildymo sezonui ir gyventojai priėmė sprendimą šildymą pradėti anksčiau, nei savivaldybė paskelbs šildymo sezono pradžią, pastato valdytojas praneša, jog šildymą norėtų pradėti anksčiau, VŠT visada atsižvelgs į poreikius ir neprieštaraus pradėti šildymą suderintu laiku.

Pastaraisiais metais šildymo sezonas Vilniuje buvo pradėtas spalio pradžioje: 2014-aisias – spalio 22 d., 2015-aisiais – spalio 8 d., o 2016-aisiais – spalio 6 d., 2017 m. – spalio 5 d., pernai – spalio 4 d. Pradedant naują šildymo sezoną pirmiausia pradedami šildyti sostinės darželiai ir mokyklos, gydymo įstaigos ir tik po to – gyvenamųjų rajonų daugiabučiai ir įmonės.

Kauno, Klaipėdos, Šiaulių bei Alytaus savivaldybių atstovai BNS pirmadienį nurodė, kad šildymo sezono pradėti dar neplanuoja.

Klaipėdos sprendimą Eltai patvirtino Klaipėdos miesto savivaldybės viešųjų ryšių specialistas Vitalijus Čiapas.

„Mes neskubame. Stebime oro prognozes ir kol kas neplanuojame. Pernai ugdymo įstaigose šildymo sezoną pradėjome spalio 4 d., o daugiabučiams – spalio 18 d.“, – sakė V. Čiapas.

Pernai sostinės vaikų darželiuose ir gydymo įstaigose šildymas įjungtas rugsėjo pabaigoje, o dauguma miestų šildymo sezono pradžią paskelbė spalio pradžioje.

Šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra tris paras iš eilės būna žemesnė nei 10 laipsnių.

Pirmadienio naktį kai kur šalyje buvo užfiksuotos pirmosios šalnos.