Pinigai būsto remontui: taupyti ar skolintis?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Ką daryti, jei planuojate didesnius pirkinius, bet santaupų tam nepakanka? Pavyzdžiui, norite iš pagrindų suremontuoti savo būstą ir tam jums reikia 5000 eurų, tad taupyti ar skolintis? SEB banko vyriausiasis analitikas Tadas Povilauskas siūlo apsvarstyti kelis variantus.

Paskola būsto remontui – kada imti?

Ekspertų skaičiavimais, būsto remonto kaina prasideda nuo 70 eurų už kvadratinį metrą. Galutinė sąmatos kaina priklauso nuo individualių norų ir to, ar norima atlikti tik kosmetinį remontą, ar būstą rekonstruoti iš pagrindų. Kapitalinio būsto remonto kaina gali siekti ir kelis šimtus eurų už kvadratinį metrą. Tad turint kiek didesnį nei 50 kvadratinių metrų butą, jo remontui gali prireikti apie 5 000 eurų.

Jeigu jūsų šeimos mėnesio pajamos nesiekia pusantro tūkstančio eurų, gali būti nelengva sukaupti būsto remontui reikiamą sumą. Jei nuspręsite taupyti, gana ilgai teks krupščiai planuoti savo finansus ir atsisakyti spontaniškų ir ne pirmosios būtinybės pirkinių.

Tokiu atveju T. Povilauskas siūlo apsvarstyti galimybę pasiskolinti reikiamą sumą iš banko. Vartojimo paskola gali būti suteikiama neįkeičiant turto ir lanksčiomis sąlygomis, todėl jūs galėsite greitai pasiskolinti pinigų savo norams įgyvendinti. Gavę paskolą būsto remontui, darbus galėsite pradėti nedelsdami.

Galėsite patys pasirinkti, per kiek laiko grąžinti paskolą, atsižvelgdami į tai, kokias mėnesio įmokas galėsite mokėti bankui pernelyg stipriai savęs neapsunkindami.

Paskolą galite grąžinti ir anksčiau

Be to, visada galima grąžinti vartojimo paskolą anksčiau negu nustatyta paskolos sutartyje.

„Jeigu jūsų pajamos padidėjo ir jūs galite greičiau grąžinti paskolą, tą ir rekomenduočiau padaryti. Greičiau atsiskaitę su banku, jūs galėsite sutaupyti tą pinigų sumą, kurią išleistumėte paskolos palūkanoms apmokėti. Veiksmai, kuriuos reikia atlikti, norint grąžinti paskolą pirma laiko, būna nustatyti paskolos sutartyje. Ten pat numatytas ir už paskolos grąžinimą anksčiau numatyto laiko nustatytas mokestis, kurį vieni bankai taiko, kiti – ne“, – sakė T. Povilauskas.

Tiems, kurie galvoja apie būsto remontą ir suka galvą, iš kur gauti reikiamą pinigų sumą, vyriausiasis analitikas siūlo dar vieną sprendimo būdą.

 

Taupyti būsto remontui iš anksto

„Sprendimas remontuoti būstą paprastai nėra spontaniškas. Dažniausiai jis priimamas tik viską gerai apgalvojus ir įvertinus savo galimybes. Jei artimiausiu metu neplanuojate keisti savo gyvenamosios vietos ir žinote, kad po kelerių metų jums bet kuriuo atveju bus reikalingas būsto remontas, reikiamą sumą galite pradėti po truputį kaupti iš anksto. Pavyzdžiui, kas mėnesį būsto remontui atidėdami po 100 eurų, reikiamą 5000 eurų sumą galėtumėte sutaupyti per ketverius metus“, – patarė T. Povilauskas.

Jei anksčiau nesate taupę didesniems pirkiniams, tai gali atrodyti sunkiai įgyvendinama. Vis dėlto pabandyti išties verta – teigiamas rezultatas jus nustebins. Pradėję taupyti, jūs labiau vertinsite kiekvieną sukauptą eurą ir juos leisite kur kas atsakingiau.

„Atsakingai elgtis su pinigais ir taupyti patarčiau išmokti visiems ir kaip galima anksčiau, nepriklausomai nuo to ar jūsų svajonėms įgyvendinti reikia mažų ar didelių investicijų“, – patarė vyriausiasis analitikas T. Povilauskas.

Sužinokite preliminarią paskolos sumą, kurią galėtumėte pasiskolinti, pasinaudoję vartojimo kredito skaičiuokle.