Patvirtinti nauji „Vilniaus vandenų“ tarifai
Daugiabučiuose namuose gyvenantiems privatiems klientams paslaugų kaina sumažės 4 centais – iki 1,32 euro (su PVM) už kubinį metrą. Individualiuose būstuose įsikūrusiems vilniečiams ši kaina pakils vienu centu iki 1,29 euro (su PVM) Verslo klientams (abonentams), perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas buities ir komerciniams poreikiams bei perkantiems geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti, paslaugų kaina padidės 4 centais iki 1,37 euro (su PVM) už kubinį metrą
Naujosios „Vilniaus vandenų“ paslaugų kainos, jas suderinus VERT, dar turi būti patvirtintos savivaldybių, kuriose įmonė vykdo veiklą. Planuojama, kad naujus paslaugų tarifus klientams įmonė pradės taikyti ne anksčiau nei nuo š. m. liepos 1 d. „Nepaisant to, kad stebime sumažėjusį mūsų teikiamų paslaugų vartojimą, ypatingai verslo segmente, dėl efektyvaus vidinių procesų ir nuolatinio našumo gerinimo, galime paslaugų kainas išlaikyti stabilias, o daliai sostinės gyventojų – jas dar ir sumažinti.
Džiaugiamės, kad stabili mūsų veikla ir sėkmingos investicijos į vandentiekio bei nuotekų tinklus leidžia gerinti infrastruktūrą, taip sudarant dar palankesnes sąlygas verslų plėtrai ir užtikrinant kokybiškesnes paslaugas miestiečiams“, – sako Marius Švaikauskas, „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius. „Vilniaus vandenų“ paslaugų kainos ir toliau išlieka tarp pačių žemiausių iš visų Lietuvos visuomeninių vandentvarkos paslaugų teikėjų ir vienos mažiausių Europos Sąjungoje.
„Geriamojo vandens kaina Vilniuje išlieka labai žema. Šioje srityje esame tarp pirmaujančių Europos valstybių. Didele dalimi tai lemia vartoti tinkamo vandens išgavimo kaštai. Lietuvoje ir ypač Vilniuje esame nepaprastai turtingi požeminiais vandenimis, todėl neturime investuoti į paviršinių vandenų valymą ir filtravimą“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas, kuruojantis energetikos klausimus. „Vilniaus vandenys“ šiemet į infrastruktūrą planuoja investuoti beveik 33 mln. eurų.
Tęsiant bendrovės strategijoje numatytą aplinkosaugos ir tvarumo kryptį, daugiausiai investicijų numatyta skirti infrastruktūros plėtrai, didžiausiai Vilniaus mieste ir apskrityje nuotekų valyklos rekonstrukcijai bei nusidėvėjusių vandentiekio ir nuotekų tinklų atnaujinimui. Į veiklos efektyvumo didinimą šiemet bus investuota 1,7 mln. eurų. „Vilniaus vandenys“ siekia didesnio efektyvumo tobulinant procesinį valdymą, efektyviai valdant turtą ir skaitmenizuojant veiklą, diegiant inovatyvias priemones – tokias kaip pirmojo Baltijos šalyse išmanaus vandentiekio įrengimą ir kt.