Paroda „Supernamai“ – žingsnis link energetinės nepriklausomybės

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Rugsėjo 16–18 dienomis „LITEXPO“ vyks 11-oji paroda „Supernamai“. Jos organizatoriai teigia, kad šiais metais pagrindinis dėmesys skiriamas atsinaujinančiai energetikai: šilumos siurbliai, saulės elektrinės, elektromobiliai, vėdinimo ir kondicionavimo sistemos. 

Parodos organizatorius Darius Jokubauskas teigia, kad šių metų parodoje lankytojų lauks ir keletas naujovių. „Kaip ir įprasta mūsų parodose, pagrindiniai akcentai – šildymo, vėdinimo ir santechnikos tematikos ekspozicijos, tačiau laukia ir keletas naujovių – Smart home zona, interaktyvūs stendai, didelė lauko ekspozicija. Vyks ir jau tradicija tapęs Lietuvos santechnikos montuotojų čempionatas.

„Supernamai” atstovų teigimu, parodoje šiais metais dalyvaus apie 100 įmonių iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos.

Dėmesys naujoms technologijoms

D. Jokubauskas pasakoja, kad visos parodos metu didelis dėmesys bus skiriamas naujausioms technologijoms namų įrengimo ir inžinerijos srityse. Anot pašnekovo, nemažai dėmesio bus skiriama saulės jėgainėms.

„Žalioji energetika, ypač saulės jėgainės tampa labai svarbia dalimi statant ar įsirenginėjant namą. Kalbantis su statybų bendrovėmis girdime, kad žmonės labai domisi tuo, todėl šiais metais mūsų parodoje dalyvaus ne viena įmonė, kuri konsultuos žmones bei suteiks daugiau informacijos apie tai“, – sako D. Jokubauskas.

„Pastaruoju metu saulės energetika tiek visoje Europos Sąjungoje, tiek ir Lietuvoje išgyvena aukso amžių. Drastiškai išaugus elektros ir dujų kainoms, gyventojai jau nebesvarsto – statytis saulės elektrinę ant namo stogo ar nutolusiame parke tampa būtinybe. Juo labiau, kad valstybė ir toliau aktyviai remia tiek saulės elektrinių, tiek ir šilumos siurblių savininkus“, – sako D. Jokubauskas.

Šildymo ir vėdinimo naujovės

„Supernamai 2022”, kaip ir kiekvienais metais, didelį dėmesį skirs šildymo sistemoms ir naujovėms šioje srityje.

Ne paslaptis, kad lietuviams ir turbūt daugeliui rytų europiečių ypač aktualus klausimas yra šildymo sistemos, kadangi gyvename tokioje klimato zonoje, kur šildymas yra vienas iš esminių elementų kiekvieno namuose. Kiekvienais metais būna daug klausimų apie tai. Labai džiaugiuosi, kad įmonės mūsų parodoje pristato naujausius sprendimus“, – teigia D. Jokubauskas.

„Šiais metais parodoje daug bus kalbama apie šildymo sistemas, jau pakeitusias taršius ir mažiau efektyvius šildymo būdus, tokius kaip granulinius ar kieto kuro katilus. Šilumos siurbliai oras-vanduo, oras-oras, vis dar populiarus geoterminis šildymas, rekuperatoriai, visa tai išvys lankytojai vienoje vietoje“, -sako orgnaizatoriai. Norintieje galės išbandyti ir elektromobilius, kurių šįkart nemažas pasirinkimas lauko aikštelėje.

Montuotojų varžybos – graži tradicija

Šiais metais parodoje lankytojų vėl lauks jau tradicinis renginys – santechnikos montuotojų varžybos. Parodos rengėjai pasakoja, kad tokie čempionatai prieš pandemiją vykdavo statybų ir būsto inžinerijos parodose užsienyje, todėl norėta šią idėją įgyvendinti ir Lietuvoje.

Varžybų metu dalyviai turės kuo greičiau subalansuoti šildymo sistemą, pajungti šilumos siurblį, surinkti stogo vandens nuvedimo konstrukcinį mazgą, nustatyti vandens grindų šildymo kolektorių ir cirkuliacinį siurblį.

„Tokio tipo varžybos vyksta gana seniai ir jos yra labai populiarios. Norime šią tradiciją tęsti ir Lietuvoje. Mūsų šalyje yra gausu labai profesionalių statybos ir namų įrengimo specialistų, bet dažnai juos nuvertiname, o čia bus puiki proga parodyti savo profesionalumą. Nugalėtojo laukia 1000 eurų piniginis prizas“, – sako D. Jokubauskas.

Susidomėjimo specializuotomis parodomis pandemija nenuslopino

D. Jokubauskas teigia, kad po 2020-2021 pandeminio laikotarpio specializuotos būsto parodos atsigauna. „Žmonės visada domėjosi statybomis, bet tik paskutinius penkerius metus lietuviai daug labiau įrenginėjant savo namus naudoja naujas technologijas, domisi daug efektyvesnėmis šildymo sistemomis. Tad šio susidomėjimo nepristabdė Covid, gal net atvirkščiai, išsiilgome gyvų renginių, gyvo bendravimo. Kita vertus lankytojai, atėję į parodą, jau žino ko nori, vis mažiau vadinamųjų „turistų“.

Paroda „Supernamai 2022“ vyks rugsėjo 16-18 d., Litexpo, įėjimas lankytojams – nemokamas.