Parduodamas iš laiko gniaužtų ištrauktas unikalus dvaras

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Nekilnojamojo turto rinkoje šalia įprastų pasiūlymų kartais sublyksi ir išskirtiniai būstai. Šiandien Aruodas.lt portale aptikome parduodamą tikrą perlą – kelių šimtų metų senumo autentiškai atrestauruotą Gačionių dvarą.

Gačionių dvaras – Rokiškio rajono pažiba. Muziejininkų teigimu, tai puikus dvarų restauracijos pavyzdys ir vieninteliai autentiški neoklasicistinio stiliaus mediniai rūmai Baltijos šalyse, priklausantys vienai šeimai. Už jų išlikimą iki mūsų dienų dėkoti reikia paskutiniuoju mohikanu vadinamam Rosenų šeimos atstovui, ponui baronui Piotrui Rosenui, kuris susigrąžintam dvarui savo lėšomis ir savo jėgomis per šešerius metus suteikė pirminę prabangą ir spindesį. Skelbimą apie dvarą rasite portale Aruodas.lt.

Baronų Rosenų giminė daugiau nei tris šimtmečius Gačionių dvarvietę laiko savo namais. Dvarvietės pažiba yra išlikęs 1870 m. pastatas, suprojektuotas Jano Roseno, kuriame Rosenų šeima gyveno iki 1940-ųjų metų, kai visa šeima buvo ištremta. Dabar dvarui priklauso parkas, išsidėstęs dvylikoje hektarų, anksčiau šiam dvarui priklausė ir didžiulis miško plotas. Naujųjų šeimininkų laukia ir trys erdvūs ūkiniai dvaro pastatai, kuriuose galima įrengti svečių kambarius arba erdves seminarams, o gal ir atkurti buvusį žirgyną.

 

Senoji dvaro kalvė nebeatlaikė šimtmečių smūgių, bet jos pamatai vis dar laukia – gal naujieji šeimininkai prikels ir ją naujam gyvenimui. Sovietmečiu nacionalizavus dvarą, čia buvo įkurta kolūkio kontora, biblioteka, kultūros namai, gyvenamieji butai ir sandėliukai. Vienoje patalpų buvo apgyvendintos vištos. Neprižiūrimas medinis pastatas ėmė sparčiai nykti. 1999 m. dvaro rūmai buvo sugrąžinti Lietuvos pilietybę išsaugojusiam baronui Antonui Rosenui, pabėgusiam iš sovietinių lagerių ir gyvenančiam Lenkijoje. Jis dvarą padovanojo savo sūnui Piotrui, kuris užsimojo prikelti savo tėvoniją antram gyvenimui.

 

„Baronui Piotrui Rosenui teko investuoti nežmoniškus pinigus, kad dvaras suspindėtų savo senąja didybe. Ponas Rosenas stengėsi kiek įmanoma atkurti dvaro autentiką, buvusią jo tėvo jaunystės metais. Čia įdėta neapsakomai daug širdies! Įsivaizduokite, visus tuos šešerius metus, kol vyko atstatymas, jis kiekvieną penktadienį iš Varšuvos automobiliu važiuodavo į Gačionis, o sekmadienį grįždavo atgal. Nekalbant jau apie tai, kad ir atvažiavęs į Gačionis, ir būdamas toli nuo dvaro, jis visą savo laiką, energiją ir pinigus skyrė šio dvaro atkūrimui“,- pasakoja „RE/MAX“ brokerė Rima Okon.

 

Pagal senas nuotraukas ir giminės turimą informaciją begriūvantis dvaro rūmas atkurtas toks, koks kadaise ir buvo. Pamatyti galite pagal šią nuorodą. Ypač tiksliai atkurta statinio išorė. Viduje baronas Piotras Rosenas taip pat stengėsi išsaugoti visas įmanomas autentiškas detales. Pavyko atidengti dalį pirmojo aukšto patalpų medinių lubų, kurios buvo padengtos keliais kalkių, dažų sluoksniais, atkurti lopinėlius dar nesunykusių grindų, krosnies koklių.

 

Dabar Gačionių dvaras atrodo taip, kaip jį 1939 m. buvo priverstas palikti barono Piotro senelis Petras Rosenas. Atvėręs šiandien dvaro duris gali pasijusti lyg būtum patekęs į XIX a. pabaigos dvaro menę su didingą senovę liudijančiais originaliais baldais, šviestuvais, medžiu puoštu židiniu, paveikslais, aksomo krėslais ir minkštasuoliais.

 

Rekonstravus dvarą, jame gyvena pats šeimininkas. Kadangi sodyboje yra įrengti miegamieji su atskiromis voniomis, kad būtų patogu svečiams, ponas baronas Piotras Rosenas mielai priima visus, norinčius paviešėti dvare ir susipažinti su kelių amžių senąja autentika. Pirmame namo aukšte – erdvus holas su židiniu, jaukus poilsio kambarys su židiniu, iš kurio pereinama į svetingą valgomąjį su modernia virtuve. Iš valgomojo patenkama į erdvią biblioteką, iš kurios yra durys į jaukią vasaros terasą. Pirmame namo aukšte taip pat yra įrengti trys svečių kambariai su atskirais vonios kambariais.

 

Antrame namo aukšte yra net trys erdvūs svečių kambariai su atskirais vonios kambariais. Šiame aukšte yra ir erdvus šeimininkų miegamasis su atskiru vonios kambariu. Didelę antrojo aukšto dalį užima erdvi sporto salė. Svetingas ir puikiai įrengtas Gačionių dvaras labai gerai žinomas ir užsienyje, ypač Lenkijoje, čia yra lankęsi ir Lenkijos prezidentai. Įdomu ir tai, kad šeimininkas yra didis gurmanas bei kulinaras ir visus čia apsistojusius svečius vaišina tik savo paties gamintu maistu. Dvaras yra apsuptas didžiulio kelių šimtmečių parko, kurį puoselėjo dar barono protėviai, o romantiška liepų alėja veda tiesiai prie ežero, kuris taip pat priklauso dvarvietei. Šalia jo įrengtas paplūdimys ir prieplauka.

 

Anot pono barono Roseno, nostalgija prie sodybos kartais atveda vyresnės kartos žmones, kadangi čia sovietų laikais dvare įrengtuose kultūros namuose būdavo rengiami šokiai ir daugeliui tai kelia malonius jaunystę menančius prisiminimus. Gačionių dvaras dabar laukia naujų šeimininkų. Sumokėję kiek daugiau nei milijoną jie čia ras gerokai daugiau, nei gali išreikšti pinigai – šimtametę istoriją ir labai daug įdėtos širdies. Daugiau dvaro nuotraukų bei detalių apie jo įrengimą galite rasti paspaudę šią nuorodą.